kategoria: PowerBook
[#1] Sieć a Powerbook 5,6
Mam problem z siecią pod MorphOS 3.0. Jakich bym ustawień nie użył, powerbook nie łączy się z siecią , pokazuje błąd *couldn't resolve host* . Na tym samym powerbooku pod MacOSX wszystko śmiga bez ustawiania. Ustawiałem i dhcp i ręcznie, nic nie pomaga. Na morphos forum ludzie mają takie problemy z niekompatybilnymi kartami w starych niewspieranych powermacach, ale zeby na wp[ieranym powerbooku nie dzialalo?

Z góry dziękuję za podpowiedź.
[#2] Re: Sieć a Powerbook 5,6

@Raul, post #1

A może podasz więcej szczegółów?
w jak sposób laczysz się z netem?
[#3] Re: Sieć a Powerbook 5,6

@Norbert, post #2

Krashan mi już pomogl na forum Morphos. Laczylem sie z netem przez kabel, ale nie chcialo dzialac. Podpowiedzial, że czasem nie dziala jesli kabel nie byl wlozony przed uruchomieniem systemu. I zadzialalo.
[#4] Re: Sieć a Powerbook 5,6

@Raul, post #3

czasem nie dziala jesli kabel nie byl wlozony przed uruchomieniem systemu

Na moim 5,6 sieć nigdy nie działa, jeżeli w czasie startu MorphOS-a nie jest włożony kabel lub urządzenie po drugiej stronie kabla (router czy switch) nie jest włączone.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem