kategoria: Mac mini
[#1] Mac Mini dziwna wersja!
Witam wszystkich.
Od dłuższego już czasu jestem posiadaczem MacMini 1.33 ( late 2005 ) ( pazdziernik 2005 ) Model: M9686LL/B który był produkowany pół roku ( końcówka września- do końca lutego 2005. Znalazłem 2 portale które pokazują specyfikacje danego modelu ale z grubsza .
http://www.everymac.com/ultimate-mac-lookup/?search_keywords=PowerMac10%2C2

http://www.powerbookmedic.com/identify-mac-serial.php

Wiem że jest jeszcze strona Apple - support jako 3 którą znam gdzie można sprawdzić swój model - aż tyle iiiiiii tylko tyle .

Problem polega na tym że ja mam jakiś chyba nietypowy model o dodatkowych symbolach jeszcze pod spodem miniacza są to : A1126 i EMC 2079 gdzie w wyświetlanych na stronach informacji o danym modelu nie ma .

Czy może wiecie gdzie mógłbym i jak mogę sprawdzić jeszcze swój model .

Pozdrawiam serdecznie . :)

Znalazłem jeszcze taki wpis na www.everymac.com : *M9686LL/B refers to the configuration of the Mac mini G4/1.25 introduced July 26, 2005. Unfortunately, as the G4/1.33 was not introduced formally, it never was assigned a separate order number.

a po translate google wyszło tak : * M9686LL / B odnosi się do konfiguracji komputera Mac mini G4/1.25 wprowadzone 26 lipca 2005. Niestety, jak G4/1.33 nie została wprowadzona formalnie nigdy nie został przydzielony oddzielny numer zamówienia.

To już wiem . Ale co z tymi drugimi numerami . Można coś z tym jeszcze zrobić ? Wpisuję w gógle ale jest du**a . ;)



Ostatnia modyfikacja: 13.10.2011 13:04:49
[#2] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@Piotr Myszkowski, post #1

Cześć Piotrek. Co dokładnie jeszcze chcesz sprawdzić? Parametry techniczne? Wrzuć płytkę z demem MorphOSa i sprawdź ;) Ale jeżeli masz procek 1.33 to zapewne masz grafikę 32MB VRAM, resztą się te miniaki nie różnią.

[#3] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@Piotr Myszkowski, post #1

Ja sprawdzalem swojego mini i pb dzwoniac do Apple. Sam ich zapytalem czy moge sprwdzic to na jakiejs stronie internetowej i nie "badrowac" ich wiecej. Powiedzieli mi, ze nie mozna i nie ma takiej strony. Trzeba dzwonic.

[#4] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@MaveRick, post #3

Kolego Pampers. Tak , na spodzie miniacza jest napisany procesor 1.33 i już wiem że mam wersję z 32 Mb VRAM a z Morphosem zobacze jeszsze .
Chodziło mi zwyczajnie o te dwa numery A1126 i EMC 2079 niektóre miniacze takich numerów nie miały i byłem ciekawy co mi poda informacja po tych numerach po prostu.

Kolego Maveric. Ja nie zadzwonie do Stanów i się nie będę pytał co oznaczają te numery i co one wnoszą do miniacza a wydaje mi się że jak zadzwonię do oddziału Apple w Polsce to ONI mi i tak wiele nie powiedzą ( a co Oni w ogóle wiedzą skoro nawet nie serwisują i czy jeszcze jest wsparcie techniczne ze strony Apple co do Mac Mini PPC w Polsce >>> no chyba że się mylę ).

Pozdrawiam .

[#5] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@Piotr Myszkowski, post #1

A1126 to modul BT AP

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=311836
[#6] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@Norbert, post #5

Zgadza się brat google znalazł to :
Apple Extreme Airport & Bluetooth module A1126
tutaj : http://www.ebay.com/itm/Apple-Extreme-Airport-Bluetooth-module-A1126-/380371224286

To drugie już szukam...jest..
To drugie to rodzaj numeru seryjnego/parti
http://www.ebay.com/itm/Apple-Mac-Mini-G4-1-50GHz-512MB-80GB-WIFI-Bluetooth-/280725175021#cvip_desc

Zobacz w opisie, powyżej nr. seryjnego..



Ostatnia modyfikacja: 13.10.2011 18:37:00
[#7] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@Piotr Myszkowski, post #1

Ja według opisów widzę, że zamiast modemu analogowego masz właśnie Bluetooth i sieć WiFi b/g. A większość maczków mini z PPC takich wodotrysków to nie miała , więc tym się różni Twój maczek od innych modeli.
[#8] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@gilban, post #7

Tak , rzeczywiscie ! jak go rozebralem ( rozkrecilem gdy wymienialem dysk na 80 GB) bylo miejsce na AirPorta ( tylko bez modulu ). Wielkie dzieki KOLEDZY .

POZDRAWIAM ( co ja bym bez Was zrobil? ) :)

[#9] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@Piotr Myszkowski, post #8

[#10] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@lord_spider, post #9

Ten sprawdzacz maców jest taki sobie.

gdy wpisałem numer seryjny swojego maczka mini, wyszło, że jest on zbudowany w Czechach, miał 256 MB ram i dysk 50 GB 4200 obr.

Jednak się troszkę pomylił ten system poniewż:
Na obudowie mam napis: Assembled in China.
na dodatek mam wypisane takie parametry: Mac mini 1.25G4/512MB/40GB/COMBO/Modem-IEA.

Czyli to oznacza, że było 512 MB ram - ja wymieniłem to na 1024MB w jednej kości DDR1. Dysk też był 40 GB 4200 obr, ja go wymieniłem na 160 GB 5400 obr. Niedawno napęd combo na nowszy model wymieniłem ale też combo. To wszystko.
[#11] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@Piotr Myszkowski, post #4

Nie widzę problemu żeby zadzwonić do stanów i się zapytać (TeleGrosik) albo poprosić kogoś emailem ze stanów żeby zadzwonił i zapytał się :)
[#12] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@gilban, post #10

A spróbuj z tym sprawdzaczem Maków. U mnie zadziałał (TM).
[#13] Re: Mac Mini dziwna wersja!

@gilban, post #10

Mnie strona do tej pory nie dostarczyła niepoprawnych informacji.
Zbudowany może był w Czechach, a następnie złożony mógł być w Chinach - jedno drugiego nie wyklucza.
Numer seryjny wpisałeś z obudowy czy z informacji systemowych pod OSX?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem