[#1] Nie moge zabotowac z pena na Efice
pytania:

1. Jak wylistowac zawartosc pena ( ls hd , ls hd0 , ls hd1 , ls hd0:0 , ls hd0:1 , ls hd1:0 , ls hd1:1 podaje error : no filesystem recognized )

Pen to Kingston DataTraveler2.0 2G widziany jest po komendzie " show-scsi" jako SCSI-2 removable .

Pen sformatowany jest na Pececie FAT32 ---- BEZ ZADNYCH PARTYCJI -----
nagralem na niego rospakowane iso Mos2 i prubuje wystartowac z pliku
" bootefika.img "
2. Czy kernel mosa z pena sam zainstaluje reszte oprogramowania z pena , czy bedzie trzeba kombinowac

3. Po komedzie " ls /scsi/ " ( enter ) wyswietla " disk@0,0 .

Chciałem się zapytać czy to jest Dysk 2.5 cala , czy Pen , bo w Readme jest opisana komenda " boot scsi:0 i cos tam " , ale ja podaje mu " boot scsi:0 bootefika.img " i wypluwa error : " error while trying to load or boot "

Czy Efika nie prubuje przypadkiem startowac z dysku 2.5 cala ktory jest calkowicie pusty.

Jak to ugryśc?

[#2] Re: Nie moge zabotowac z pena na Efice

@Piotr Myszkowski, post #1

ja nie moge wystartowac z pena przez nazwe jak jest w calosci
np mos2install.img to nazwe mam taka jak na zdjeciu i bootuje
http://skolman_mws.w.interia.pl/mos/mos2boot.jpg



Ostatnia modyfikacja: 22.09.2008 05:37:39
[#3] Re: Nie moge zabotowac z pena na Efice

@Piotr Myszkowski, post #1

Niestety Open Firmware jest wybredne. Też mam Kingstona DataTravellera, tyle że 512 MB i zabootować z niego się nie da. Bootowałem z drugiego komputera przez TFTP (tak jak na filmie z PowerDev Meeting), to działa zawsze...

[#4] Re: Nie moge zabotowac z pena na Efice

@Piotr Myszkowski, post #1

1. Zawsze możesz spróbować dobrać się do pena krok po kroku:

cd builtin
cd usb
...itp.
i nawet sprawdzać po każdym kroku dostępne możliwości ls-em. Jak widzi pendrive'a to w końcu dojdziesz do scsi@twójnumer i disk@0,0 a potem ls-em ładnie wyświetli zawartość pendrive'a.

2. A próbowałeś wystartować z morphos2.1-efikainstall.img?
[#5] Re: Nie moge zabotowac z pena na Efice

@recedent, post #4

A skąd mogę pobrać ten image , jeżeli można! to odpiszcie !!!! spróbuje .
Pozdro

[#6] Re: Nie moge zabotowac z pena na Efice

@recedent, post #4

Juz pobralem morphos2.1-efikainstall.img , jak znajde troche czasu to sprawdze .

Dzisiaj w nocy wyjezdzam ze Słupska do Swiebodzina ( kolo Poznania ) na jutrzejszy pogrzeb Ciotki , sprawdze jak wroce .
Pozdro

[#7] Re: Nie moge zabotowac z pena na Efice

@Piotr Myszkowski, post #1

>Kingston DataTraveler2.0
ja próbowałem na trzech różnych kingstonach - na żadnym nie działało :(
udło się z cdroma na kablu ide->usb i jakimś innym pendrive od kumpla.
z ciekawostek - w cześniej nie miałem innej możliwości i próbowałem zabootować z SE k510i na kablu usb - też się nie dało ale OF widział telefon jako pendraka, a aktulanie walcze z takim problemem, że 2.1 się bootuje a 2.2 nie wtf!? (jak sobie nie poradzę to będę o to później męczył na forum)

[#8] Re: Nie moge zabotowac z pena na Efice

@bullet, post #7

U mnie też MoprhOS 2.1 się normalnie uruchamiał z dwóch moich pendrivów a wersja 2.2 nie chce. Jak byś rozwiązał problem to podaj rozwiązanie na forum.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem