[#1] PegasosII, pad klawiatury i myszy
Witam!

Dziś, świeżo po instalacji MoprhOSa 2.2 padła mi klawiatura i mysz w moim PegasosieII. Obydwa urządzenia nie są widziane. Bezpośrednio przed tym miałem ciekawy efekt samoczynnie otwierających się listerów w różnych miejscach ekranu. Czy ktoś spotkał się z podobną przypadłością? Czy jedyne wyjście to odejście od myszy/klawiatury PS2? Nie bardzo mi się to uśmiecha...
Poniżej zamieszczam logi pociągnięte przez port szeregowy. Pierwszy odpowiada kompletnemu pegazowi, drugi - po wyjęciu kart pci i agp.
http://kamul.integradesign.org/logi/log-komplet.txt
http://kamul.integradesign.org/logi/log-bezagpipci.txt

[#2] Re: PegasosII, pad klawiatury i myszy

@Kamul, post #1

Nie napisałeś, ale zakładam, że sprawdziłeś te urządzenia na innym komputerze i są sprawne. Najlepiej będzie zgłosić się z tym do bplanu. Myszka USB to dobra sprawa, natomiast klawiatura już nie.

[#3] Re: PegasosII, pad klawiatury i myszy

@Korni, post #2

Tak, oczywiście ani mysz ani klawiatura same w sobie nie są tu winne. Co do klawiatury USB - zgadzam się z Tobą w stu procentach, bo sam miałem okazję przez jakiś czas z pegiem używać.

Maila do bPlanu właśnie wystosowałem, jeśli się odezwą, dam tutaj znać.

Dzięki za odzew. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły lub przechodził przez coś podobnego, dajcie znać, proszę.
[#4] Re: PegasosII, pad klawiatury i myszy

@Kamul, post #1

Rady nie mam żadnej ale pytam z ciekawości. Czy To się stało dokładnie po update MorphOS-a do 2.2? To chyba niemożliwe żeby update był powodem czegoś takiego. :)

Próbowałeś bootować Pegasosa np. z płyty 1.4.5 czy 2.0? Chociaż pewnie nie bardzo masz taką możliwość, bo jak nie działa klawiatura to i nie dasz rady zabootować Pegasosa z CD.

Na pewno podmieniłeś boot.img na ten z MorphOS-a 2.2? Pewnie tak, bo jak się nie podmieni to wyskakuje komunikat. :)

Ja też nie widzę powodu podłączania myszy i klawiatury przez USB. Długi czas używałem myszy USB ale podpiętej przez przejściówkę do PS/2, bo szkoda mi było portu USB na taki nieistotny drobiazg jak mysz. :) Po prostu nie widzę zalet myszy USB, a PS/2 i tak do niczego innego się nie nadaje. Przejściówkę kiedyś kupiłem za chyba coś około 3 zł na Allegro. Nawet chyba dwie wtedy kupiłem (ale jedną gdzieś już posiałem, bo coś jej nie widzę w szufladzie).



Ostatnia modyfikacja: 21.12.2008 16:56:17
[#5] Re: PegasosII, pad klawiatury i myszy

@MDW, post #4

Nie, nie usiłuję tu wcale obwinić MorphOSa, to tylko takie wprowadzenie było. ;) I testowanie na starszych morphosach czy linuksie chyba nie bardzo ma tu sens, bo już firmware nie widzi klawiatury, co zresztą widać w logu. W miejscu gdzie u mnie jest FAILED Ty masz zapewne Done.

[#6] Re: PegasosII, pad klawiatury i myszy

@Kamul, post #5

No to piękny prezent Ci Pegasos zrobił na święta. :( Współczuję i Twojemu Pegasosowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Mail do bPlanu to na pewno najlepszy pomysł na jaki teraz można wpaść.

[#7] Re: PegasosII, pad klawiatury i myszy

@MDW, post #4

Mysz USB podpięta pod PS/2 działa tak jak mysz PS/2, w ten sposób traci swoje zalety, oj bardzo. Myszy PS/2 chodzą w 40Hz (jest jakiś program pod win98 w którym można ustawić do 200Hz, o innych systemach nawet nie słyszałem). Pod USB działają domyślnie w 125Hz, przy czym w zależności od myszki można ustawić do 1000Hz. Różnica w płynności a zarazem dokładności działania myszy w 125Hz a 500Hz jest SPORA. Dodatkowy atut to pełna konfigurowalność dodatkowych guzików.

[#8] Re: PegasosII, pad klawiatury i myszy

@Korni, post #7

Różnicy w płynności ruchów myszy na Pegasosie (PS/2) a pececie (USB) nie zauważyłem. A dodatkowych przycisków i tak nie mam. :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem