kategoria: NetBSD
[#1] Bardzo proszę o
pomoc w zakresie openbsd PPC na maczku mini.
Czy jest ktoś używający tego systemu na tej platformie?
[#2] Re: Bardzo proszę o

@Pero, post #1

pomoc


Zdefiniuj problem.

Czy jest ktoś używający tego systemu na tej platformie?


Ja mam router na OpenBSD na Miniaczu. Działa.
[#3] Re: Bardzo proszę o

@strim_, post #2

Cieszę się!
Słyszałem, że openbsd działa na tym sprzęcie dużo szybciej niż linux.
Dokładnie chodzi mi o Open/Libre Office. Mam dość dużo ostatnio do czynienia z "programowaniem" skryptów dla calca. Niestety na debianie prędkościowo to koszmar.
Zainstalowałem OBSD 5.3 do tego Gdm, xfce. Nie mogę sobie poradzić z automatycznym uruchamianiem x-ów. System się uruchamia , ale tylko w trybie tekstowym. Nie mogę sobie dalej z tym poradzić. Druga rzecz to uruchamianie samego BSD. Przyciskając lewego alta wchodzi się do menu startowego - wyświetlają się ikonki mosa, linuksa (debian) oraz zainstalowanego wczoraj macosa. Natomiast aby uruchomić OBSD muszę go wystartować z OF. Czy jest możliwość inaczej?
[#4] Re: Bardzo proszę o

@Pero, post #3

Niestety nie znam odpowiedzi na żadne z Twoich pytań. U mnie OpenBSD jest jedynym systemem na tej maszynie. Ja mam na stałe do zmiennych OpenFirmware wpisane wartości pozwalające na jego uruchomienie (tak aby przy starcie nie trzeba było nic robić). Poza tym nie mam tam zainstalowanych Xów, bo nie są mi do niczego potrzebne na routerze...

Jeśli chodzi o niemożność uruchomienia Xów, to normalne że system startuje w trybie tekstowym (jeśli nie dodałeś sam linii uruchamiającej gdm do /etc/rc.local). W każdym razie, nie napisałeś konkretnie co Ci nie działa.

Zawsze możesz spróbować odpalić gdm z linii komend, z tego co pamiętam komendą:
/usr/local/sbin/gdm


To powinno pociągnąć za sobą uruchomienie serwera X11. Poza tym warto przeczytać ten plik.
[#5] Re: Bardzo proszę o

@strim_, post #4

Dzięki!
ten instruktaż nie widziałem, a myślałem, że już mam wszystko...:D
[#6] Re: Bardzo proszę o

@Pero, post #3

Zawsze mozesz zrobic menu startowe, z ktorego bedziesz mogł uruchomic wszystkie systemy.
[#7] Re: Bardzo proszę o

@Norbert, post #6

Tak miałem. Ale systemem podstawowym jest MOS i nie potrzeba więcej wyborów. Wybór jest potrzebny do pracy z oficami.
[#8] Re: Bardzo proszę o

@Pero, post #7

To menu pozostawiasz
Domyslnie odpala sie MOS, ale jesli zdecydujesz sie na wybor systemu bedziesz mial np.3 sek na zdecydowanie jaki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem