kategoria: PowerMac
[#1] PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400
Na ebayu można kupić 4 GB (2x 2gb DDR 400) Buforowane kostki ramu.
Ewnenemetem jest 2GB na jeden slot, czy jakikolwiek PowerMac obsłuży tego typu pamieci ?
Cena 9,95 funta (za 4 gb) jest nader kusząca. OK
Pamieci pochodzą z serwerów, obawiam się że będzie lipa...
Ciekaw jestem jaka płyta "domowa" poradzi sobie z buforowanymi ramami ?


Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 12:34:55 przez Voyox
[#2] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@Voyox, post #1

nie pójdzie .
Zadko można znaleźć płytę nie serwerowa obsługująca buforowanie.
[#3] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@Voyox, post #1

Ja kupiłem w komputroniku ostatnio pamięci do PowerMaca - kingstona 1 GB DDR400 i problemów nie mam :D
[#4] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@Voyox, post #1

Do Power Maka jak i Maka Mini wkładamy normalne kostki DDR RAM, takie jak do zwykłego PC. Oczywiście najlepsze są Kingstony. Choć ja w moim Mini mam GOODRAM, ale jakąś dedykowaną, która kiedyś kosztowała majątek.
[#5] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@gilban, post #4

Marka nie ma znaczenia, wielokrotnie kupowałem kości ram które różniły się tylko naklejką i ceną i tym że kośc mała jedynie producenta zakodowanego w biosie ramu.
Snobizm kosztuje. Mam akurat 2 GB DDR2 800 renomowanej firmy OCZ i jest padnięta...
Co do pamięci buforowanych wiel zwyklych plyt do PC je akceptuje, myślałem że może macki je obsługują ale niestety jest lipa...
[#6] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@gilban, post #4

Nie chciałem zakładać nowego wątku. Ale temat podobny. Doszedł do mnie dziś Power Mac G5 (7,3 A1047). Mam na stanie 4 szt. DDR400 jednakowe/nówki. Mac posiada 2 gb w modułach 512 mb, 2 szt. jednostronne i 2 szt dwustronne.
Po dołożeniu moich 4 szt/dwustronnych powinno pokazać 6 GB w OS X 10.5.8, niestety dalej widzi 2 GB. Czy ma znaczenie kolejność obkładania slotów ? A może muszą być jednak markowe, bo moje to A-DATA...
[#7] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@Voyox, post #6

Kości na pewno muszą być w identycznych parach. Spróbuj wyjąć stare ramy, z dokumentacji wynika, że max może być albo 4GB albo 8GB, czyli zadziała jedynie 4 lub 8 kości po 1GB. Kości >1GB nie zadziałają.
[#8] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@Jacek Piszczek, post #7

Jutro pokombinuje, mam 2 zmiane teraz :P
Ten Mac 7,3 to wersja 2 x 2,5 GHz wiec powinie widziec 8 GB. Moze ta parka jednostronnych blokuje. Sprobuje je wywalic albo dac do ostatniego slotu na plycie.
Co do samego Maca, fajny, szybki sprzecik i spodziewalem sie ze bedzie glosniej, ale idzie wytrzymac.
Moze jutro dam rade zainstalowac Mosa 3,3 no i przyjdzie czas na registration....:P

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 16:39:31 przez Voyox
[#9] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@Jacek Piszczek, post #7

Moze sie komus przyda, problem rozwiazalem. G5 nie obsluzy wszystkich pamieci. Znalazlem jeszcze 2x 1 GB Transcend, 2x 512 MB noname i te ktore byly w zestawie 4x 512 MB (2x Corsair, 2 x Kingstone). Razem poszlo 5 GB, wszystkie sloty zajete. Niestety 4 x 1 GB ADATA (na kostkach samsung) nie poszly w tym komputerku. Mysle ze 5GB mi styknie. Teraz tylko zainstalowac MorphOS 3.3 i finito. Musze przejzec forum jak to zrobic aby mi nie zniknal Mac OSX 10.5.8. Mam 2 dyski Sata 160 gb, jeden pusty na Morph OSa...
[#10] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@Voyox, post #9

To ja bym odpiął dysk z Mac OS na czas instalacji Mosa i podpiął powtórnie po jego instalacji. A potem tylko w boot menu Macowym wybierał z którego dysku chcę wystartować. I sprawa prosta.
[#11] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@Voyox, post #1

u mnie sa 3 rodzaje kosci, nalepki masz na obrazku w linku. wszytskie po 1GB, lacznie 8 sztuk.

http://i.imgur.com/e6Y0AZn.png


Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 02:44:43 przez Valwit
[#12] Re: PowerMaci a kości RAM : 4GB KIT PC3200R ECC REG DDR 400

@Valwit, post #11

W tej chwili mam 4 rodzaje, ale jeden model nie ruszył, a miałem je 4 szt jednakowe. Szkoda ale w sumie 6 gb mi styka a to tylko dla Mac OS 10.5.8, bo niestety Morph OS 3.3 na razie widzi 1 gb...:P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem