kategoria: PowerMac
[#1] BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?
Mam w tej chwili 2 maci G4 i z ciekawosci przelozylem procesor 1Ghz do tego slabszego co mial 400 MHz i komputer z nim nie wstaje. Plyty glowne sa identyczne, oba kompy z roku 2000.
Sprawdzam teraz w sys mac 10.4 i jest taki wpis : Boot ROM Version: 4.2.8f1
Nie wim jaki ma boot rom ten slabszy mac bo nie ma dysku. Czy ktos updetowal bios ?
[#2] Re: BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?

@Wojox, post #1

nie bios tylko openfirmware i mozna to updatowac (zmieniac parametry), do części kart bylo dołączone oprogramowanie patchujące
[#3] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?
[#5] Re: BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?

@rzookol, post #2

[url=]http://support.apple.com/kb/DL1126?viewlocale=en_US[/url]

No to znalazłem teraz tylko rozszyfrować sposób podmiany...OK
[#6] Re: BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?

@Wojox, post #1

po wejsciu w OF na tym slabszym PM dowiesz sie jaką ma wersje BootROM

Do podmienienia OF bedzie potrzebowal Mac OS 9.1 lub pozniejszy (lecz nie X)
[#7] Re: BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?

@Norbert, post #6

Właśnie ściągam Mac OS 10.4 Tiger PPC. Ale masakra totalna. podzielony na kawałki po 256 mb i prykam na slow downloadzie z wymuszonymi przerwami. Skoro każdy Mac miał zawsze legal system to gdzie ludzie podzieli te płytki że ich nie oferuja z macami w sprzedaży.

Może się komus przyda, MorphOS zainstalowany dziś na karcie CF 4 GB Sandisk w adapterku. Miałem troche kombinacji, jak kogoś zainteresuje to pytać.

Kupiłem za 4,99, procek 733 MHz od PM G4 Quicksilver, ciekawe czy zapoda się w tym słabszym macu ?
Płyty główne się trochę różnią, ale socket na proca i sdram te same...;)

Czyli muszę jeszcze ściągać Mac OS 9.1 ?? Tragedia. Poblokowali te pliki na necie jakby ze złota były...

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2011 16:41:51 przez Wojox
[#8] Re: BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?

@Wojox, post #7

Gdzieś mam torrenta do tigera (4 płyty cd).
Morphosa uruchomilem na karcie MS 64mb przez port usb.
karta jest na fat.
[#9] Re: BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?

@Norbert, post #8

Na USB też się da widać. Ja spróbowałem jak na Amidze. Karta CF w adapter i do portu IDE zamiast dysku. Torrentem ściągam, mam setki torrentów ale jakieś napalone na kasę...
[#10] Re: BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?

@Wojox, post #1

Jeśli jesteś z okolic Lublina to mam każdą wersje systemu od 7.5, operacja jest bardzo prosta w wykonaniu. O ile pamiętam da się to zrobić nawet pod Mac OS 8.6.

Co do płyt to mam watpliwości czy są identyczne? Karta procesora to jakiś upgrade Sonneta czy orginalna karta od Appla?
Sprawdz czy zasilator dysponuje taką samą mocą jak w tym działającym, jeśli upgrade FW nie pomoże to jeszcze można się poratować zmianą szyny z 100MHz na 133MHz

Powodzenia OK
[#11] Re: BIOS do Power Mac G4 ? Czy da sie podmienic ?

@krismiszcz, post #10

Taką mam kartę procesorową (O gdyby ktoś się pokusił o zrobienie tego do A1200- TO TAKIE MALEŃSTWO):
[url=]http://www.ebay.co.uk/itm/SONNET-ENCORE-ST-G4-1000-2M-1G-POWER-MAC-G4-UPGRADE-CPU-/200576834296?pt=UK_Computing_Apple_Mac_Accessories&hash=item2eb34f9af8[/url]
Płyty główne są identyczne, nawet numery seryjne są bardzo bliskie, leciały te Maci na tasmie produkcyjnej w tym samym rzędzie... Wszystko sprawdziłem. Bo oryginalnie na naklejce z tyłu na obydwóch G4 jest 400 MHz....
Udało mi się wczoraj ściągnąć OS X 10.4. Właśnie wypalam programem UltraISO, bo 4 płytki to .dmg, a jedna to ISO install alternate.
Niestety do Lublina z Preston będzie z 2300 km, ale dzięki za zaproszenie. Kolega powyżej napisał że na 10.4 nie zrobię upgradu Więc sciągnę jakaś 9 lub 8. Mam 2 macintoshe, więc mogę miec 2 systemy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem