Komentowana treść: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.11.31)
[#1] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.11.31)
Gdyby na MorphOS nie było Gita to dzisiaj chyba już bym nie pisał pod MOSem. A jeżeli bym pisał to jakimś skryptem źródła wypychałbym na udostępniony w sieci lokalnej katalog na macOS na którym jest Git i tam dopiero wrzucałbym źródła do repozytorium. szeroki uśmiech Polubiłem używanie Gita z CLI czy Terminala ale jest kilka niezbędnych operacji, które wręcz doprowadzają do szału w konsoli. No i wtedy cały na biało, w złotej koronie i lśniącej zbroi wkracza Rafael trzymając w dłoni błyszczący miecz... eee... to znaczy GitDestkop.

Jeżeli dla kogoś zestaw: FlowStudio, MorphOS SDK, nowe GCC, Git, GitDesktop to nie jest wystarczający powód do dziubania czegoś w C/C++/ObjectiveC to może być pewien, że nigdy już nic dla MOSa nie napisze. Jak na ten nasz niszowy światek to chyba nigdy nie było lepszych warunków do zabawy w programowanie. Teraz to już na serio trzeba tylko chcieć i mieć czas.
5
[#2] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.11.31)

@MDW, post #1

MDW to największy fan mojej aplikacji :) I jestem mu niezmiernie wdzięczny za wszystkie pozytywne komentarze, które są wręcz jak "peany" :)
Co do samej aplikacji, na pewno nie powiedziałem ostatniego słowa i jeszcze wiele użytecznych funkcjonalności się pojawi.
10
[#3] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.11.31)

@Rafael/ARMO, post #2

Gratuluje i potwierdzam słowa MDW. Bez tego typu programu żadna platforma nie powinna pozostawać. Nie dotyczy to tylko programowania. Robiac np. grafikę też sie korzysta z takich "wynalazków". Dobra robota. Chcialbym takie coś zobaczyć też pod Os4.
3
[#4] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.11.31)

@arturB, post #3

Co do AOS4, to myślę że w środowisku AmigaOS4 nie brakuje zdolnych programistów i może ktoś znajdzie się i zrobi coś podobnego/konkurencyjnego :)
Ale mogę "wspomnieć" przy okazji, że być może w bardzo dalekiej przyszłości Git Desktop pojawi się na klasyka, na AmigaOS3 ... bo w sumie moja aplikacja kompiluje się i działa, ... jedynie brakuje portu samego git'a ...

3
[#5] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.11.31)

@Rafael/ARMO, post #4

btw. dopiero teraz zauwazylem, labelki konczymy dwukropkiem
[#6] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.11.31)

@Rafael/ARMO, post #4

W sumie przydalby mi sie git na aos3, faktycznie ktos ma jakies plany w tym temacie czy to tylko marzenia ?:)
[#7] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.11.31)

@michal_zukowski, post #5

Ja intencjonalnie, nie daje dwukropków w labelkach dla formularzy. Bo uważam, że one prawie nic nie wnoszą w momencie jak i tak inputy i tak prawie na 100% będą miały ramkę etc sugerujące pole do edycji...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem