[#1] zen-xFi
Bedzie znowu o USB i Poseidonie. Jest tak; cos mnie podkusilo i kupilem taki maly odtwarzacz Creative. W sklepie zapewniono mnie, ze dziala pod massstorage i mialo byc pieknie, ale nie jest. Okazalo sie, ze Poseidon wykrywa to to ale jako PTP i tu zaczely sie schody. Moge sobie zobaczyc co jest w poszczegolnych katalogach, moge zgrywac pliki na HD, niestety w druga strone to juz nie dziala a na dodatek po kilku operacjach - zwis. Czy ktos ma jakies doswiadczenia z urzadzeniami Creative?
Prawdopodobnie (nie mam karty SD do ktorej jest w tym czyms port) pamiec dodatkowa bedzie widziana jako massstorage - jest do tego stosowna zakladka w oprogramowaniu.
Wiadomo kiedy wyjda poprawki do tego nieszczesnego Poseidona?
A moze z karta PCI-USB to pujdze?
Czy ktos ma doswiadczenia z kontrolerem USB na ukladzie ALi M5373?

[#2] Re: zen-xFi

@Zbysiuk, post #1

Kup Nec będzie mniej problemów co nie znaczy że wcale
[#3] Re: zen-xFi

@Arbuz, post #2

Ty mnie nie denerwuj. To mial byc NEC, ale sprzedawcy sie pomylilo i teraz mam klopot...

[#4] Re: zen-xFi

@Zbysiuk, post #3

No to jaki problem? oddajesz i żądasz właściwego
[#5] Re: zen-xFi

@Zbysiuk, post #1

Ja posiadam Creativa ZEN (samo ZEN) i niestety tez nie dziala jako massstorage.
Jednak karta SD jak najbatrdziej. Mozna jej uzywac podobnie jak pendriva.
Sam player potrafi odtwarzac z niej filmy (jesli sa w odpowiednim zjadliwym formacie), muze oraz pokazywac zapisane obrazki.
Ponadto mozna importowac dane z karty do pamieci glownej dane, ale tylko obrazki beda poprawnie interpretowane.
[#6] Re: zen-xFi

@Phibrizzo, post #5

Piszesz obrazki - a co z muzyka. Muzyka importowana miedzy SD a pamiecia wewnetrzna - juz nie?
A jak u ciebie jest widziana pamiec wew. na MOSie? Tak jak pisalem, ja moge zobaczyc co jest w srodku i pobrac, tylko kopiowanie nie puszcza. Oczywiscie wszystko pod PTP. :(

[#7] Re: zen-xFi

@Zbysiuk, post #6

moze taki creative sobie chce przerobic pilki na swoj format i sie wtedy zaczyna chrzanic.

[#8] Re: zen-xFi

@Zbysiuk, post #6

Muzyka jak i filmy zostana zaimportowane lecz player nie bedzie chcial ich odtworzyc.
Nie wiem czy jest to specjalnie zrobione czy poprostu nikt czegos takiego nie przewidzial.
Nawet z poziomu Windowsa samo przeniesienie tych plikow w odpowiednie miejsce zaowocuje tym ze player uzna ze pliki sa nieznanego typu.
Trzeba je zgrac np na pulpit a dopiero pozniej spowrotem do playera.
Obrazki sa pokazywane bez problemu. Jest nawet taka funkcja "Pokaz zaimportowane obrazki".
Niestety nie ma czegoas takiego dla muzyki ani filmow.
Po polaczeniu playera MOS pokazuje komunikat "class not reponsible yet" lub cos w ten zworek.
Jednak karta SD w trybie dysku wymiennego jest widziana bez problemu przez MOSa.

Moze w Twoim playerze jest jakis nowszy firmware ktory nie ma podobnych problemow/ograniczen.
[#9] Re: zen-xFi

@Phibrizzo, post #8

Dowiem sie wszystkiego jak dokupie karte. Bede badal. Zobaczymy jak bedzie - dam znac.

[#10] Re: zen-xFi

@Phibrizzo, post #5

> Ja posiadam Creativa ZEN (samo ZEN) i niestety tez nie dziala jako massstorage.

Hmm... dziwne. Co prawda mam problemy z MOS 2.x, w tym z Poseidonem, ale mój Creative Zen działa bez problemu.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem