Komentowana treść: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków lutowych
[#1] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków lutowych
Szczerze mówiąc widok fajek i alkoholu u youtuberów działa na mnie odstręczająco.
8
[#2] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków lutowych

@niebuszewo, post #1

No cóż audycja jest bez ściemy, więc nie będziemy ściemniać że żyjemy jak mnisi. Większość materiałów nagrywamy w weekendy, i pewnie na te 20 odcinków dwa lub trzy razy zdarzyło mi się, raczyć podczas nagrań lampką wina bądź szklaneczką piwa, natomiast zapewniam że podchodzimy do naszych nagrań odpowiedzialnie i nie upijamy się, ani nie przekraczamy granic, które mogłyby rzutować na merytoryczną jakość audycji.

Co do papierosów, to jako osoba, która nigdy nie paliła i która czuje szczere obrzydzenie do tegoż nałogu też mnie to trochę razi. Natomiast fakt że widzowie ostają materiał np. trwający 2 godziny najczęściej oznacza że samo nagranie trwało ze trzy godziny. Rozumiem że dla nałogowego palacza wytrzymanie kilku godzin może być trudne do wytrzymania. No a jak ma wychodzić, dodatkowo przedłużając sesję, którą my czy nasi goście planujemy w naszym wolnym często ograniczonym do pewnych ram wolnym czasie to... czasem wybiera się mniejsze zło. No ale poruszę ten temat z Remikiem, zobaczymy czy uda się tutaj wypracować jakieś rozwiązanie.
3
[#3] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków lutowych

@MUFA-amigaone-pl, post #2

Nie palę fajek, ale mi nie przeszkadza jak ktoś pali. A nawet uśmiech się u mnie pojawia jak widzę palonego szluga na wizji hihi. Więcej luzu!
2
[#4] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków lutowych

@MUFA-amigaone-pl, post #2

Wielkie dzięki za wideopodcast! Z chęcią oglądam wasze odcinki. Widzę, że niekiedy zjada was trema, ale to przejdzie z czasem. Trochę więcej luzu! "Jedziemy" OK
[#5] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków lutowych
Jest szansa żebyście na żywo przetestowali Wampira Standalone? W końcu byłoby wiadomo jak jest z tym sprzętem. Ktoś w Polsce to chyba ma, to taki test na żywca byłby wskazany.
1
[#6] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków lutowych

@KM_Ender, post #5

Myślałem nad zakupem Wampira. Poza spaczowanym AROSem i reimplementacją Kickstart to chyba niewiele można pokazać? Oczywiście prędkościowo wypada dobrze w porównaniu do innych implementacji w FPGA (patrz klon Deejayremix'a czy MIST). Kompatybilność też jest niczego sobie, ale odnoszę wrażenie, że PiStorm i emulacja na ARMie to jedyna "słuszna" droga ratowania klasycznej Amigi w dłuższej perspektywie czasu. Od czasu do czasu zaglądam na forum Apollo-Core i zerkam na repozytorium Apollo OS na GitHubie, praca idzie powoli... Z jednej strony świetnie, że chłopaki z Apollo-Computer podjęli się tak wzniosłego i trudnego zadania, z drugiej zaś strony cena całego zestawu uderza po kieszeni i społeczność sięga po tańsze rozwiązania, tym bardziej, że powstały stosunkowo szybko i już zdobyły uznanie.

Zawsze można by wystosować prośbę do Apollo-Computer o zestaw testowy na potrzeby wideopodcastu OK
[#7] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków lutowych

@aramir86, post #6

droga ratowania klasycznej Amigi w dłuższej perspektywie czasu

Dłuższa perspektywa w naszym przypadku już nie ma znaczenia. Każde rozwiązanie jakoś tam przetrwa 20-30 lat, a więcej już nam nie trzeba. Ja powoli przywykam do tego żeby nie używać czasu przyszłego tylko cieszyć się tym co jest teraz, bo to jest jedyna prawdziwa wersja rzeczywistości.
Ale faktycznie też wyczuwam dominację PiStorm w tej części ami-świata.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2024 14:52:39 przez MDW
1
[#8] Re: "Amiga Bez Ściemy" - przegląd odcinków lutowych

@KM_Ender, post #5

Jest szansa żebyście na żywo przetestowali Wampira Standalone? W końcu byłoby wiadomo jak jest z tym sprzętem. Ktoś w Polsce to chyba ma, to taki test na żywca byłby wskazany.


Ktoś musiałby nam go wypożyczyć do testów, my takiego sprzętu nie mamy. Natomiast recenzja innej popularnej Ami-zabawki jest szykowana na jeden z najbliższych odcinków specjalnych.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem