[#1] Instalacja
Jest to watek nawiazujacy do newsa dotyczacego MOSa 2.2. Nowa wersja (i dobrze), ale i nowy klopot. Przyznam sie szczerze, ze nienawidze montowania systemu od nowa, poniewaz jest to czasochlonne i nie wszystko potem "chodzi" jak powinno - trzeba szukac przyczyn itd. Do czego zmierzam, otoz chcialem sie dowiedziec czy macie na to jakis sposob? Jak montowaliscie ostatnia wersje 2.2? Na co uwazac? Czego nie kopiowac z poprzedniej wersji? Jednym slowem wszystko to co moze sie przydac w szybkim i sprawnym postawieniu systemu.

[#2] Re: Instalacja

@Zbysiuk, post #1

MorphOS 2.2 ma tryb aktualizacji z poprzedniej wersji 2.1 lub 2.0. Ustawienia zostają zachowane i jeżeli nie masz porobionych jakiś alpejskich kombinacji w systemie (mieszanie w SYS:MorphOS) to wszystko ładnie działa. :)

[#3] Re: Instalacja

@Zbysiuk, post #1

Ja zrobiłem update i ładnie to działa . Wszystkie prefsy itp zostały zachowane :)

[#4] Re: Instalacja

@Drako^lM, post #3

Ja też tak zrobiłem. Chociaż po ściągnięciu przegałem jak leci na partycję mosową. Ale rano stwierdziłem ze trza zrobić jak tfurcy radzą :)

[#5] Re: Instalacja

@Arbuz, post #4

Tak to dobry pomysl z ta aktualizacja, chociaz po niej Yam mi nie chce startowac. Jutro sprawdze czego mi brakuje. Tak na pierwszy rzut oka wyglada, ze sie dobrze zaktualizowalo....A i jeszcze ARexx nie chodzi - ale to normalne, trzeba zgrac stara wersje jeszcze z 3.9. Dzieki za podpowiedz.

[#6] Re: Instalacja

@Zbysiuk, post #5

Zapewne brakuje klas NList*, które nie są już częścią systemu i trzeba je ręcznie dograć z netu.

[#7] Re: Instalacja

@Marek Szyprowski, post #6

Właśnie. :) Ja jeszcze zwrócę uwagę, że skoro nie są częścią systemu to należy je wrzucić do SYS:Libs a nie MOSSYS:Libs. :) Trzymanie się zasady niegrzebania w MOSSYS: ułatwia potem życie przy kolejnych aktualizacjach. Można je robić nawet szybko "ręcznie" i nie ma problemów. Oczywiście od reguły są wyjątki jak np. to kopiowanie ARexxowych rzeczy z AmigaOS. No ale co to by była za zasada gdyby nie miała wyjątków. ;)

[#8] Re: Instalacja

@MDW, post #7

Instalator MorphOSa w trybie aktualizacji wykrywa Arexxa 68k i odpowiednio reaguje (tzn. nie wrzuca na siłę "niedorobionych" bibliotek). Arexx 68k musi być jednak poprawnie zainstalowany - tzn. w SYS:Libs, a nie w SYS:MorphOS/Libs (MOSowe biblioteki należy skasować). Tak samo jest z amigaguide.library.

[#9] Re: Instalacja

@MDW, post #7

Nie no mam NList tam gdzie trzeba. Czegos innego brakuje. Poszukam - znajde

[#10] Re: Instalacja

@Marek Szyprowski, post #8

Dzieki za informacje. Skopiuje zaraz wszystko tam gdzie trzeba i bedzie po problemie.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem