kategoria: PowerBook
[#1] PBboot
Zaczne od krotkiego wprowadzenia: mam PB i zainstalowalem na nim tylko Morphosa. Dzialal b. poprawnie - zadnych klopotow. Wlozylem do niego plyte z Leopardem wystartowalem, nie instalowalem OSX. Po reboocie MOS nie chce wstawc. Na srodku ekranu pojawia sie mrugajaca ikona z niebieskim globem (od strony dwoch kontynentow amerykanskich) i tak jest przez ok 2min, potem ikona z dyskietka i... system sie wczytuje. Calosc zajmuje ok 3min, co jest denerwujace. Mozna to przyspieszyc wchodzac do boot menu (L jablko+LAlt+O+F), ale poprzednio bootowalo sie normalnie, bez zadnych kombinacji. Dodam, ze MOSa przeinstalowalem na nowo i mimo to nic sie nie zmienilo. Jak to zmienic i co zrobilem zle?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 20:23:29 przez Zbysiuk
[#2] Re: PBboot

@Zbysiuk, post #1

Z altem widać partycje startowa mosa ?
Jaką masz ścieżkę dostępu w boot-device (printenv)
[#3] Re: PBboot

@Norbert, post #2

Tak i mozna go wystartowac, zarowno z konsoli jak i z menu startowego.
[#4] Re: PBboot

@Norbert, post #2

Odpowiednio: boot-device enet:booxtp hd:,\\:tbxi
Nic dla boot-file
Ale moją uwage zwrocil boot-volume 3
Co nie jest prawdą i stąd prawdopodobne klopoty - jak to zmienic?
[#5] Re: PBboot

@Zbysiuk, post #4

zresetuj nvram do wartosci standardowych, potem wylacz netboota, powinno byc ok, moze jeszcze zrobic reset pramu
[#6] Re: PBboot

@Zbysiuk, post #4

I po klopocie. Bios probowal ladowac system z sieci (nie mam pojecia dlaczego). Przywrocilem ustawienia domyslne 'set-defaults' i wrocilo wszystk do poprzedniego stanu.
[#7] Re: PBboot

@michal_zukowski, post #5

Dzieki, nie widzialem Twojej podpowiedzi, ale dokladnie to wlasnie zrobilem.
[#8] Re: PBboot

@Zbysiuk, post #6

Wina boot-device jak sugerowalem sprawdzić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem