[#1] SimpleMail konfiguracja
Po rozpakowaniu programu i przekopiowaniu klasy popplaceholder.mcc nie mogę odebrać poczty.
W ustawieniach konta podałem mój adres e-mail i dalej nie działa wysyłanie/odbieranie poczty.
Mógłby mi ktoś napisać jak skonfigurować SimpleMaila? Z góry dzięki za pomoc.

[#2] Re: SimpleMail konfiguracja

@Leon, post #1

Nie używam Simplemail-a ale czy yam nie jest lepszy i mniej problemowy?

[#3] Re: SimpleMail konfiguracja

@Leon, post #1

Włączyłeś uwierzytelnianie?

[#4] Re: SimpleMail konfiguracja

@mailman, post #3

Niczego nie włączałem szczerze nawet niewiem gdzie.
Tylko w ustawieniach "konta" dodałem nowe konto, nazwę konta, w polu "użytkownik" podałem 2 razy mój adres e-mail (zwrotny ten sam) i to wszystko.
Chyba w polu "odbieranie" muszę też wpisać login (czyli znowu mój adres e-mail i hasło do logowania).
Program wygląda na fajny i ma masę opcji dlatego chciałbym zobaczyć jak działa w praktyce.
Na IBrowse nie jestem w stanie otworzyć poczty a Sputnik też sobie nie radzi.

[#5] Re: SimpleMail konfiguracja

@Leon, post #4

Pogmeraj w ustawieniach. Na pewno jest tam taka opcja.

[#6] Re: SimpleMail konfiguracja

@Leon, post #4

Ustawienia poczty jest bardzo proste w simplemail (jak zresztą w innych programach, ustawia się tak samo):
1. wybierz ustawienia i w nich konta, z boku masz dodaj nowe konto - jeśli masz pierwsze, to wcale nie musisz tego naciskać;
2. nazwa konta - tu piszesz co chcesz, ustawia się to do odróżnienia jeśli masz ich kilka;
3. Imię - wiadomo
4. adres e-mail - swój adres;
5. adres zwrotny - tu nie musisz nic podawać, moim zdaniem nawet lepiej nie podawać;
6. rodzaj - najczęściej jest konto pop3 i to zaznacz;
7. serwer - tu trzeba wpisać właśnie serwer pop3, który podał Ci dostawca konta. POP3 odpowiada właśnie za odbieranie poczty;
8. Login - tu wpisujesz swój e-mail, albo jeśli masz konto komercyjne to dostałeś od dostwcy specjalny login;
9. Hasło - to hasło Twojej skrzynki;
10. Zaptaszkuj - aktywne i warto nie pobieraj kopii, a jeśli chcesz aby wiadomości były kasowane na serwerze to także kasuj wiadomości. Resztę zostaw odptaszkowane;
11. serwer smtp - tu trzeba wstawić taki serwer, masz to podane od dostawcy, odpowiada on za wysyłanie Twoich wiadomości;
12. port - nic nie zmieniaj;
13. Login - patrz pkt. 8;
14. zaptaszkuj używaj SMTP AUTH - odpowiada to za uwierzytelnienie Twoich wiadomości, od kilkulat jest właściwie wymagane;
15. Resztę zostaw niezaptaszkowane.

Miłego emailowanie :)

[#7] Re: SimpleMail konfiguracja

@AS, post #6

Pytanie mam odnośnie punktów 7 i 11.
Niewiem jaki wpisać serwer pop3 i jaki serwer smtp. Mam konto na hotmail.com
Poniżej na grabie autora widać jak podał niemieckie serwery.
http://simplemail.sourceforge.net/screenshots/sm_account_0_6.png
Jak się mogę dowiedzieć co tam wpisać w moim przypadku?
Czy loginy do pop3 i SMTP są takie same?

PS. Jak mogę wkleić tekst z ED do jakiejkolwiek tabelki czy to w SimpleMail czy to zamiast adresu WWW w IBrowse? LAmi+C LAmi+V,X nie działa.

[#8] Re: SimpleMail konfiguracja

@Leon, post #7

Każdy serwe ma swój POP3 i SMTP. Na tym zdjęciu gość podaje swoje jakieś tam serwery. Np. na onecie POP3 to: pop3.poczta.onet.pl, a SMTP to smtp.poczta.onet.pl i odpowiednio inne serwery mają swoje.
U siebie zobacz coś takiego:
POP3 : pop3hot.com
SMTP : pop3hot.com
Nie jestem tylko pewny, czy one są dobre, ale gdzieś na sieci takie znalazłem.


Ps. zobacz prawą Amigę+C



Ostatnia modyfikacja: 13.01.2009 00:07:04
[#9] SimpleMail konfiguracja

@AS, post #8

Spróbowałem jeszcze raz wszystko od początku zrobić.
1. Rozpakowałem SimpleMaila.
2. Przekopiowałem Popplaceholder.mcc (9,824KB) do MorphOS:classes/MUI.
3. Skonfigurowałem SimpleMaila tak jak napisałeś w punktach.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5c22ca22746ff72e.html
4. Użyłem do testów konta na onecie.
Dalej nie mogę po kliknięciu na przycisk "pobierz" odczytać poczty.
Wyskakuje komunikat "Nie można połączyć się z serwerem".

Co jeszcze muszę ustawić, żeby odczytać pocztę?

[#10] Re: SimpleMail konfiguracja

@Leon, post #9

Fotosik się konserwuje, jak tylko zobaczę co masz napisane, to spróbuję coś zaradzić.

Ps. mam tę samą klasę (ta sama wielkość), tylko, że ja nie ruszam katalogu MorphOS, więc ją wrzuciłem do głównego katalogu: classes/MUI. Jednak to jest bez znaczenia, gdyż w MOSie 1.4.5 miałem ją w MorphOS/classes/MUI i było też dobrze.



Ostatnia modyfikacja: 14.01.2009 22:25:33
[#11] Re: SimpleMail konfiguracja

@Leon, post #9

A więc tak:
1. przy pop3 masz zły port. Zmień na 110 (zamiast 995);
2. odptaszkuj bezpieczne - nie wpływa to specjalnie na bezpieczeństwo poczty, a występują problemy Amiga - serwer.
I powinno już działać, resztę masz dobrze ustawione.



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 09:53:01
[#12] Re: SimpleMail konfiguracja

@AS, post #11

W odpowiedzi na post 10 mam partycję nazwaną MorphOS ponieważ przy instalacji nie mogłem używać klawiatury.
Dlatego wkleiłem nazwę z ambienta. Katalogu MorphOS też nie ruszam poza jednym wyjątkiem rexxsyslib.library.
Potrzebowałem zamienić na starszą bo przy wczytywaniu TVPainta "wyskakiwał" komunikat.

Teraz poczta się wczytuje z onetu ale z hotmaila nadal nie działa mimo, że mam te same ustawienia za wyjątkiem
nazwy serwera i SMTP. W polu POP3 i SMPT mam wpisane: pop3hot.com

Jeśli chodzi o wyświetlane wiadomości nie wszędzie mam polskie czcionki.
W niektórych wiadomościach zamiast polskich czcionek mam znak "_" (jak po naciśnięciu minusa wraz z shiftem).
W "główne" mam ustawione ISO-8859-1 + EURO
W "czytanie tekstu" mam ustawioną czcionkę Deja Vu Sans.

[#13] Re: SimpleMail konfiguracja

@Leon, post #12

Z hotmailem jest problem, gdyż nie podają oni serwerów pop3 i smtp. Popatrzyłem na stronkach i to co napisałem to podał ktoś na forum. Po prostu hotmail jest tak zrobiony, aby wchodzić do niego przez www. Ale takowe serwery powinny być, więc kwestia poszukania w sieci. No cóż wybrałeś właśnie taki serwer pocztowy :)
Jeśli chodzi o czcionki: ustaw ISO-8859-2 (tu jest Polska tablica kodów) i zmień czcionkę na taką, która jest spolszczona, gdyż Deja Vu Sans nie ma polskich ogonków - chyba że masz wersję spolszczoną (ja wstawiłem sobie ISOCourierPl - pakiet czcionek ISO PL jest Aminecie).

Ps. sprawdź, czy masz ustawione wszystkie polskie czcionki w systemie, Ambiencie jak i MUI.



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 23:48:32
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem