kategoria: Programy
[#1] Prawidłowa konfiguracja SDK
Witam wszystkich.
Do tej pory bawiłem się, próbując programować na PC. Skutek marny, ale to moja wina - nieregularna nauka. Teraz chciałbym ćwiczyć wyłącznie w MorphOS-ie. Aktualnie próbuję zgłębić Pythona (którego w razie potrzeby będę łączyć z C - CPython). W związku z tym wystarczy w Scrible wybrać opcję pliki Python, czy muszę zaznaczyć coś jeszcze? Na PC jest aktywna konsola, do mniejszych projektów Pythona, a w Scrible nie. Po wpisaniu głupiego "witaj świecie" i kliknięciu run nic się nie stało. Pewnie czegoś nie skonfigurowałem. Nie zmieniałem/dodawałem nic w SDK, poza wybraniem w jakiem języku mają być pliki/projekt. Jak wy macie skonfigurowane SDK?
[#2] Re: Prawidłowa konfiguracja SDK

@Ender, post #1

Hmmm Run tylko działa z projektami w C. Po prostu otwórz sobie konsole MUI i uruchom skrypt z konsoli. Pytałem już o to kiedyś na forum programistów Scrible i powiedzieli, że na razie osadzenie konsoli jest niemożliwe. A co do konfiguracji po prostu zaznacz, że to python. Nie wiem, czego oczekujesz od Scrible, ale nic poza podświetlaniem składni i układania kodu dla pythona nie oferuje.
[#3] Re: Prawidłowa konfiguracja SDK

@sand, post #2

No to sobie dalej będę dłubał na PC, w końcu Pythona generuje kod bajtowy, więc nie powinno być problemów (chyba) z uruchomieniem programów napisanych na PC.
[#4] Re: Prawidłowa konfiguracja SDK

@Ender, post #3

? Przecież ich nie kompilujesz, a przenosisz czyste skrypty. Możesz mieć drobne problemy z pakietami distributed i paroma innymi. Tylko ciągle nie wiem po co dłubać na PC i przenosić to na inny komputer.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem