[#1] MorphOS a PPPoE
Jako że mój provider wprowadza PPPoE, zastanawiam się czy jest możliwa obsługa tego protokołu na Pegu II z MorphOS 2.2. Jeżeli tak, co bym jeszcze potrzebował?

Edit: z tego co widzę natywny stos sobie nie poradzi, bo nawet nie ma miejsca na login/hasło.



Ostatnia modyfikacja: 20.01.2009 19:18:40
[#2] Re: MorphOS a PPPoE

@Solo Kazuki, post #1

O ile pamiętam MiamiDX posiada sterownik PPPoE.

[#3] Re: MorphOS a PPPoE

@strim, post #2

Hmm... czyli znowu powrót do Miami...

Edit: pojawia się kolejny problem. Podczas uruchomienia Miami program informuje mnie tylko, że już jest używany jeden stos. Jak w ogóle wyłączyć stos w MorphOS 2.x?



Ostatnia modyfikacja: 20.01.2009 19:46:14
[#4] Re: MorphOS a PPPoE

@Solo Kazuki, post #1

Najprościej kupić router (chyba wszystkie obsługują PPPoE). Do tego mamy firewalla i ew. WiFi.
Router to obecnie sprawa niedroga.
[#5] Re: MorphOS a PPPoE

@wali7, post #4

A jakie routery polecacie? Bo i tak zamierzałem kupić takowe urządzenie.

[#6] Re: MorphOS a PPPoE

@Solo Kazuki, post #5

Ja mam D-Linka kupionego za atrakcyjne 90 zł, model 524. Dokładnie nie widzę, bo stoi na biurku, a ja mam zgaszone światło i leżę w łóżku z laptopem :). Na kablu z rutera chodzi Peg, na wifi laptop, wszystko elegancko, ruter nie sprawia na razie kłopotów (ze 3 miesiące go mam).



Ostatnia modyfikacja: 20.01.2009 21:28:19
[#7] Re: MorphOS a PPPoE

@Solo Kazuki, post #5

Ja mam TP-Link TL-WR542G od blisko 2 lat i nie ma z nim absolutnie żadnych problemów. Od strony providera mam właśnie PPPoE, a od mojej strony DHCP, 3 komputery podłączone po LANie (w tym Peg - pod oryginalnym stosem z MOSa2.2) i jeden przez Wi-Fi.
Działa :)
[#8] Re: MorphOS a PPPoE

@Solo Kazuki, post #5

ja mam taki, router + modem adsl + wifi

http://documentation.netgear.com/dg834g/enu/202-10269-01/DG834Gv4_RM-01-1.html

działa ok, na 5 maszynach i 6 sieciówkach :)
konfiguracja przez www, z ibrowse też się da :)

[#9] Re: MorphOS a PPPoE

@rzookol, post #8

Hmm... szukałem na Allegro, ale dostępna tam jest tylko wersja v3. Czy da się może kupić gdzieś wysyłkowo wersję v4? Ewentualnie czy dużo się różni wersja v3 od v4?

[#10] Re: MorphOS a PPPoE

@Solo Kazuki, post #9

a nie wiem, ja w media kupilem

[#11] Re: MorphOS a PPPoE

@Solo Kazuki, post #5

Jak chcesz sprzęt o większych możliwościach od wymienionych wcześniej to poszukaj coś z rodziny WRT54G (Cisco Linksys):

starszy artykuł ale warto zajrzeć
http://www.pcworld.pl/news/103368_1/Alternatywne.firmware.czyli.jak.zyskac.3600.zl.w.godzine.html

Cały bajer polega na tym, że producent swego czasu opensource'ował kod źródłowy firmware'u i od 5 lat powstają alternatywne jego wersje oparte na linuksie, obsługa przez www (np. AJAXowe Tomato z rewelacyjnym QoS - obsługa dużo przyjemniejsza niż u konkurencji), telnet, ssh, można instalować własny soft (lub z repozytoriów), łącznie z rzeczami typu wireshark, ctorrent (jak podłączysz kartę SD lub dysk, np. w modelu Asus WL500W) czy apache :) Oczywiście takie rzeczy jak PPPoE (a nawet OpenVPN) to żaden problem. Kompatybilne rutery są do dostania od 120zł (używane WRT54G 1.0-4.0) do 200zł (WRT54GL1.1), myślę że warto się zastanowić bo stabilność i zasięg wifi w porównaniu z konkurencją większe/lepsze. No chyba że nie kręci Cię taka zabawa albo masz np. tylko 1 kompa - w takim wypadku jedynie co odradzam to DI-524.


Tomato (www) w akcji http://lampiweb.com/tomato/status-index.htm
http://openlinksys.info/



Ostatnia modyfikacja: 20.01.2009 22:39:51
[#12] Re: MorphOS a PPPoE

@Solo Kazuki, post #9

Kup dowolnego routera ze switchem i najlepiej WiFi (na pewno się przyda) w dowolnym sklepie komputerowym. Każdy powinien działać poprawnie, gdyż nie różnia się one parametrami za specjalnie (w każdym razie na potrzeby domu). Najlepiej jakiegoś D-Linka, albo coś podobnego. Koszt to ok. 100-120 zł.

[#13] Re: MorphOS a PPPoE

@Solo Kazuki, post #1

A ja mam do pega podpiętego AcessPointa a ten komunikuje się przez radio z ruterem AirLive WT-2000ARM Turbo-G ADSL Router w ustawieniach mam takie opcje (o których do czego są nie mam beżowego pojęcia ale są) :)

http://img211.imageshack.us/my.php?image=1grabfu9.jpg

[#14] Re: MorphOS a PPPoE

@galu, post #11

Też używam Linksysa z Wifi i na pegazie używam bezprzewodowej. Tyle, że próby uruchomienia u mnie pod Mosem 2.2 wifi napotkała klapa. Pod 2.1 działa normalnie.

[#15] Re: MorphOS a PPPoE

@Solo Kazuki, post #5

Ja polecam TP-Link WR-340G. Jesli potrzebujesz zew. antene to moze byc 340GD, ale to wbudowana jest calkiem niezla i w obrebie jednego mieszkania/domu dziala w porzadku.

Stosuje go u moich klientow w sieci i nikt nie narzeka. Najlepszy stosunek ceny do funkcjonalnosci. No i PPPoE bez problemu smiga.

IMHO do prostego polaczenia komputerow nie trzeba zadnych cudow.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem