kategoria: PowerMac
[#1] Power Mac, zamiana NVidia na Radeon
Jest sobie power mac, który ma kartę NVidia.
Czy można ją wymienić na Radeona z innego power maca?
Czy trzeba coś jeszcze zrobić?

[#2] Re: Power Mac, zamiana NVidia na Radeon

@kjb, post #1

Można wymienić i nic nie trzeba robić. Przynajmniej z punktu widzenia MorphOS-a, nie wiem co na to ewentualny MacOS.

[#3] Re: Power Mac, zamiana NVidia na Radeon

@G. Kraszewski, post #2

Podłącze się do tego wątku i zapytam czy ktoś robił już flasha w Radeonie z PC na Maca? Czy mogę "zflashować" moją starą 9200 i jakie jest ryzyko?

[#4] Re: Power Mac, zamiana NVidia na Radeon

@Zbysiuk, post #3

ryzyko = circa about 15 złociszy

[#5] Re: Power Mac, zamiana NVidia na Radeon

@Zbysiuk, post #3

Ja flashowałem już sporo takich kart. Jest to nietrudne, trzeba tylko mieć płytę główną z AGP i PCI, do tego jakąś grafę na PCI. Spreparowałem sobie bootowalnego pendrive'a z FreeDOS-em i z niego wgrywam flashe (dostępne np. tu: http://themacelite.wikidot.com/wikidownloads2).
Nie wszystkie karty da się ładnie przerobić, tzn. tak żeby działały w OF i pod MacOS. Najlepsze do przeróbki są karty na czerwonym PCB - jedna taka zadziałała "od kopa" we wszystkim po przeflashowaniu, druga - trzeba było tylko przelutować 1 rezystor z pozycji 229 na 230 (a w zasadzie wylutować i połączyć pozycję 230 cyną) - szczegóły na stronce którą podałem. Bez tego przelutowania karta normalnie działa pod MorphOSem, niestety OpenFirmware jest niedostępny (krzaki na ekranie).
[#6] Re: Power Mac, zamiana NVidia na Radeon

@madman15, post #5

Wielkie dzieki.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem