kategoria: Programy
[#1] CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS
Przeszukiwalem forum i nie znalazlem softu do nagrywania plytek. Mam pare plikow ISO i chcialbym sprawdzic jak to dziala na MorphOSie.
Dodatkowo poszukuje pliku Ultimate 3.1 do mosa. zaden link nie dziala. ok, racja
[#2] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Wojox, post #1

SYS:Applications/Jalapeno. Ultimate zmienił się w Crysalis.
[#3] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Wojox, post #1

nawet nie wiesz co masz na starcie w aplikacjach ;p
[#4] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Wojox, post #1

Ja, dla odmiany stosuje FryingPana, sprawdza sie i wypalilem na nim sporo. Jesli dobrze kojarze to jest teraz dostepny za free. Nie weryfikowalem tego, poniewaz dawno temu kupilem licencje i nie mialem potrzeby (niech ktos mnie poprawi, jesli nie mam racji).
[#5] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Wojox, post #1

No i działa też na Morphosie ten amigowy program do nagrywania CD - wyleciała mi teraz z głowy nazwa. Jest za free na Aminecie, to stary soft (to jest pod OS3.x), ale na Mosie działa ładnie. Obsługuje tylko nagrywanie CD, ale jeszcze mając Pegasosa nagrałem przy jego pomocy kilka płyt.
PS. Znalazłem - to MakeCD http://aminet.net/package/disk/cdrom/MakeCD

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 10:04:07 przez wali7
[#6] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Mayolika, post #3

Wiem o Jalapeno. Chodziło mi o normalny program, ot choćby jak K3b z linuxa. A nawiasem mówiąc na port takiego programu dorzuciłbym grosza na bounty....OK

Wali.. MakeCD nie uruchamia mi się, po kliknięciu na ikonkę nic się nie dzieje...

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 12:42:03 przez Wojox
[#7] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Wojox, post #1

Mam pare plikow ISO i chcialbym sprawdzic jak to dziala na MorphOSie.

Jeśli chodzi tylko o wypalanie obrazów ISO to nic prostszego jak dorobić sobie funkcję pop-up menu dla ISO filetype, bezpośrednio wypalającą obraz ISO bez żadnego otwierania GUI, ot co. W końcu dziedzictwo Amigi zobowiązuje! ;)
[#8] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Dopuser, post #7

Ja nie wiem, czy przypadkiem Ambient nie ma takiej funkcji wbudowanej - bardzo wiele archiwów jest po klikniećiu otwieranych tak jakby były zwykłymi katalogami na dysku, mozliwe, że z iso-image też to działa.
[#9] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Dopuser, post #7

A sprawdzałeś SnoopDosem czego program szuka w trakcie uruchamiania? Jak wrócę do domu z pracy, to spróbuję obadać sprawę na moim miniaku,
Zainstaluj sobie FryingPan - autor jakis czas temu uwolnił ten program, powinny być gdzieś rekompilacje nie wymagające klucza.

Z innej beczki - niedawno pojawił się nowy OpenSuse 12.3. Ma jak zwykle trochę zmian, nie wiem czy warto zmieniać (zrobiłem to, w sumie nie było wiekszych problemów, ale różnie to bywa w takich okazjach). Kolejna wersja to ma być już 13, więc pewnie coś więcej się zmieni. Ale to dopiero za pół roku.
[#10] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@wali7, post #9

Zainstaluje FryingPan, szczerze to wiem że sąa pendrivy, karty SD itp, ale ja lubię płytki. Właśnie zasysam Opensuse 11.1 PPC stąd : link

Zainstaluję na pendrive 4GB tego opensuse naa Macu bo potrzebuję bootmenu, a linux je robi najlepiej.
Co do OpenSuse 12.2, zostanę na razie na tym. Mam go na 2 pecetach i jednym lapku i dojdzie teraz PPC.OK

P.S MakeCD już działa na MOSie, potrzebna była biblioteka Triton.library którą znalazłem na chomiku,, hehe.. chybaa legalna

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 14:28:30 przez Wojox
[#11] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@wali7, post #8

bardzo wiele archiwów jest po klikniećiu otwieranych tak jakby były zwykłymi katalogami

Ale mowa o bezpośrednim wypalaniu ISO na płytkę z kontekstowego menu, nie otwieraniu obrazu ISO.
[#12] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Dopuser, post #11

Tak, ale do przeglądania zawartości takiego ISO, czy chociażby wyciągnięcia pojedynczego pliku jest to bardzo przydatne, bo nie trzeba od razu wypalać całej płytki.
A menu kontekstowe w Ambiencie można sobie dowolnie przerobić, wystarczy ustawić odpowiednią akcję dla MIME-typu ISO-Image.
[#13] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Wojox, post #10

Ja iso wypalilem na Jalapeno, innym nie szło :)
[#14] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@kjb666, post #13

Jalapeno dał radę. Wypalił Chrysalis.iso i potem dało się zainstalować....A nagrywarka to muzeum HP 300.
[#15] Re: CD/DVD SOFTWARE DO NAGRYWANIA PLYT - MorphOS

@Wojox, post #6

A co to znaczy "normalny" program? Czego Ci brakuje w Jalapeno?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem