kategoria: PowerMac
[#1] Witam :)
Noo, w koncu mam natywny systemik (MorphOS 3.1) na nieglupim sprzecie (widac ponizej).
Tak wiec chcialem powiedziec czesc :) Bede czesniej zagladal, zapewne pytal i wypowiadal sie, bo od paru lat bylem tylko obserwatorem i czulem jakis niesmak bawiac sie WinUAE. Wiem, ze sa ludzie ktorzy nie uznaja MorphOS'a za kontynuacje AmigaOS, lecz wrecz za konkurencje i obce sily hehe, ja oczywiscie uwazam to za bezsens! Uwielbiam klasyczne Ami i wolalbym z pewnoscia gdyby losy potoczyly sie inaczej, ale kto z nas by nie wolal. Uwazam za zdrowe zjawisko fakt istnienia tych kilku odgalezien, choc byloy dobrze gdyby dalo sie jakos wspolpracowac tez, jednak wspolzawodnictwo, konkurencja nie jest niczym zlym samo w sobie.
Teraz pisze jeszcze PieCa, kompiki staja obok siebie i sie uzupelniaja, niestety mam net z glupiego "usb doongla" narazie nie mam kabla ani wi-fi, wiec.. No ale moze niedlugo to sie zmieni.
Wlasnie sciagam ten pakiet Chrysalis.iso (mam nadzieje ze to dobry pomysl?) wiec ide troche na latwizne, ale wole nic juz na starcie nie namieszac, tymbardziej ze wyczyscilem dysk z OSX 10.3.2, myslalem o instalacji Linux'a, ale zostalem przy Live CD Lubuntu. Teraz musze doprowadzic system do uzywalnosci, doedukowac sie (np. kurde nie udalo mi sie jeszcze odpalic ZADNEGO demka 68k lub PPC ..), podlaczyc do sieci, pozniej dorzucic troche hardware'u no i oczywiscie zarejestrowac. Mam zamiar rowniez zaczac wyskakiwac w koncu na rozne imprezy okoloamigowe, wiec do zobaczenia tam zapewne ;)
Aha swoja droga odkupilem moja ami.. ekhm .. ;) pmaca od Irlandczyka, spod Galway, wybralem sie specjalnie na 2 dniowa wyprawe (mieszkam bardziej na poludniu zielonej wyspy), nie wiedzialem do konca jaka grafa i w jakim to jest stanie itd.
Okazalo sie ze stan jest wrecz idealny (w srodku i na zewnatrz), owy mac stal wczesniej u .. dentysty :D (na szczescie nie w drukarni gdyz bylby zajechany z lekka). Grafa jak trzeba tez i do tego SCSI na PCI ale nie wiem czy sie przyda do czegos, nie no nie pozwole by sie to to marnowalo hehe.
Tak wiec (owszem jestem nakrecony juz od paru dni) witam Panowie (i Panie?) Ami-motyle Rulez!
[#2] Re: Witam :)

@Eith, post #1

No to zapraszamy :)
http://chal.ppa.pl/xii-amiparty-w-kamieniu-k-chelma/

W końcu lotnisko w Świdniku otworzyli to i dolecieć w pobliże party place się da...

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 21:58:42 przez Jenot
[#3] Re: Witam :)

@Eith, post #1

Witam !!
Jestem blisko Ciebie na sąsiedniej wyspie, city Preston. Pozdrawiam i życzę udanego MorphOSowania !!OK
[#4] Re: Witam :)

@Eith, post #1

Witam. PM MDD rządzi. OK
[#5] Re: Witam :)

@Jenot, post #2

@Jenot - kurde stary naprawde bym sie wybral, juz zerkalem zreszta, ale termin zbyt bliski i nie wyrobie sie finansowo niestety :( Wyprawa do PL to jednak spory koszt, no chyba ze mi nagle wpadnie skads w ostaniej chwili jakas "fucha" heh. Ale dobrej zabawy! Nastepnym razem bede! :)

@Wojox - w czerwcu jest jakas imprezka w UK zdaje sie nie? Myslalem zeby sie wybrac moze na to, moze gdyby sie nas paru zebralo (w tym ktos np. z autem) moze bysmy sie jakos spikneli gdzies, no a na pewno na miejscu :)

Dzieki panowie :) MDD jest swoja droga fajny, ale pierwsze co musialem mu zrobic to amputowac glosnik wewnetrzny, gdyz ta nuta na wstepie po prostu rozp.. :D Moze sie da jakos inaczej wylaczyc, jak znajde sposob to mu oddam glos ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 22:23:49 przez Eith
[#6] Re: Witam :)

@Eith, post #5

Zaisntaluj MacOS-a i tam jest opcja żeby wyłączyć głośnik, później będzie już ok. Ktoś się o to pytał na forum, nie pamiętam, czy tu, czy na MorphOS.pl.
[#7] Re: Witam :)

@Eith, post #5

dzwiek wylaczysz pod OSX
[#8] Re: Witam :)

@Norbert, post #7

Nie wylacze, nie mam juz OSX :P
[#9] Re: Witam :)

@Eith, post #8

no to pozostaje soundblaster w slotach pci jako dzwiek
[#10] Re: Witam :)

@michal_zukowski, post #9

I tak zamierzam to dokupic, no i USB 2.0 bo to masakra z tym w mac'u :P
Swoja droga oficjalnie stwierdzam - miodzio, system pracuje zajefajnie! Wiadomo braki beda wychodzily z czasem, no i przydaloby sie wiecej softu, ale doceniam prace programistow i to co jest. Z pewnoscia zaplace za licencje jak tylko bede mogl :)
[#11] Re: Witam :)

@Eith, post #10

Też mam pieca z donglem wifi i Maca z MOS3.1, kompy połączone skrosowanym kablem i net śmiga :)
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#17] Re: Witam :)

@Eith, post #1

Witamy witamy ;)OK
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#21] Re: Witam :)

@kjb666, post #20

No wlasnie, poza tym wole miec pelna kontrole z poziomu MorphOS'a, mialby wrazenie ze mac sie rozpycha tam hehe. Moze dorzuce hdd wewn. lub przez firewire i zapodam Tigera. Pozatym system ktory byl na tym to:10.3.2, wiec i tak musialby kombinowac instalke nowa.

Co do wypowiedzi, porownan z WinUAE itd. - ludzie macie prawo do wypowiedzi i swego zdania, Ty stary (ODO) domyslam sie nie uzywales nawet MorphOS'a, nie posiadasz nawet classica i rulezujesz na UAE. DLa Ciebie to wystarczy, Twoja rzecz. Jednak porownywanie, nawet nie wiem jak dobrego emulatora z natywnym systemem to nie obraz sie - lamerstwo.
MorphOS zadziwia mnie swoja lekkoscia(srednio 1.5% obciazenia CPU,wypas), co naprawde przypomina mi AmigaOS, przy czym przy wypasionym AOS zawsze brakowalo zasobow, tu ten problem naprawde odpada. Na moim G4 1.25Ghz system chodzi jak "na koksie" :D popierdziela az milo! Jedynie gardlo USB1 troche boli no ale to da sie ominac.
[#22] Re: Witam :)

@kjb666, post #11

Heh, mowisz? Bede musial pokombinowac z tym. Moze mozesz poradzic ew. jak to zrobic, wolalbym sam nie namieszac nic :D
[#23] Re: Witam :)

@Drako^BB, post #17

:D yay! Czuje sie znowu czescia rodziny ^^
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Witam :)
[#28] Re: Witam :)

@Eith, post #21

Co do USB1.1, to MOS bez problemu radzi sobie z kartami USB2.0 na PCI. Od zawsze najmniej problemów robiły karty na chipsecie NEC. W Pegasosie 2 używałem takiej: http://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/1103/karta-usb-2.0-nec-dla-pega . Nie wiem czy do USB też trzeba kartę macową.
[#29] Re: Witam :)

@wali7, post #28

Jak bede sprowadzal ram do maca, z tego samego miejsca pewnie zakupie usb2 wiec bede mial pewnosc, ale to poczeka z miesiac, narazie styka co jest,tylko troche dluzej trwa przezucanie danych,gdyz nie mam nic na firewire. Swoja droga wyczailem takie rozwiazanie- ( http://www.ebay.ie/itm/3-5-IDE-HDD-USB-2-0-Firewire-Enclosure-NOT-SATA-/261147180286?pt=UK_Collectables_HardDriveEnclosures_RL&hash=item3ccd95bcfe ), powinno byc ok do przezucania danych tez. No ew. siec z PC..
[#30] Re: Witam :)

@wali7, post #28

nie trzeba, ja do maca przelozylem usb i sb z pegaza
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem