Komentowana treść: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków styczniowych
[#1] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków styczniowych
Mega pozdrawiam chłopaków z "CSLAB" mega weekend!!!
4
[#2] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków styczniowych

@deejayremix, post #1

Jak byście robili wywiad z Michałem Schulzem to zapytajcie się go czy planuje rozszerzyć Emu68 o emulację procesorów PPC?
2
[#3] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków styczniowych

@koczis, post #2

Po co Amidze 68k emulacja PPC. Po co wchodzić dwa razy w to samo g...o?
1
[#4] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków styczniowych

@koczis, post #2

Od 24 lat właściwie codziennie używam takiej czy innej mutacji Amigi z PPC. Uważam, że to jest fajne rozwiązanie i przez ćwierć wieku całkiem nieźle się sprawdziło. Jednak w przypadku Amigi z kartą PPC to jest taka trochę kombinacja i obejście ami-problemów przełomu wieków. Nie wiem czy jest sens emulować tak dziwną konfigurację skoro emulowane 68k jest szybkie. PPC do Amigi wsadzono, bo 680x0 się skończyło i nie dało się niczego szybszego do Amigi wsadzić, a byli tacy którzy chcieli, bo Amig UŻYWALI. Te dwuprocesorowe rozwiązania były ciekawymi rozwiązaniami ale niestety były to tymczasowe protezy.

No chyba, że takie rozwiązanie miałoby być podstawą dla przyszłej maszyny pod AmigaOS4, MorphOS. Wtedy mogłoby to mieć sens. Chociaż nie wiem czy nie szkoda roboty skoro np. MorphOS dla AMD64 w jakimś stopniu już istnieje. Po co wtedy cokolwiek emulować? Właściwie wszystkie programy, których używamy są stosunkowo nowe, źródła są dostępne, dostosowane do dzisiejszych kompilatorów. Po roku nie trzeba byłoby niczego pod PPC używać. Systemy NG jak AmigaOS4, MorphOS, a już na pewno AROS całkiem odcinając się od sprzętu są znacznie bardziej dostosowane do przesiadki na inną architekturę niż AmigaOS3.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2024 13:45:06 przez MDW
2
[#5] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków styczniowych

@koczis, post #2

Jak byście robili wywiad z Michałem Schulzem to zapytajcie się go czy planuje rozszerzyć Emu68 o emulację procesorów PPC?


Raczej będziemy robić jeden wywiad miesięcznie. No chyba że Remik będzie naciskał by robić takie audycje częściej (choć wątpię, bo sugestia by nie robić wywiadów zbyt często wyszła z jego strony i mi to też pasuje). W tym momencie gdzieś tam jesteśmy po słowie z kilkoma osobami, więc można powiedzieć że przynajmniej do połowy roku wywiady mamy już "wstępnie zakontraktowane" i nie ma na tej liscie Michała.
1
[#6] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków styczniowych

@koczis, post #2

Z tego co wiem to był obszerny wywiad z Michałem w jednym z numerów magazynu "Amiga NG". I - o ile dobrze pamiętam - taki pomysł kłóci się z koncepcją którą wymyślił sobie Michał i której się trzyma dla tego projektu.
2
[#7] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków styczniowych
Fajny videopodcast ,oglądam z wypiekami na twarzyszeroki uśmiech super pomysł i wykonanie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem