[#1] Transmission, CTorrent
Czy ktoś używa z pozytywnym skutkiem któregoś z tych programów ?

Jeśli tak to mam kilka pytań, bo zaczynam powoli wymiękać

CTorrent - przeglądalem manuala i z tego co zrozumiałem - nie potrzeba jakichś specjalnych zabiegów żeby odpalić torrenta,
programik chyba dość prosty w obsłudze. Niestety nie udało mi się zmusić go pobrania czegokolwiek.

Net udostępnia mi pc z ubuntu, zapora jest z jakiegoś satndardowego pakietu, która raczej nie powinna przeszkadzać ?
Na tym kompie mam klienta Transmission - działa, nie sprawia problemów.
Zaglądam tam ze Pega przez TwinVNC. A, że mały dysk tam mam narazie to uparłem się żeby na Pega bezpośrednio pobrać.

Transmission - chciałem sobie ułatwić sprawę - skoro ctorrent niezabardzo mi działa.
Niby pobiera ale po jakmiś czasie przestaje i czeka sobie baaardzo długo i nic się nie dzieje,
Więc 'CRTL C' i jeszcze raz - znowu troche idzie i przestaje. Fakt że 'ciężki' materiał sobie wybrałem do pobrania
mało kto udostępnia ale za wszelką cenę chciałem wyszarpać.
W każdym razie zprawdzałem ten sam plik torrent na Transmission pod ubuntu i tam nie zrywa.
Skoro tak to pomyślałem, że coś w opcjach pogrzebię ale niestety żadne parametry nie działają nawet helpa nie chce mi wyświetlić...
pomyślałem sobie że jak to taki uniksowy programik to mu powłoke inną dam - więc 'sh' na początek i to samo
wszysko co podam za transmissioncli jest traktowane jako ścieżka do pliku z torrentem ...
[#2] Re: Transmission, CTorrent

@ede, post #1

No i wykombinowałem :) działa mi CTorrent.

Na aminecie leżą dwie wersje na mosa 'ctorrent-1.3.4-morphos.lha' i 'CTorrent-mos.lha'.

Przynajmniej u mnie poprawnie działa ta druga.
[#3] Re: Transmission, CTorrent

@ede, post #2

E tam pospieszyłem, się w cale nie działa poprawnie.

Działa tylko raz na tym samym katalogu do którego pobiera dane.
Jak przerwę działanie ctorrenta i chcę jeszcze raz uruchomić to blokuje się rysywonie czegoklwiek w oknach i menu.
Po resecie też się wiesza chyba że skasuję ten katalog, zrobię reset i założe na nowo ...

Chyba nie pisane mi jest używać klienta bittorent na mosie



Ostatnia modyfikacja: 22.12.2008 20:38:07
[#4] Re: Transmission, CTorrent

@ede, post #3

uzyj BeeHive
http://www.students.tut.fi/~komsa/amiga/beehive/
mi dziala pod mosem
[#5] Re: Transmission, CTorrent

@Norbert, post #4

Dzięki, niestety taki sam objaw jak z konsoli
[#6] Re: Transmission, CTorrent

@ede, post #5

dziwne, u mnie dziala poprawnie.
moze podasz tego torrenta i sprobuje u siebie
[#7] Re: Transmission, CTorrent

@ede, post #3

jak sie juz odpali to niech spobie sciaga, chyba ze nie sciaga, bo nikt nie seeduje. po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu sprawdza caly plik i trzeba troche poczekac zanim przeskanuje cala zawartosc obrazu pliku. - wolno + masz gwarancje, ze po sciagnieciu plik nie bedzie mial bledow.

[#8] Re: Transmission, CTorrent

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

Zauważyłem, że skanuje na początku, właśnie jak nie miałem pewności czy ktoś w ogóle seeduje i czy dobrze wszystko robie, więc kasowałem przed ponownym uruchomieniem.

Od ostaniej zawieszki (w sumie od rana bez restartu) w czasie kiedy CTorrent sciągał sobie spokojnie pojawiło się okienko gg i ...
i od tej pory CTorent zawiesza mi kompa ... obydwie wersje z aminetu (co jest dla mnie niezrozumiałe bo wczoraj ctorrent, pierwsza wersja którą testowałem nie powodował takich
problemów przy uruchamianiu)

Tak na nosa to mi się wydaje że to jakiś konflikt z filesystemem, bo w sumie jak pisałem wcześniej, problem z uruchomieniem był w przypadku użycia go n atym samym katalogu.
Pomagało usunięcie tego katalogu.Pomagało bo teraz to już ctorrent losowo się uruchamia lub wiesza wszystko (ale zdąża założyć katalog i pliki empty)
Po ostatnich trzech zwiechach pod rząd, odpuściłem mu troche :). Dodam jeszcze, że tak ogólnie ze stabilnością kompa problemu nie mam.
[#9] Re: Transmission, CTorrent

@ede, post #8

To używaj MLdonkeya do torrentów

[#10] Re: Transmission, CTorrent

@ede, post #1

Przez jakiś czas też zajmowałem się w/w tematyką na mosie i niestety doszłem do takich samych wniosków. Transmission "zamraża się" i nie ściąga danych. Bardzo dużym plusem tego klienta jest to, że bardzo szybko namierza seedów i peerów. CTorrent długo namierza źródła i generalnie pomimio dostępności źródeł to więcej wysyła danych niż ściąga. Nadzieja pozostaje przy programie BeeHive, ale obecna ogólno dostępna wersja zachowuje się identycznie jak CTorrent. Pocieszającym jest fakt iż autor BeeHive w dalszym ciągu rozwija program i jest on u testerów. Kiedy będzie on ogólnie dostępny nie wiem.

[#11] Re: Transmission, CTorrent

@ZED^lM, post #10

Ja uzywalem BeeHive, ale w specyficzny sposob:). Otoz zasysalem torenta, odpalalem BH, wczytywalem torrenta, nastepnie resecik pega, ponowne wskazanie torrenta i ssalo sie jak zloto. Ps. cale szczescie ze mos zwawo sie podnosi po resecie:)



Ostatnia modyfikacja: 23.12.2008 13:46:50
[#12] Re: Transmission, CTorrent

@Norbert, post #6

http://tnt.no-ip.pl/jojo.torrent

Narazie zakładam, że to może rzeczywiście wina tego torrenta/trackera.
Dziś potestowałem jeszcze ctorrent z tym 'swoim' torrentem i kilka razy załapał poczym znowu się na mnie uwziął.

Co ciekawe, właściwie ctorrent wiesza tylko w przypadku uruchomienia z plikiem torrenta (dziś potestuję z innymi)
i identycznie wiesza w momencie uruchomienia z ów plikiem bez odpalonego mosnet.Aczkolwiek w tym drugim przypadku
nie sprawdziłem czy dzieje się to losowo.
[#13] Re: Transmission, CTorrent

@ZED^lM, post #10

ZED^IM czy mogłeś podawać Transmission jakieś parametry choćby '-h' ?

Do plusów transmision dodałbym jeszcze to, że można przeglągać pliki już podczas pobierania, gdy nie są jeszcze pełne i Ambient rozpoznaje ich filetype,
no i zdaje się, że nie skanuje tak długo jak CTorrent, Transmission zakłada sobie jakiś pliczek cache resume.



Ostatnia modyfikacja: 23.12.2008 15:15:25
[#14] Re: Transmission, CTorrent

@ede, post #13

Niestetety transmission nie "przyjmuje" żadnych dodatkowych parametrów, oprócz samego torrenta. Zawartość plików można przeglądać dlatego gdyż transmission nie rezerwuje miejsca na dane które mają być ściągnięte co ma miejsce w przypadku CTorrenta. Odbywa się to w ten spsób, że ściąga dane z netu i dopiero zapisuje je na dysku, bez rezerwacji miejsca na nie.

[#15] Re: Transmission, CTorrent

@ZED^lM, post #14

Ok, więc system mam chyba w miarę w porządku ;). Pozostaję przy tezie, że CTorrent/BeeHive nie radzi sobie z torrentem (link post 12) lub raczej jakimś błedem trackera (tracker error 3),
który pokazuje Transmission zarówno na mosie jak i linuchu (chociaż na linuchu idzie ładnie mimo tego błędu).

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi/podpowiedzi.


PS.w sumie to chyba jednak ten plik torrenta felerny musi być, jak pisałem wcześniej, zwiechy CT i BH (na tym pliku) były nawet bez odpalonego netu.



Ostatnia modyfikacja: 23.12.2008 16:32:17
[#16] Re: Transmission, CTorrent

@ZED^lM, post #10

Co do BeeHive to jako tester moge powiedzieć ze program się rozwija :) . I być może będzie release w tym roku jeszcze . Ale też nie jest to pewne gdyż jest jeszcze pare bugów :)

[#17] Re: Transmission, CTorrent

@Drako^lM, post #16

Drako^IM stestuj BeeHive z tym moim felernym torrentem (link post 12) przez który
narobiłem szumu :) bo jeszcze nikt chyba się nie odważył.

Z tego co się zorientowałem BeeHive oparty jest na kodzie CTorrent,
u mnie objawy zawiechy ztym torrentem są identyczne na BH i CT,
a konkretnie działa tylko wskaźnik myszy i bitmapa na belce górnej i tło ambienta, reszta okien przestaje
się rysować (tylko gradient z ambienta).

PS. miło 'słyszeć', że coś rusza się w temacie. Pozdrawiam.



Ostatnia modyfikacja: 23.12.2008 22:53:12
[#18] Re: Transmission, CTorrent

@ede, post #17

A co to za filmik DVD? Bo na KTorrencie (fedora10) idzie i nie wywala żadnych błędów a nie wiem czy ciągnąć

[#19] Re: Transmission, CTorrent

@Arbuz, post #18

:) secret weapons for modern drummer, oblukaj na youtube gościa Jojo Mayer koleś naprawdę wymiata.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem