[#1] Znikający dysk
Utworzyłem nową partycję DANE 8GB (SFS), sformatowałem szybkim formatem. Ikonka nowej partycji DANE pokazuje się w ambiencie.
Przekopiowałem wiele plików na partycję DANE po kilku resetach wszystko jest ok tzn. pojawia się partycja DANE.
Ale gdy rozpakuję 2 pliki ZIP każdy ma ok. 100Mb, gra Quake2 i w drugim archiwum mam same gierki SDL z aminetu to po resecie znika mi partycja DANE.
Jak otwieram komendą format to mi pisze DH1: SFS NDOS.
Oczywiście po rozpakowaniu tych 2 plików ZIP mogę od razu pograć w te gierki ale tylko do czasu zanim zrobię reset.
Już kilka razy tą partycję formatowałem zapełniałem plikami i po resecie miałem to samo. Co mogę z tym fantem zrobić?
Dodam, że te 2 pliki ZIP nie są uszkodzone bo je pakowałem na PC i w każdej chwili mogę je na PC rozpakować bez błędów.
[#2] Re: Znikający dysk

@Leon, post #1

Uszkodzony dysk?

[#3] Re: Znikający dysk

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Na jakim programie najlepiej sprawdzić czy to nie wina dysku?
Zanim sformatowałem wczoraj dysk wszystko było ok.
Mam na myśli, że jeszcze wczoraj na dysku miałem MorphOSa2.1 a dysk był prawie pełny i nie miałem wcześniej takich szopek.
Gdyby nawet był błąd na dysku, którego nie wykluczam to chyba przy nagrywaniu na dysk by wyskoczył?
[#4] Re: Znikający dysk

@Leon, post #3

sfsdoctor ;) katalog tools

[#5] Re: Znikający dysk

@Drako^lM, post #4

Jak się okaże, że nie ma błędów to czego by to była wina?

[#6] Re: Znikający dysk

@Leon, post #5

U mnie od przejscia na mosa 2x mialem 2 pady partycji sfs, zeby nie bylo to na roznych dyskach. Na moje nieszczescie za kazdym razem byly to najwieksze partycje jakie mialem, wiec jest problem z odzyskiem danych, ktory notabene w sfsdoktorze dziala swietnie natomiast opcja "napraw" nie dziala wogole - pasek postepu w sfsdoktorze dochodzi do 100% i program sie wiecha. Dodam jeszcze ze przez 1,5 roku na mosie 1.4.5 nigdy nie mialem podobnej sytuacji.



Ostatnia modyfikacja: 08.01.2009 14:35:47
[#7] Re: Znikający dysk

@Fazior, post #6

U mnie się zrąbała na MOSie2.2 partycja sfs i napraw działało idealnie bez zwiech

[#8] Re: Znikający dysk

@Arbuz, post #7

Wiele razy klikalem i kila mogila, tak na mosie 2.1 jak i na 2.2.

[#9] Re: Znikający dysk

@Fazior, post #8

Przejdź na mos1.45 i spróbuj jak się dalej będzie wywalać to będzie to wina nowego mosa. Przynajmniej będziemy wiedzieć że jest jakiś babol

[#10] Re: Znikający dysk

@Leon, post #1

Proponuję poustawiać partycje na nowo. Jeśli nie masz ochoty na przeorganizowanie większej części dysku to wystarczy, że rozdzielisz tę wadliwą partycję np. na dwie. Następnie sprawdź czy da się poprawnie zapełnić plikami.

[#11] Re: Znikający dysk

@Arbuz, post #9

Zrobilem inaczej, najpierw zboocilem sie z plytki mos2.2 i nadal przy opcji napraw sfsdoktor zalicza glebe. Potem zainstalowalem mosa 2.2 na czystej swierzo formatowanej partycji i znowu gleba, wiec mysle ze babol jest.

[#12] Re: Znikający dysk

@Fazior, post #11

Nie koniecznie może to być błąd , może dysk pada albo taśma walnięta ....

[#13] Re: Znikający dysk

@Drako^lM, post #12

Przy takim zachowaniu ja stawiam na taśmę.

[#14] Re: Znikający dysk

@AS, post #13

Dziwne to troche bo jak pisalem na 2 dyskach mi sie to stalo i jak na nieszczescie "tasma" wybierala za kazdym razem partycje najwieksza. Nic to mam nowa bude na pega, zmienie przy okazji tasmy, zobaczymy. Chociaz do pudla nie zagladalem od roku i nie sadze zeby tasma bez dotykania zdechla sama z siebie.

[#15] Re: Znikający dysk

@Fazior, post #11

A ja myślę, że w takim przypadku przydałoby się złapać crashloga i podesłać autorowi programu - jak możesz to spróbuj zrobić to tą wersją: http://home.elka.pw.edu.pl/~mszyprow/SFSDoctor

[#16] Re: Znikający dysk

@Marek Szyprowski, post #15

Heh glupio sie przyznac ale nie robilem tego nigdy, poprosze slicznie o lopatologiczna instrukcje.

[#17] Re: Znikający dysk

@Fazior, post #16

Uruchamiasz MOSa z parametrem "ramdebug". Debugloga można zapisać poleceniem "c:GetRamDebugLog ram:log.txt" lub programem Logger/LogTool (http://binaryriot.org/dreamolers/ ). Jeżeli zwis jest na tyle poważny, że nie da się zapisać loga to trzeba dodać jeszcze jeden parametr do boot.img: "rdo=33555456" - wówczas debuglog pozostanie w pamięci pomiędzy resetami. Najlepiej oczywiście byłoby debugloga łapać poprzez port szeregowy, ale zakładam, że nie masz takiej możliwości...

[#18] Re: Znikający dysk

@Marek Szyprowski, post #17

Dzieki, w poniedzialek wysle loga. Zwis nie jest powalajacy po prostu po jakiejs minucie sfsdoctor mowi ze medytuje i tyle. Nawet mam kabel do zabawy z portem szeregowym ale wyrwalem z peceta malzonki dysk i wsadzilem do pega, wiec rzeczywiscie nie mam na czym odczytac loga.

[#19] Re: Znikający dysk

@Fazior, post #14

Dołączę się do wątku. U mnie to samo. Padła największa partycja na dysku. Na taśmę nie można zwalić winy, bo jej brak (Efika). Zaczęło się od zawieszki (myślałem, że to Sputnik i dałem reset). No i podczas startu MorphOS wywalał okienko, że dhx1 ma unfinished cośtam i że teraz to zrobi. OK, komunikat, że cośtam jest bardzo awaryjnym komunikatem (dwa razy z rzędu), OK i (losowo) albo zwiecha, albo mogłem sobie pomajtać myszką.

Ale na szczęście SFSDoctor naprawił sprawę w try-miga. Najpierw tylko odzyskałem na wszelki wypadek pliki ze "znikniętej" (musiałem go wyłączyć w boot-menu) partycji i przegrałem na inną.

Ciekawe czy to przypadek?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem