kategoria: Programy
[#1] Który Powermac G5 dla Morphosa
Ostatnio zaglądnałem na allegro, i ceny powermaków g5 zwyczajnie zbiły mnie z nóg (pozytywnie). Przeglądnąłem wątki dot. bounty na MOSa G5 i podjąłem decyzję o kupnie jednego z tych maków. Nie jest to dokładnie model wyspecyfikowany w bounty, ale bardzo do niego podobny: http://allegro.pl/apple-powermac-g5-a1047-1-8ghz-1gb-sata-fvat-23-i3243676100.html
Kartę graficzną kupiłem taką: http://www.ebay.com/itm/140978800098?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Czy ktoś się orientuje, jakie są szanse na bezproblemową współpracę MOSa3.2 z tym egzemplarzem?
[#2] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@wali7, post #1

Nie przypominam sobie, żeby któryś z testerów używał wersji 1.8Ghz tak więc bezpieczniej będzie poszukać wersji 2.0Ghz, która była testowana.
[#3] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@pampers, post #2

Niestety juz go kupiłem.....
ale to jest niby ten model A1047, więc jakby co bedzie jeden tester więcej.... po wydaniu MOSa.
No chyba, że byłaby możliwość otrzymania jakiejś bardzo okrojonej wersji testowej celem przetestowania kompatybilności... lub choćby ktoś posiadający taką wersję wpadł do mnie, podpiął dysk i sprawdził czy działa. Byłaby zawsze kolejna sprawdzona konfiguracja.
[#4] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@wali7, post #3

One (1.8 i 2.0 DP) się niczym oprócz zegara nie różnią - chodzi o to żeby kupić wersję DP a nie DC (DC ma PCIE i DDR2, DP AGP/PCI/PCI-X i DDR1).
[#5] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@wali7, post #3

No to teraz pozostaje cierpliwie poczekać na wydanie 3.2 :)
[#6] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@wali7, post #3

oj, było czekać na jakiegos 2ghz, bo teraz dostaniesz tylko 1.2 raza szybszy komp niż 40 razy droższe X1000 :)
[#7] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@Jenot, post #4

Wedle sprzedającego jest to "1800 MHz PowerPC DP", czyli powinno być OK. Prawda?
Przekonam się jak komputer do mnie przyjdzie, a na 100% będę pewny gdy wyjdzie MOS3.2 :)
[#8] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@michal_zukowski, post #6

Wiem, niestety ;)
Ale znalazłem już karty procesorowe do tego modelu, więc zawsze można sobie sprawić 2.0 GHz, albo i więcej.
Trzeba jednak przyznać, że ceny są niesamowite :)
Pierwotnie deklarowałem się, że G5 nie potrzebuję, ale gdy zobaczyłem te ceny to nie mogłem sie oprzeć. Do tego lubię sobie w komputerze podłubać, a miniak daje tutaj skromne pole do popisu. Jeśli tylko MOS3.2 ruszy na moim G5, to miniak z 64 VRAM będzie na sprzedaż.
[#9] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@wali7, post #8

oj, lepiej miec dwie mosowe maszyny niz jedna, poza tym tego kloca ciezko brac z podróż
supportowane powinny byc wszystkie maszyny serii Powermac 7.3
[#10] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@michal_zukowski, post #9

Może masz rację? Jeszcze mam czas na przemyślenie sprzedaży miniaka :)
[#11] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@wali7, post #8

Z tą zamianą procesora możesz mieć kłopoty. Ja testowałem dwa takie same G5 2Ghz DP i procesory z jednego nie działały na drugim. Trzeba patrzeć na serie.
[#12] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@wali7, post #10

Jeśli zdecydowałbyś się na sprzedaż to jestem zainteresowany.
[#13] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@AS, post #11

Dzięki za info. Ta wymiana to tylko taka hipotetyczna mozliwość, skoro G4 1.5 GHz wystarczał mi. Ale warto wiedzieć.
[#14] Re: Który Powermac G5 dla Morphosa

@il_capitano, post #12

Jakbym się zdecydował, to pierwszy dostaniesz info o tym. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem