kategoria: Programy
[#1] soft z 68k na morphosie
witam
sorry jeśli temat już był... jest jakaś lista softu z klasyka który odpala na Morphosie?
jak bym miał o konkret pytać to czy da się np Brilliance na tym odpalić? bo mi się nie udało.
TIA
[#2] Re: soft z 68k na morphosie

@carrion, post #1

Jest np. strona http://morphos.lukysoft.cz/.
[#3] Re: soft z 68k na morphosie

@carrion, post #1

Na MorphOSie będzie działał tylko soft, który jest napisany pod system i nie używa bezpośrednio sprzętu. Z softu do pixelowania to w miarę działa tylko PPaint.
Jeżeli jakiś program nie działa na emulacji m68k to zawsze można użyć EUAE. Przy dobrze skonfigurowanym systemie nie powinno to zbyt przeszkadzać (dostęp do dysków MorphOSa).
[#4] Re: soft z 68k na morphosie

@Marek Szyprowski, post #3

przeciez tvpaint dziala bez przeszkod
[#5] Re: soft z 68k na morphosie

@rzookol, post #4

hehe wiem że TVPaint działa.
Ale pytanie było raczej bardziej ogólnej natury....
mam trochę starego softu z klasyka a czasu żeby wszystko testować raczej mało.
więc spytałem czy ktoś może próbował instalować starocie na MOSie...
np
- ja sprawdziłem Lightwave 3.5 - nie działą - tzn odpala się ale jakoś nie wiele mogłem zrobić ze względu na rozdziałkę
- imagefx działa ale preview window nie renderuje w oknie jak trzeba.
[#6] Re: soft z 68k na morphosie

@carrion, post #5

ImageFX i Lightwave działają u mnie bez większych problemów (LW nie wyświetla podglądu podczas renderowania).

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 19:30:27 przez recedent
[#7] Re: soft z 68k na morphosie

@recedent, post #6

a jak w imagage fx ustawiłeś preview? da się jako cybergraphics?
[#8] Re: soft z 68k na morphosie

@carrion, post #7

Da się. WindowedCGX. A wygląda to tak.
[#9] Re: soft z 68k na morphosie

@Marek Szyprowski, post #3

niektory soft, ktory uzywa bezposrednio sprzetu dziala na mosie ale odpalonym na klasyku.

http://www.youtube.com/watch?v=DuzY7pXTQ10

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 01:17:05 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem