Komentowana treść: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026
[#1] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026
Pewnie układów AGA brakło
7
[#2] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@Hubez, post #1

Lepiej i taniej kupić sobie Rpi 500 i zainstalować AGS, niż czekać na sprzęt który możliwe źe nigdy się nie ukaże. Takie półroczne obsuwy praktycznie tuż przed premierą zwiastują bycie głęboko w tyłku ze wszystkim a nie tylko softem.
4
[#3] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026
Czy ktoś na to czeka? w dobie MisterFPGA, emulacji i tysięcy A1200 w domach, nie widzę jakoś sensu kupowania The A1200.
3
[#4] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@rbej1977, post #2

A z mojego punktu widzenia lepiej TheA1200. No i mi się nie spieszy.
5
[#5] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@sand, post #3

Trochę czekam.
The A1200 przekonuje mnie min. wyglądem jako gotowy produkt. MisterFPGA mnie nie przekonuje. Emulatory pod windowsa też mnie nie przekonują, oprócz tego że czasem na chwilę odpalę. Ma Amiga 1200 to już zabytek i niech sobie jest stacjonarna.
Także dla mnie jest sens.
7
[#6] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026
Trzeba zawsze znalezc jakies plusy i moze to i dobra wiadomosc - bedzie co na święta na prezent sobie sprawić.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2026 07:10:52 przez marggines
8
[#7] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@sand, post #3

Zewnętrznie wygląda to jak Amiga, więc może to być czynnik zachęcający do kupna.
6
[#8] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@sand, post #3

Ja czekam, za tą cenę nie kupię klawiatury i obudowy. W przyszłości można sobie w to wsadzić choćby i Pi10 i dalej się bawić.
4
[#9] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@rbej1977, post #2

Takie półroczne obsuwy praktycznie tuż przed premierą zwiastują bycie głęboko w tyłku ze wszystkim a nie tylko softem.


Na czym opierasz swoją tezę? W sensie, w ilu podobnych projektach brałeś udział?
5
[#10] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@Drakon, post #9

Może chodzi o Unijoy który ma kilka lat obsuwy, ale autorom od początku są rzucane kłody pod nogi - zarówno przez producentów śrubek, zakładów poligraficznych produkujących papier, niskiej jakości wtryskarek, zbyt mocnych ledów, za głośnych microswitchy etc.
5
[#11] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@Hubez, post #10

Nie zapominajmy o złośliwcach, którzy nie chcą wypełnić ankiety
6
[#12] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026
A ja czekam. Mam The C64 Maxi, The Spectrum I TheA400 Mini o uważam, że to super sprzęty do casualowej zabawy i obejrzenia czegoś z demosceny . A tylko to mnie już interesuje.
5
[#13] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@rbej1977, post #2

Lepiej i taniej kupić sobie Rpi 500 i zainstalować AGS, niż czekać na sprzęt który możliwe źe nigdy się nie ukaże.


Czekaj, a oni przypadkiem nie dowieźli już A500 Mini, C64 Mini/Maxi, ZX?
5
[#14] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@rbej1977, post #2

100%. Jakoś Commodore dało radę z kilkoma produktami w tym samym czasie "niedoboru układów i wzrostu kosztów produkcji", a nawet taryf z USA! Co oni tam wkładają? DDR5 i 2TB SSD?

Apollo jakoś potrafiło porobić zapasy stosownych układów i akcesoriów przed rozpoczęciem produkcji V4 Standalone, więc da się. Only the paranoid survives;)
3
[#15] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026
Commodore tak dało radę, że teraz często samoistnie im pękają górne obudowy od C64U i jest dość gruba akcja z tym
A z TheA1200 może faktycznie popyt przekroczył ich oczekiwania, ale instynkt mówi mi, że w grudniu już będzie OK.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2026 10:36:15 przez Jacques
4
[#16] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@Jacques, post #13

Ale wcześniej nie zapowiadali sprzętu na pół roku przed premierą i nie przesuwali w ostatniej chwili premiery o kolejne pół roku. Od razu widać że tam jest coś grubo nie tak. Zwłaszcza że premiery ich poprzednich produktów nie były problematyczne.
1
[#17] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@rbej1977, post #16

No skoro "od razu widać, że coś grubo nie tak"...

Wydaje mi się, że faktycznie tutaj chcą oddać do użytku dopieszczony AmigaOS, skoro to jest 1200, a nie tylko postawić na zabawkowość jak theA500 mini.
Można by dla odmiany założyć, że podane powody są prawdziwe, skoro to nie firma krzak czy debiutant.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2026 11:38:00 przez Jacques
2
[#18] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@Hubez, post #10

Może chodzi o Unijoy który ma kilka lat obsuwy, ale autorom od początku są rzucane kłody pod nogi - zarówno przez producentów śrubek, zakładów poligraficznych produkujących papier, niskiej jakości wtryskarek, zbyt mocnych ledów, za głośnych microswitchy etc.


Akurat Unijoy pokazywał swój produkt publicznie. W przypadku tego produktu nie miało to jak dotąd miejsca, zdaje się że chyba nawet dokładna specyfikacja nie jest jeszcze podana. Zatem myślę że teza iż są daleko w polu ma tutaj swoje uzasadnienie.
2
[#19] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026
To takie wygodne winuae ma być. Do Amigowania mam NG
4
[#20] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@MUFA-amigaone-pl, post #18

Akurat Unijoy pokazywał swój produkt publicznie.


Wiem, że o UniJoy to "niedobra jest o tym mówić", ale przykładowo Wozik swój joy zaproponował, zaprojektował, wykonał i jest... Tutaj są filmy, animacje, prezentacje, zbiórki, pokazy, dramy, fajerwerki i opowiadania rodem jak od Klingonów... Tylko produktu dalej nie ma...

Co do The A1200 - mocno kibicuje, bo ma to być produkt z niskim progiem wejścia, dla każdego, a nie tylko świrów takich jak my... Prosty produkt w obsłudze, a przy tym znacznie bardziej funkcjonalny niż The A500 Mini...
11
[#21] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@Hubez, post #1

Kibicuję i poczekam. Raczej firma RetroGames jest w środowisku dość dobrym przykładem solidnych produktów bo C64 mini i maxi, ZX, Atari400 to dobre przykłady chyba. Mało tego ich produkty maja dobre wsparcie zarówno przez producenta jak i przez urzytkowników. TheA1200 w grudniu będzie idealnym prezentem. Jedni poczekają na GTA6 inni na TheA1200;)
5
[#22] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@Hubez, post #1

Może trochę nie w temacie ale chyba zabawne...
Poszukam po śląskich hołdach i hasiokach czy nie wcześniej znajde coś w zamian za "TheA1200" szeroki uśmiech
2
[#23] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@miki1406, post #20

Wozik nie potrzebował też żadnych zbiórek, akcji, Kickstarterów etc.
4
[#24] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@TomcioPaluszek, post #11

Nie zapominajmy o złośliwcach, którzy nie chcą wypełnić ankiety


Bo pewnie cześć oczekujących zdążyło się już przekręcić do tego czasu
1
[#25] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@rbej1977, post #16

Ale wcześniej nie zapowiadali sprzętu na pół roku przed premierą i nie przesuwali w ostatniej chwili premiery o kolejne pół roku.


To tak jakbyś porównywał Sokołów SA do firmy Rzeźnictwo Grzegorz Zyguła, lol.

Od razu widać że tam jest coś grubo nie tak.


Chyba syndrom "detektywa-oszołoma" Rutkowskiego Ci się włączył :D Może załóż gdzieś wątek, w którym będziesz prowadził śledztwo... Firma przedstawiła powody obsuwy, ale chyba nie czytałeś albo nie chcesz w to wierzyć, bo... nie chcesz.
2
[#26] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@twardy, post #12

Twardy:

Ja bardzo podobnie; do tego mam jeszcze A500 Mini i C64 Maxi (w sumie tego nie kupowałem; dostałem go od nich za muzyke do menu The Spectrum).

Zawsze je wlaczam żeby pograc oraz na jakies pijusowe retrospędy u mnie w domu.

Ale sytuacja z A1200 Maxi wywoluje we mnie, ze tak powiem, fale wzmożonego niepokoju.

Pzdrrrrrrrrrr.
2
[#27] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@sand, post #3

i tysięcy A1200 w domach

Buhahaha... chyba raczej kiszonych po piwnicach
[#28] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@markusg, post #22

Nie wierzę, że znalazł na śmietniku. Na 40 lecie Amigi sponsorzy mu dostarczyli Amigę żeby nagrał fake filmik i sobie robił większe zasięgi.
2
[#29] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@tukinem, post #28

Nie wierzę, że znalazł na śmietniku. Na 40 lecie Amigi sponsorzy mu dostarczyli Amigę żeby nagrał fake filmik i sobie robił większe zasięgi.


Bez obaw, nawet jeśli, to wkrótce pewnie będzie płacił wzwyżkę za brak sortowania śmieci i skończy się chwalenie!
1
[#30] Re: Premiera TheA1200 przesunięta na 4 grudnia 2026

@tukinem, post #28

Oglądnąłem filmik i wiem jak było.
Widz mu przysłał, a widz dostał od swojego ojca, który znalazł nie tyle na śmietniku, co na PSZOKu.
Wiadomo, PSZOK to też śmietnik, ale specyficzny, bo odpady są sortowane i szansa na znalezienie jakiegoś kompa gwałtownie rośnie. Oczywiście, dominują mniej bądź bardziej stare pecety, ale zdarzają się komputery domowe z lat 80 i 90.
Najlepszym dowodem jest mój filmik, gdzie mam sprzęt w zasadzie także z PSZOKu...


Ostatnia aktualizacja: 08.05.2026 15:39:42 przez wali7
5
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem