kategoria: Programy
[#1] Scribble - problem z podświetlaniem składni
Witam!

Scribble nie podświetla mi słów kluczowych języka C (ale już komentarze, stringi itp. - tak). Widać to tu.

Wszedłem w Editor Settings, zakładka Types i widzę, że w pozycji Identifier nie mam zaptaszkowanego ani Foreground, ani Background. Jednak zaptaszkowanie którejś z nich nie do końca rozwiązuje problem, bo wtedy Scribble koloruje nawet to, czego nie powinien (czyli np. nazwy zmiennych). Wygląda to tak.

Czy ktoś miał podobny problem? Jakieś sugestie?:)

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 21:54:14 przez Kamul
[#2] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@Kamul, post #1

To może chociaż dajcie znać, czy u Was też się tak dzieje, czy jest wszystko w porządku?

Czy Scribble ma jakiś plik z defnicjami sposobu kolorowania składni, czy to jest wbudowane w plik wykonywalny?
[#3] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@Kamul, post #2

U mnie jest w porządku, koloruje typy (struct, STRPTR czy int) innym kolorem (na niebiesko), niezależnie czy jest to plik.c czy plik.h.
[#4] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@Kamul, post #1

ustaw konkretny typ pliku
[#5] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@michal_zukowski, post #4

ustaw konkretny typ pliku

Typ pliku był ustawiony - bez tego składnia w ogóle nie byłaby kolorowana. Chyba, że masz coś innego na myśli?

Ostatecznie już jest wszystko ok. Przy czm pomogło dopiero zainstalowanie SDK po usunięciu starego. Instalacja NA stare niczego nie zmieniała.

Dzięki wam za pomoc!
[#6] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@Kamul, post #1

Rozwinę temat, bo mam pytanie czy jest jakaś możliwość dodania do Scribble nowego języka i zdefiniowania kolorowania jego składni?
[#7] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@R-Tea, post #6

jest, a co chcesz zeby bylo dodane?
[#8] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@michal_zukowski, post #7

Hollywood
[#9] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@michal_zukowski, post #7

... i jeszcze PHP.
[#10] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@michal_zukowski, post #7

Jakieś kolorowanie składni, formatowanie, zwijanie/rozwijanie elementów formatu JSON też byłoby przydatne. JSONa dzisiaj używa się właściwie wszędzie.
[#11] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@MDW, post #10

Może w MorphOS 3.10 ...
[#12] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@R-Tea, post #11

Może w MorphOS 3.10...


Cooo? Dopiero w 3.10? Przecież ja osiwieję do tego czasu!
[#13] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@R-Tea, post #9

Kolorowanie PHP już jest, tylko z tego co pamiętam nie ma ustawionych kolorów. Trzeba wybrać typ dokumentu HTML (jeśli nie jest ustawiony domyślnie dla plików *.php to można w ustawieniach dodać wzorzec aktywacji), a w ustawieniach edytora (karta "Typy") trzeba ustawić kolory dla tokenów, których nazwa zaczyna się od "SCE_HPHP_".
[#14] Re: Scribble - problem z podświetlaniem składni

@MDW, post #10

Na kolorowanie czy zwijanie/rozwijanie elementów to niestety nic nie poradzę ale formatowanie udało mi się zrobić skryptem Lua. Można go sobie podpiąć w Ustawieniach na karcie "Skrypty" pod menu lub skrót klawiszowy. Jeśli wolisz wcięcia spacjami zamiast tabulacji to w linii 1670 trzeba zmienić \t na odpowiednią ilość spacji.

Formatowany będzie zaznaczony w edytorze fragment (cały JSON, bo inaczej się nie uda sparsować).

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 00:35:19 przez widelec

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 00:35:30 przez widelec
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem