Komentowana treść: Final Fight Enhanced - aktualizacja
[#1] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja
Za dzieciaka przeszedłem i całkiem spoko gra. Była w wersji amigowej muzyka w czasie gry?
1
[#2] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@amikoksu, post #1

Była w wersji amigowej muzyka w czasie gry?


Nie.

"w związku z tym może zawierać błędy"

Największym bugiem w tej tej wersji jest to, że większość gry można przejść po prostu stojąc przy krawędzi ekranu z wciśniętym autofire. Przeciwnicy giną zanim pojawią się na planszy.
6
[#3] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja
Co trzeba mieć w głowie żeby amigową grę pakować rarem?
3
[#4] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@fazior, post #3

Bo to takie WinAmigowanie. Jakiś nowszy UnRAR może da radę…

Ale doskonale rozumiem co masz na myśli i pełni popieram oburzenie. Ja mam wręcz uczulenie na RARa i teraz do wieczora będę się drapał.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2024 16:58:17 przez MDW
3
[#5] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@MDW, post #4

Ten daje radę.
3
[#6] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@Gandalf, post #5

Dobra wiadomość. OK
Widzę, że mamy całkiem świeżą wersję tego UnRARa. Ja jakoś zupełnie nie śledzę rozwoju tego archiwizera, bo od wielu lat nie zetknąłem się z takimi archiwami.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2024 17:00:56 przez MDW
[#7] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@MDW, post #6

Używam czasem pod linuksem, a wczoraj potrzebowałem właśnie wersji amigowej.
Zgadniesz do czego?
1
[#8] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@Gandalf, post #5

Szkoda tylko, ze to jest taka kobyla, prawie 1.5MB.
Moze autor portu (Polak) wycialby sama procedure depakujaca i zaadaptowal ja jako client do xad.library?
Wtedy to byloby duzo bardziej uzyteczne wedlug mnie, i mialo pewnie gora paredziesiat kilobajtow.
2
[#9] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@Don_Adan, post #8

W archiwum jest też wersja mini, ale nie testowałem.
Próbowałem XAD-a, ale nie poszło, dlatego na szybko zajrzałem na Aminet.
1
[#10] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@MDW, post #4

WinRAR poradzi sobie z Amigowymi archiwami LhA. Stąd jest bardzo użyteczny dla Amigowca, sam stosuję go do rozpakowania archiwów z Amigi, bądź z Aminetu, na PC.

Z tego też względu zarejestrowałem ten program i mam pełną wersję.
2
[#11] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@Gandalf, post #9

Pewnie zalezy od wersji, clienta XAD.
Ta dystrybuowana z xad.library byla starsza.

Ta byla nowsza, dzialala, ale nie zwalniala czasami pamieci miala tzw. memory leaks.

link

W sumie to taka mini kobyla byla, bo sporo rzeczy jednak zbednych zostalo skompilowane.
[#12] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@Hexmage960, post #10

WinRAR poradzi sobie z Amigowymi archiwami LhA. Stąd jest bardzo użyteczny dla Amigowca, sam stosuję go do rozpakowania archiwów z Amigi, bądź z Aminetu, na PC.

Ja mam na myśli używanie archiwów w formacie RAR. Czym tam rozpakowujesz to sprawa drugorzędna. Ważne do jakiego formatu. Ja na przykład pod macOS też używam Keka, która radzi sobie ze wszystkim ale pakuję zwykle do 7-zip albo Zip.
[#13] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@Gandalf, post #7

Używam czasem pod linuksem, a wczoraj potrzebowałem właśnie wersji amigowej.
Zgadniesz do czego?

Hmmm... Nie wiem. :)
[#14] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@MDW, post #13

Zgodnie z tematem wątku.
[#15] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@Gandalf, post #14

Aaaa, no tak. Z wiekiem domyślność mi się przytępiła. Niedługo będzie trzeba do mnie mówić powoli i tylko dużymi literami.
1
[#16] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@MDW, post #12

Ja mam na myśli używanie archiwów w formacie RAR. Czym tam rozpakowujesz to sprawa drugorzędna. Ważne do jakiego formatu. Ja na przykład pod macOS też używam Keka, która radzi sobie ze wszystkim ale pakuję zwykle do 7-zip albo Zip.

Ja też jestem za stosowaniem amigowych rozwiązań, w tym takich formatów, jak LHA bądź LZX. Ale nie jestem pewien, czy istnieje odpowiedni archiwizer po stronie PC. Można pakować ZIPem lub właśnie RARem.

Z tego co widzę, po rozpakowaniu tego RARa są wewnątrz pliki już w formacie LHA oraz ADF. Może komuś było wygodniej spakować i umieścić całość na Google Drive. Oczywiście mógł użyć ZIP, co WinRAR potrafi.

Gdyby wrzucił to na Aminet, LHA byłby wymagany. Dziś różnie się programy i gry dystrybuuje.

P.S. Widzę, że w archiwum jest też ROM 2.04 Amigi i plik konfiguracyjny dla UAE. Podejrzewam, że autorzy używają WinUAE i stąd taki format.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2024 19:14:17 przez Hexmage960
[#17] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@MDW, post #4

WinAmigowanie


WinUAE'owanie
[#18] Re: Final Fight Enhanced - aktualizacja

@amikoksu, post #1

Fajnie się gra. ale whdload mi odpaliło dopiero bez roadshow. Jakby na tym silniku zrobić Skinny and Franco na Amige to by było mniej zbagowane niż wersja na PC :D

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2024 12:15:00 przez MaroB
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem