Komentowana treść: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.13.22)
[#1] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.13.22)
Żeby nie było, że tylko chwalę GitDesktop to tym razem wytknę jego sporą wadę.

Program ma jedną negatywną cechę która będzie się pogłębiała z każdą kolejną wersją i każdą dodaną funkcją. I autor nie jest w stanie nic z tym zrobić, będzie coraz gorzej. Wadą tą jest fakt, że człowiek powoli odzwyczaja się od używania Gita w CLI i zaczyna zapominać składni komend. szeroki uśmiech Człowiek to taki stwór, który bardzo szybko przywyka do wygody. Jednak Rafał pomyślał pewnym elemencie, który podczas używania GitDesktop, pozwala nie tracić więzi z Gitem. Tym elementem jest bardzo pomocna (i edukacyjna) zakładka "Output", która pokazuje wszystko to czym bezlitośnie pluje w użytkownika Git. Obserwowanie treści w tej zakładce u mnie zdecydowanie zwiększyło zaufanie do operacji wykonywanych przez GitDesktop na moich repozytoriach.

A tak bardziej serio to dodam, że ja bym już chyba w numerku wersji przed kropką postawił jedynkę. Od wielu wersji nie miałem już "wywrotki" GitDesktop i na serio zacząłem mu ufać. Zresztą zaawansowany etap rozwoju programu widać choćby po rodzaju dodawanych funkcji. W tej chwili pojawiają się bardzo fajne funkcje ale już z gatunku "fajnie byłoby mieć", a nie "trzeba je mieć".

Dla mnie sporym zaskoczeniem było pojawienie się porównywania plików graficznych. Zupełnie się tego nie spodziewałem i spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba. Ale takie gromy to ja mogę przyjmować na moją (mało okazałą) klatę codziennie.

W imieniu skromnej społeczności używającej Gita pod MorphOS, dziękuję Rafałowi za tak zgrabną realizację tak ciekawego pomysłu. OK
7
[#2] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.13.22)

@MDW, post #1

Zdecydowanie dołączam się do podziękowań.
Rafał - tak trzymać OK
4
[#3] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.13.22)
Rafal! Hey! Kope lat! Pamietasz, bylismy u Ciebie po pudelko na E/BOX'a jak wyjezdzalem do Irlandii! To bylo w 2004 roku. No i kilka razy bylismy razem na na ami imprezach moim Probe

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2024 17:18:55 przez Mokry
1
[#4] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.13.22)

@MDW, post #1

Na tą jedynką przed kropką jeszcze trzeba będzie chwilę poczekać, mam bo na mojej "Road Mapie" kilka rzeczy które chciałbym aby się pojawiły przed wersją 1.0 :)
1
[#5] Re: Git Desktop - graficzny interfejs dla Gita (0.13.22)

@Mokry, post #3

Rafal! Hey! Kope lat! Pamietasz, bylismy u Ciebie po pudelko na E/BOX'a jak wyjezdzalem do Irlandii! To bylo w 2004 roku. No i kilka razy bylismy razem na na ami imprezach moim Probe

Jasne, że pamiętam :) Probe z automatycznymi pasami dla kierowcy i pasażera z przodu. Jeszcze była moja prezentacja Pegasosa w 2004.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem