Komentowana treść: Heretic II (2024) w sprzedaży
[#1] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży
Co nowego w skrócie :

1. Obsługa nowych trybów HD, takich jak 1920x1080.
2. W pełni konfigurowalna obsługa myszy, klawiatury i joypada/gamepada.
3. Dopisanie kodu dla CD Audio, (thx Salas00) aby korzystało z cdplayer.library.
4. Wszystkie filmy zostały przeskalowane i przefiltrowane aby otrzymać lepszą jakość.
5. Pełna lokalizacja językowa (audio, wideo, napisy): angielski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański.
6. Dostępne 3 metody renderowania: programowe (CPU), MiniGL (Warp3D), GL4ES (Warp3DNova).
7. Poprawki w kodzie odnośnie zauważonych błędów lokalizacyjnych, zapisów gry, logiki przeciwników itp.



Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 04:45:19 przez Amig_OS
2
[#2] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Amig_OS, post #1

Jest jakaś szansa, że ruszy to pod MorphOSem?
1
[#3] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży
...

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 11:11:39 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#4] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@_arti, post #2

żadna, ale przeciez wersja na Warposa dzialala
[#5] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@michal_zukowski, post #4

Ale nie ma tych nowych fuczerów.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 14:17:50 przez _arti
[#6] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Amig_OS, post #1

Obsługi jakichś trybów graficznych chyba nie musieli robić. Użytkownik zawsze mógł sobie wybrać dowolny dostępny na danej maszynie tryb ekranu z 15/16/24-bitowym kolorem.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 14:13:30 przez MDW
1
[#7] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży
W pierwszej chwili pomyślałem „Ale po co?”. I dopiero po chwili uświadomiłem sobie, że faktycznie to co do tej pory nie było specjalnej wersji dla AmigaOS4 i uruchamiało się wersję dla WarpOS/MiniGL. Amigowy „Heretic II” wyszedł z Hyperionu i jakoś tak podświadomie uznałem, że była specjalna wersja dla AmigaOS4.

Heretic II jest dostępny w amigowej wersji już od tak dawna (niedługo będzie ćwierć wieku), że traktuję ją jak produkcję czysto amigową. To był taki krótki moment już po komercyjnej śmierci Amigi (w świadomości przeciętnego gracza) gdy topowe produkcje wychodziły niedługo po wiodących platformach. Dzisiaj aż trudno uwierzyć jak STOSUNKOWO niedługo po premierze dostaliśmy: Quake, Heretic II, Wipeout 2097, Descent, Shogo, Descent. Dzisiaj nierealne. Przełom wieków to był ciekawy moment w historii Amigi. Rozbudowana do granic możliwości Amiga (060, PPC, gfx, 3D, RAM, CD, net, najlepiej w A3000/4000) niewiele ustępowała zgrabnym domowym pecetom. Zawsze miałem sentyment do tego okresu. Chociaż nie były to łatwe czasy. A… właściwie które były łatwe? szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 14:18:13 przez MDW
3
[#8] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@_arti, post #5

Ale nie ma tych nowych fuczerów.


Autor pracuje nad wersją dla podrasowanych klasyków (PiStorm, Vampire, Warp), która o ile słyszałem jest aktualnie w betatestach. Możliwe że ta wersja ruszy pod MOSem. Możliwe też (choć tego na 100% nie wiem i są to jedynie moje przypuszczenia) że aby nie tłoczyć ponownie płyt, zamawiać pudełek itp. Po prostu wyjdzie archiwum z wersją 68K z plikiem wykonywalnym, którą zarejestrowani użytkownicy będą mogli pobrać ze strony Hyperionu a i tak do działania całości trzeba będzie nabyć płytę z wersją dla AmigaOS 4.
[#9] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@MDW, post #7

Zawsze miałem sentyment do tego okresu. Chociaż nie były to łatwe czasy. A… właściwie które były łatwe? szeroki uśmiech

https://www.youtube.com/watch?v=JwMhwzacvgY&ab_channel=KrzysiekSasin
1
[#10] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży
Stare gry mają swój klimat.
[#11] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@MDW, post #7

Heretic II jest dostępny w amigowej wersji już od tak dawna (niedługo będzie ćwierć wieku), że traktuję ją jak produkcję czysto amigową. To był taki krótki moment już po komercyjnej śmierci Amigi (w świadomości przeciętnego gracza) gdy topowe produkcje wychodziły niedługo po wiodących platformach. Dzisiaj aż trudno uwierzyć jak STOSUNKOWO niedługo po premierze dostaliśmy: Quake, Heretic II, Wipeout 2097, Descent, Shogo, Descent. Dzisiaj nierealne. Przełom wieków to był ciekawy moment w historii Amigi. Rozbudowana do granic możliwości Amiga (060, PPC, gfx, 3D, RAM, CD, net, najlepiej w A3000/4000) niewiele ustępowała zgrabnym domowym pecetom. Zawsze miałem sentyment do tego okresu. Chociaż nie były to łatwe czasy. A… właściwie które były łatwe?


Pamięta ktoś może jaka była różnica w cenie między taką Amigą jak wymieniłeś a ówczesnymi pecetami o podobnym konfigu ?
1
[#12] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Azakiel, post #11

Kiedy pojawił się Heretic 2 na Amigę, standardem były jakieś Durony 600/800MHz i kosztowały circa 2500 PLN za komputer. W tym samym czasie na samo PPC w najwolniejszej wersji (160MHz +040/25MHz) trzeba było wydać ok. 1400 PLN. Do tego BVision - 800 PLN. No i sama Amiga 1200 - około 1500 PLN.
2
[#13] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@_arti, post #12

Ja pamiętam, że PPC kosztowało ok. 1700 zł (175 MHz i 040/33), a komputer z Duronem 850 i GeForce2 ok. 3000 zł.
[#14] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@_arti, post #12

Amiga 1200 w czasach Durona 600/800 za 1500 zł - skąd to wziąłeś?
Bez problemu się kupowało z ogłoszenia albo na targu za 200-300 zł
2
[#15] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Jacques, post #14

Pisałem o nowej, z towerem, dyskiem i akcesoriami. Z Eureki lub Elboksu.
2
[#16] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@_arti, post #15

Aaaa, takie (szalone) buty
[#17] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Azakiel, post #11

Pamięta ktoś może jaka była różnica w cenie między taką Amigą jak wymieniłeś a ówczesnymi pecetami o podobnym konfigu?

A1200 ze słabszym PPC 603 (i towarzyszącym mu 040), BVision3D i 64MB RAM kosztowało mniej więcej tyle, albo nieco więcej niż całkiem sensowny pecet. A4000 z CyberStormPPC 604 i CyberVisionPPC/3D, 64MB RAM na pewno była znacznie droższa od peceta.

Ale nikt wtedy nie kupował Amigi, bo dzięki niej taniej uruchomił to czy tamto. Człowiek miał i rozbudowywał Amigę, bo lubił ją używać. A płynny Heretic II, Descent, Quake czy Wipeout 2097 w wyższych rozdzielczościach to był tylko fajny dodatek. Nie to decydowało czy się rozbudowuje Amigę czy kupuje peceta.

Cenę amigowych kart PPC mocno podniosł towarzyszący PPC procesor Motoroli. Ja wtedy byłem zwolennikiem mało popularnej konfiguracji, czyli 060 z najsłabszym PPC. Na karcie BlizzardPPC najważniejsze dla mnie było wejście na wymarzoną kartę graficzną BVision3D. Kolejny ważny element to 060. Byłem wtedy niemal pewien, że nigdy nie powstanie AmigaOS dla PPC i system operacyjny zawsze będzie działał na 680x0. Dlatego nie chciałem 040 25MHz skoro już wcześniej miałem Apollo 040 40MHz. To byłoby cofnięcie się. No a procesor PPC był na trzecim miejscu priorytetów. To był taki koprocesor. Chociaż niedługo po kupnie okazało się, że jednak jest równie istotny co 060. Ale faktycznie jego najsłabsza wersja (160MHz) w zupełności mi wystarczała do tego co chciałem robić.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2024 13:11:16 przez MDW
3
[#18] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@_arti, post #12

Kiedy pojawił się Heretic 2 na Amigę, standardem były jakieś Durony 600/800MHz i kosztowały circa 2500 PLN za komputer. W tym samym czasie na samo PPC w najwolniejszej wersji (160MHz +040/25MHz) trzeba było wydać ok. 1400 PLN. Do tego BVision - 800 PLN. No i sama Amiga 1200 - około 1500 PLN.


Stare dzieje, lata mogą się mylić a i pamięć figle płatać. No ale od czego jest internet by to zweryfikować, a więc kiedy pojawił się PPC w Amidze (jesień 1997) standardem i to dopiero zdobywającym rynek (premiera maj 1997) był co najwyżej Pentium II o podobnym taktowaniu do Cyberstormów PPC. Fakt Heretic II na Amidze pojawił się 10 lipca 2000, wtedy realia galopującego jak szalony sprzętu pecetowego były już inne, niemniej rodzina Duron zadebiutowała na rynkach światowych ledwie 3 tygodnie wcześniej, więc nie mogła być jeszcze w tym momencie powszechnym standardem
3
[#19] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@MDW, post #17

Ale nikt wtedy nie kupował Amigi, bo dzięki niej taniej uruchomił to czy tamto. Człowiek miał i rozbudowywał Amigę, bo lubił ją używać. A płynny Heretic II, Descent, Quake czy Wipeout 2097 w wyższych rozdzielczościach to był tylko fajny dodatek. Nie to decydowało czy się rozbudowuje Amigę czy kupuje peceta.


jesli siegnę pamięcią to nie pamietam nikogo kogo znałem kto by w tamtych czasach został przy Amidze (w sensie dalszej rozbudowy), wszyscy poszli albo w konsole albo w zestaw konsola + PC, znalismy jedną osobe w moi nieduzym miescie która miała 060 ale to dlatego ze tata miał kase a syn chciał to dostał, kupno drogich kart turbo z perspektywy gracza nie miało wiekszego sensu (za mało wsparcia ograniczające sie głównie do paru konwersji z peceta) kupno kart turbo pod kątem działanosci komercyjnej tez nie miało bo rynek komercyjny zdychał. szkoda ze tak to sie potoczyło. Tak naprawdę to było kilka fajnych lat ale z sentymentu pamieta sie te kilka lat jako znacznie dłuższy okres.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2024 01:47:59 przez Azakiel
[#20] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@MUFA-amigaone-pl, post #18

To nie wiem, miałem pogatych kolegów, bo zaraz praktycznie mieli te Durony :D

@Azakiel
W 2002 kupiłem A4000 z PPC i CyberVision. A właściwie rodzice mi kupili i bardzo zastanawiali się, czemu nie chce PC...
2
[#21] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@_arti, post #20

Witam! Tak w sprawie tematu tego to. W lutym 2002r odkupiłem książki i CD i AMIGE 1200 030 50MHz od mamy Mr.Larmer .Pełny koszt operacji z dokupioną później stac.zew. dyskietek wyniósł mnie 850 PLN.A tak na marginesie -u mnie też zastanawiali się czemu nie ukończyłem Technikum Informatyczne w Tarnowskich Górach.Po prostu kochałem AMIGE i PC mi niebył potrzebny.Tak więc pierszym mym komputerem osobistym była AMIGA OD 2002 ROKU.pANI mATKA cZESŁAWA POZWOLIŁA MI jĄ SPŁACAĆ W DOWOLNYCH RATACH PRZEZ DOWOLNY CZAS BEZ PROCENTOWO.tAK,ŻE JAK Z MYCH ZAPISKÓW WYNIKA AMIGA STAŁA SIĘ MOJĄ d o k ł a d n i e 12-grudnia-2003 roku.DESEMBER REIN -taki mod. z SCENE EXPLORER '97..POZDRAWIAM MorphOS 3.0
2
[#22] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży
Zawsze można wesprzeć innych programistów :)

Tak wygląda nasz boksik:

6
[#23] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Amig_OS, post #22

Bardzo chętnie wsparłbym, ale nie mam PPC więc nie pogram w tę wersję. Ale przynajmniej jest już wydana i można kupić od ręki bo na dzień dzisiejszy już mam dosyć preorderow po tych wszystkich akcjach, które się wydarzyły.
3
[#24] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Amig_OS, post #22

a wersja warpos tez jest poprawiona?
[#25] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@nostrum666, post #23

Wersja 68k w betatestach gdyby ktoś pytał :)
[#26] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@michal_zukowski, post #24

Wersja WarpOS nie była planowana.
Jeśli byłoby zainteresowanie mogę zapytać.
1
[#27] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Amig_OS, post #26

no to powiem tak średnio płacic za coś czego się nie wykorzysta...
[#28] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Amig_OS, post #26

Duża część kodu wykorzystuje interfejs API specyficzny dla OS4.
Sporo pracy wymagałoby stworzenie wersji WarpOS ponieważ pewne elementy systemu nie są dostępne dla WarpOS, np. AmigaInput. Nowy kod audio CD korzysta z biblioteki dostępnej tylko na OS4, więc nie można go przenieść do WarpOS.

Bez problemu można dodać poprawiony kod zapisu gry (wersja WarpOS czasami miała pewne problemy), dodać zmienione pliki filmowe, większe rozdzielczości, poprawki w lokalizacji oraz poprawiony kod logiki przeciwników.

W pełni natywna wersja PPC działa tylko z wersją OS4, ponieważ wersja WarpOS nie jest w pełni natywna dla PPC.
1
[#29] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Amig_OS, post #28

Kolejny prezent dla fanów Heretic II:

"The Heretic Fortress" - Heretic II Multiplayer Mod
1
[#30] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Amig_OS, post #22

Mój Heretic II właśnie został doręczony przez Alinea Computer w nienaruszonym stanie.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem