[#1] Szybkość RDesktopa
Ostatnio bardzo mnie ciekawi z jaką prędkością działa Morphosowy RDesktop. Czy za pomocą tego da się poużywać w miarę normalnie jakichś windzianych programów (oczywiście nie chodzi mi o gry, odtwarzacze filmów itp.), czy o tym powinienem zapomnieć? Mój sprzęt to PegasosII G3, sieć 100Mbit, ale informacje od posiadaczy innych konfigów też będą mile widziane.
[#2] Re: Szybkość RDesktopa

@Kamul, post #1

ale po lanie czy zdalnie ?

[#3] Re: Szybkość RDesktopa

@Kamul, post #1

po sieci lokalnej, g4. opera, azureus, firefox totalcommander i temu podobne softy dzialaja swietnie.

[#4] Re: Szybkość RDesktopa

@kiero, post #3

i oofice by, dodał bo z tego najczęsciej korzystam,

w niektórych programach są problemy z odrysowywaniem ale to rzadkość

[#5] Re: Szybkość RDesktopa

@Kamul, post #1

Z G3 też nie ma problemów, nawet G2 nie powinno mieć, to w końcu "tylko" zdalny pulpit. Szybkość jest przyzwoita, można nawet słuchać muzyki, pograć w gry niewymagające akceleracji 3D np. "Battle of Wesnoth".

[#6] Re: Szybkość RDesktopa

@Kamul, post #1

Działa dobrze ale najbardziej denerwującą sprawą jest to że jak już włączysz RDesktopa na Pegu to pecet się blokuje i nici z podglądania co robi siostra :). Do tego jest lepszy TwinVNC tyle że ten jest wolniejszy i nie przesyła dżwięku.

[#7] Re: Szybkość RDesktopa

@Arbuz, post #6

To akurat chyba zależy od wersji Windozy...

[#8] Re: Szybkość RDesktopa

@Marek Szyprowski, post #7

No ja mam xp pro

[#9] Re: Szybkość RDesktopa

@kiero, post #3

Ja używam Open Office i innych programów na łączu 2 Mbit/512 kbit. Pracuje się całkiem przyzwoicie, tylko w razie używania przeglądarki WWW trzeba wyłączyć Flasha.

[#10] Re: Szybkość RDesktopa

@Kamul, post #1

Czyli wygląda na to, że RDesktop to całkiem sensowna rzecz. Dzięki Wam za odpowiedzi. :) Pozostaje już tylko spróbować w praktyce.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem