[#1] czas letni ?? gdzie i jak?
Szukam porady co kurna zrobić by mos mnie witał dobrze ustawionym zegarkiem? Jak na razie nie umiem włączyć czasu letniego i jestem 1h w plecy!?

A linijka: MorphOS/C/SetClockNTP server 192.43.244.18
w u-s nie chce działać dopiero jak ją do szela wpakuję wtedy mam aktualny czas; muszę z niej zrobić skrypt i wpkować do wb-startu?

[#2] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@11MASTEr, post #1

W prefsach systemu masz zakładke Time i tam zmień sobie godzine na jaką ma być ;)

[#3] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@11MASTEr, post #1

może spróbuj wywołać tę komendę w u-s przez run, albo/i z dodanym wait przed nią?
[#4] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@11MASTEr, post #1

Na samym końcu user-startup:

MOSSYS:C/SetClockNTP SERVER=192.43.244.18

U mnie działa (TM).

[#5] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@widelec, post #4

Dzięki sparwdzę.


Myślałem, że już dorobiliśmy się checkboxa - czas letni. A tutaj pupa :(

[#6] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@11MASTEr, post #5

No niestety, w tej kwestii OS4.x ma póki co niezaprzeczalną przewagę.

[#7] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@11MASTEr, post #1

W moim s:user-startup są dwie takie oto linijki:


run >NIL: c:NTPSync tempus1.gum.gov.pl
run >NIL: c:SetClockNTP

[#8] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@11MASTEr, post #1

Fragment mojego network-startup:

Execute MOSSYS:S/network-startup
Run >NIL: SetClockNTP SAVE
Run >NIL: WaitX H=1 L=0 "SetClockNTP SAVE"


Zegar w minisie spieszy się (~4min/24h w moim), synchronizacja co godzinę.
Zawsze można też ustawić czas ręcznie w preferencjach systemu ;).

[#9] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@Korni, post #8

Właśnie odkurzyłem swojego Powerbooka z 3.9 i powitano mnie komunikatem, żebym sobie czas ustawił, no to ustawiam przez Internet a ten nie rozpoznał, że mamy czas letni. No debil po prostu.

Nie widzę, żeby gdzieś był ptasior do postawienia z czasem letnim (w sumie to powinien to chyba wykrywać z automatu). Nadal nic się w tej kwestii nie zmieniło?

Dzięki!
K
[#10] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@Sokok, post #9

Jak to ujął Geit na MorphZone (w lamerskim tłumaczeniu moim):

Nie da się tego zrobić odpowiednio bez użycia jakiejś (dość często uaktualnianej) bazy danych.
W niektórych krajach o dniu, w kórym co roku zmienia się czas decyduje rzut kostkami.
W celu prawidłowej implementacji, potrzebna byłaby baza danych i ktoś, kto nad nią panuje.
SetClockNTP obsługuje tylko część krajów - te, w których zmiana czasu odbywa się o ustalonej dacie (na przykład w ostatnią niedzielę października).
Zatem wymaga to informacji o strefie czasowej (z ustawień locale) i odpowiadających im GMT w połączeniu z listą reguł dla zmian czasu. Nie ma pełnej i prawidłowej implementacji tego mechanizmu, ponieważ wymagałoby to obecności wspomnianej bazy danych zawierającej aktualne informacje, co byłoby zadaniem dla biblioteki locale.library.


Co prowadzi mnie do pytania - jak AmigaOS 4 rozwiązuje tę sprawę? Olewa te kraje, gdzie dzień zmiany ustala się co roku, czy co?
[#11] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@recedent, post #10

Inne systemy sobie z tym radzą. Opcją zawsze jest możliwość ręcznej modyfikacji. To nie musi być automat, ale aby strefę czasową oraz godzinę podawało prawidłowo, inaczej sa problemy ze zbyt szybko wygasającymi sesjami na niektórych stronach...

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 10:50:01 przez KaczusNG
[#12] Re: czas letni ?? gdzie i jak?

@KaczusNG, post #11

Też mi się tak wydaje, możnaby zaadoptować jakieś rozwiązanie z GNU/Linux
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem