Komentowana treść: HippoPlayer 2.59
[#1] Re: HippoPlayer 2.59
Powoli rośnie multiformatowy kombajn do słuchania muzyki.

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 17:27:24 przez Ponki1986
2
[#2] Re: HippoPlayer 2.59

@Ponki1986, post #1

Muszę zrobić sobie kopię starych Hippo - jako minimalistycznego odtwarzacza, a nowe do katalogu Kombajn
3
[#3] Re: HippoPlayer 2.59
Trzeba będzie sprawdzić jak hipcio radzi sobie z odtwarzaniem midi na Pauli.
1
[#4] Re: HippoPlayer 2.59

@koczis, post #3

Działa też fajnie to podłączeniu np. syntezatora przez kabel MIDI
[#5] Re: HippoPlayer 2.59

@MarX, post #4

Sprzętowe MIDI obsługiwane jest przez CAMD?
[#6] Re: HippoPlayer 2.59

@Ponki1986, post #1

Wam również próba odtworzenia MP3 zawiesza cały system?
[#7] Re: HippoPlayer 2.59

@Ponki1986, post #6

Wam również próba odtworzenia MP3 zawiesza cały system?

U mnie działa, przed chwilą odpaliłem kilka "empetrójek"
[#8] Re: HippoPlayer 2.59

@MarX, post #7

A u mnie też mrozi system.
[#9] Re: HippoPlayer 2.59

@don_rafito, post #8

U mnie na driverze mhi z prelude działa.
[#10] Re: HippoPlayer 2.59

@don_rafito, post #8

Na wstępie wspomnę, że używam WinUAE. Co sprawdziłem:

- kilka poprzednich wersji i jest tak samo
- usunąłem plik .prefs i jest tak samo
- wyłączałem JIT i jest tak samo
- z AHI lub bez jest tak samo

SnoopDOS nie pokazuje nic nadzwyczajnego, otwiera pliki .group .ps3m .prefs, a gdy wczytuję MP3 to również mpega.library.

Jednakże odkryłem, że jeżeli w chwili wczytywania pliku MP3 uruchomiony jest również SnoopDOS to wszystko działa prawidłowo.

Wygląda to trochę jakby jakaś funkcja była za szybko wykonywana i wyprzedzała inną, a SnoopDOS to spowalnia i w tedy jest ok. Na marginesie wersja 2.45 Hipka wyswietla pomiadomienie, że za mało jest pamięci gdy chce wczytać MP3.
[#11] Re: HippoPlayer 2.59

@Ponki1986, post #10

Przekazałem ten problem autorowi Hippka, ale na przyszłość nie bójcie się pisać do niego w przypadku tego typu problemów (to bardzo sympatyczny gość, na pewno nikogo nie pogryzie )
1
[#12] Re: HippoPlayer 2.59

@MarX, post #11

Ok. Dzięki OK
[#13] Re: HippoPlayer 2.59

@Ponki1986, post #12

I jest już odpowiedź od Kari-Pekka Koljonen:

Jeśli chodzi o crashe podczas odpalania MP3, to najwyraźniej pojawił się błąd w wersji 2.59. Może się zawiesić jeśli "Prefs/Play-2/MPEGA freq div" jest ustawione na coś innego niż 1.

Hotfix do pliku HippoPlayer.group, jest do ściągnięcia stąd
1
[#14] Re: HippoPlayer 2.59

@MarX, post #13

Niestety nadal jest taka sama sytuacja. Sprawdzałem również kilka wersji WinUAE i jest identycznie.

Dziwne, że uruchomiony SnoopDOS blokuje cały problem, ale wystarczy że wcisnę pause w trakcie odtwarzania MP3 i zamknę Snoopa, następnie kliknę dalej Play to następuje zwis. Po tym jest reset i cały ekran jest fioletowy. Muszę wcisnąć reset z klawiatury aby ruszył system.

Generalnie do odtwarzania MP3 używam innych programów, a ten problem napotkałem przypadkiem.
[#15] Re: HippoPlayer 2.59

@Ponki1986, post #14

Prześlij autorowi swoją dokładną konfigurację systemową - wersję systemu, bibliotek oraz ewentualnych łatek.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 11:13:19 przez Hexmage960
[#16] Re: HippoPlayer 2.59

@Hexmage960, post #15

Szukajcie, a znajdziecie. Problem powoduje AutoUpdateWB. Sprawdziłem dwie wersje 51.1 oraz 37.0 i w obu przypadkach Hipek zachowuje się identycznie. Gdy wyrzucę tą łatkę z WBStartup to po resecie Hipek działa normalnie.
3
[#17] Re: HippoPlayer 2.59

@Ponki1986, post #16

Szukajcie, a znajdziecie. Problem powoduje AutoUpdateWB. Sprawdziłem dwie wersje 51.1 oraz 37.0 i w obu przypadkach Hipek zachowuje się identycznie. Gdy wyrzucę tą łatkę z WBStartup to po resecie Hipek działa normalnie.

Brawo! A Kari się pomylił i podał mi zły adres do HippoPlayer.group z tym hotfixem. Poprawny link do pliku jest tutaj.

Sugestia Hexmage960 jest bardzo dobra, piszcie w razie czego do autora, żeby nie robić niepotrzebnych łańcuszków
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem