[#1] MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV
Czytałem już chyba wszystkie fora i nie mogę znaleść rozwiązania problemu. Otóż przegrałem zawartość płytki (najnowsze iso) na partycję DH1. Morphos startuje, żadnych błędów nie wywala (skasowałem przekierowanie >NIL: na końcu), pokazuje się czarny ekran i za chwilę monitor nie dostaje sygnału z karty gfx (czyli wyłącza się), czekam, czekam i nic...

Próbowałem z module.com1idehack, ale jest to samo. Wyczytałem też, że potrzeba stary plik module.com1, ale nigdzie go nie mogę namierzyć.

Mam EIDE Elxboxu, na drugiej taśmie jest DVD i karta CF może to stanowi problem? Podobno w wypadku FastATA druga taśma nie może być podłączona?

Oczywiście startuje MorphOS bez "paczowanych" romów czy innych driverów eide.

Karta PPC z phase5, BVision z DCE. Płyta główna 1D4.

Pomocy. ;)
[#2] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@radzik, post #1

Tez mialem cholerne klopoty i pamietam ze dostalem tipsa od Kaczusia "Mos potrzebuje katalogu sys:morphos/s a w nim s-s bez tego sie nie uruchamia...." wiem ze mi pomoglo, a przynajmniej naprowadzilo na rozwiazanie problemu:)

[#3] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@radzik, post #1

1. Poczytałeś co tam trzeba pozmieniać (lub nie) w s-s?
2. Co jest na partycji DH0? Jak AmigaOS, to jak ustawiłeś priorytety bootowania?

[#4] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@radzik, post #1


http://rapidshare.com/files/182481005/all_my_module_com1.lha

> Podobno w wypadku FastATA druga taśma nie może być podłączona?

tasma moze byc podlaczona nawet urzadzenia do niej ale bez zasilania.

[#5] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@Fazior, post #2

No pod względem Morphos i katalogu S w nim to jest. Pies jest pogrzebany gdzie indziej. :)
[#6] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@Kitech, post #3

Zmieniałem tylko w tej jakby "pierwszej sekwenscji startowej". Tej z katalogu MorphOS nie ruszałem.

DH0 ma najwyższy piorytet, potem DH1 (MorphOS). Próbowałem też nawet przy włączonej partycji DH0 i też nic.
[#7] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Dzięki za pliczek. Spróbuję.

Pytanie kontrolne :) Problem tylko z Elboxowymi sprzętami czy też z innymi buforowanymi interfejsami IDE?

http://www.vesalia.de/e_idefix%5B5520%5D.htm
[#8] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@radzik, post #6

jak DH1 z MorphOS ma nizszy priorytet to w zmiennych startup-sequence lub startup loadera musisz ustawic ja jako startowa boot partycje, a przed odpaleniem tylko wybrac z bootmenu partycje DH1, oczywiscie jesli cala zawartosc plyty masz na tej partycji, bo startup loader z roms moze byc na DH0 wtedy to juz partycja z systemem moze byc nawet poza granica > 4GB na dysku, albo glowna na DH0 4GB <



Ostatnia modyfikacja: 12.01.2009 18:53:48
[#9] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Po odłączeniu drugiej taśmy wszystko ruszyło (z module.com1idehack). Teraz powstaje pytanie jak sobie radzisz skoro masz FastATA? Ograniczyłeś się tylko do 4GB (reszty dysku nie widać)? Kiepska opcja... Może są jakieś sterowniki? Nie wiem ile masz urządzeń IDE, ale trochę mnie dobija sprawa odłączania drugiej taśmy za każdym razem gdy zapragnę MorphOS. :)

I od razu jeszcze jedno, bo kompletnie zielony jestem... sterowniki do kart sieciowej na PCMCIA mam przegrać z OS 3.x (3c359.device) czy może są jakieś dla MorphOSa?
[#10] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@radzik, post #9

ja korzystalem z 3c359.device w wersji dla 68k, costam itix probowal zrobić na ppc ale chyba nie za bardzo dzialalo

[#11] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@radzik, post #9

1. Widzisz z FATą są zawsze problemy, bo potrzebuje dodatkowego programowego sterownika do obsługi drugiego portu (który to sterownik niekoniecznie obsługuje wszystkie dostępne platformy systemowe na klasyku). I są problemy z Debianem i Morphosem (ostatnio już nie z OS4).
SCSI w pałerce rozwiązuje te wszystkie problemy!
2. 3c359.device musisz użyć amigowe.

P.S.
Trochę to uprościłem więc uprasza sie znawców o nie odsądzanie mnie od czci i wiary. :D

[#12] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@Kitech, post #11

Hmm... no to muszę po prostu pożegnać EIDE'99... kurna od kiedy pamiętam jak Elbox coś zrobił to zawsze było coś nie tak... i że taka firma przetrwała a phasa5 nie...
[#13] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@radzik, post #12

musisz sformatowac dysk w "no split", albo czekac na sterownik.



Ostatnia modyfikacja: 12.01.2009 22:05:37
[#14] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #13

A z racji, że mam sterowniki eide 3.1, czyli system nie widzi powyżej 32 GB (dysk 40 GB) to będzie odczytywalne dla MorphOS? Czy muszę pisać do Elboxu o nowe stery (ciekawe czy sprzęt nie kupiony u nich) supportują...
[#15] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@radzik, post #14

ja mam dysk 160GB i jest widziany w calosci pod MorphOS tez bez sterownika.

[#16] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #15

Dokładnie tak!! Pod MOSem w obszarze 4GB musi być tylko partycja startowa MOSa, pozostałe partycje po uruchomieniu MOSAa będą widoczne (inne file systemy też). Do Elboksu można się jedynie czepić o brak sterownika pod MOSa, albo do MosTeam, albo do samych użytkowników, że sterownik nie został napisany ;) jak widać sama ATA (i to bez sterownika) działa OK i to nie jest zasługa MOSa OK
[#17] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@BULI, post #16

hmm, byla juz kiedys dyskusja na ten temat, olej, nie warto się denerwować :)

[#18] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@rzookol, post #17

Zasięgnąłem język :) i generalnie się dowiedziałem, że żaden interfejs/kontroler ide przynajmniej w A1200 nie jest obsługiwany. Tak sobie myślę, że może by spróbować zorganizować bounty program dla Elboxu co by ubadziewili sterowniki? Ewentuel może ktoś inny mógłby się podjąć?
[#19] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@radzik, post #18

Zapomnij...
Ja mam FastATA i na rzecz MOSa calkowicie zrezygnowalem z portu Secondary. Do pierwszego portu podlaczylem jeden duzy HD (256GB), dzieki czemu wyeliminowalem problem wiekszej ilosci HD (przydaly sie w innych kompach) oraz naped CD/DVD. To mi w zupelnosci wystarcza pod MOSem, AOS4 i AOS3. No, a gdy chce podlaczyc cos dodatkowego "na chwile", to oczywiscie odpalam wtedy AOS3/AOS4.



Ostatnia modyfikacja: 13.01.2009 15:59:18
[#20] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@Andrzej Drozd, post #19

Generalnie nie wiem jak to się stało, ale gdy z Ami, z czytnika cf2ide wyjmę kartę CF (master na drugiej taśmie) to druga taśma się robi "nie widoczna" i MorphOS startuje. ;) Może ktoś powinien spróbować takiej sztuczki u siebie.

P.S. Z OS4 nie masz takich cyrków?
[#21] Re: MorphOS 1.45 BlizzaPPC/BV

@radzik, post #20

P.S. Z OS4 nie masz takich cyrków?

Nie mam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem