kategoria: Programy
[#1] MorphOS 3.x i Śmietnik
Stała się lamerska sprawa na moim PM G4. Przenoszę dane na dysk USB (docelowo na G5). Przez przypadek wyciagłem ze 10 ikonek (skrótów) na pulpit. Jak je usunąłem nieuważnie znikło mi 10 gb danych z miejsca/DH2. IDZIE TO ODZYSKAĆ
Kasowałem na pulpicie a skasowało docelowo katalogi od tych skrótów. Nie umiem znaleźć kosza ?
[#2] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@Voyox, post #1

nazwa partycji:.recycled

albo sfs doctorem jak w .recycled nie siedzi
[#3] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@michal_zukowski, post #2

Niestety kubełka " .recycled " też nie ma i to na żadnym dysku. Sfs doctor odzyskał tylko małą część. Ale większość mam na płytkach, chciałem tylko przenieść/skopiować na G5.
I tu powstał nowy problemik. G4 skopiował wszystko bez problemu na dysk 500GB-USB. Ale już kopiowanie do kompa G5 to same zwisy. Mam kartę NEC USB, pomyślałem że może problem z zasilaniem, ale z pendrive 16GB to samo, udaje się skopiować część katalogów i zwis lub wywala z systemu dysk/pendrive
[#4] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@Voyox, post #3

ale jestes pewien, .recycled jest ukryty wiec do niego sie wchodzi wpisujac w shellu/ambiencie pelna sciezke np:

cd dh0:.recycled
[#5] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@Voyox, post #3

kopiuj przez wbudowane porty usb.
[#6] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@michal_zukowski, post #4

Wystarczy w oknie dysku wybrać: "Wszystkie pliki" wtedy też pokaże się .recycled (niezleżnie czy będą ikonki, czy lista).


Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 08:56:08 przez AS
[#7] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@AS, post #6

No wiesz ...tyle to potrafię,,
Po wybraniu tej opcji recyklingu też nie ma. Po prostu musiałem skasować .recycled. Wtedy zapewne wystąpił wyjątek że kosz usunąłem do samego kosza, To jakby wąż chciał siebie pożreć za ogon. No i wszystko znikło.
SFS Doc zobaczył kosz i część odzyskałem. Ale nie ma sprawy, mógłby ktoś zrobić kosz na wzór z windozy, aby po usunięciu szło wejść i przywrócić pliki. Niektóre proste rozwiązania są dobre, więc jakby ktoś umiał to ogarnąć mogę wrzuciś parę groszy na bounty. Te dane nie były jakieś istotne, ale gdyby się trafiło coś ważnego ? Byłoby przykro. ok, racja

Valvit : kopiuj przez wbudowane porty usb.
Na G4 kopiowałem z karty Belkin PCI na NECu i nic nie zwisło. Na G5 też z NECa ale jakaś niefirmowana za 4 funty i same zwisy. Następnym razem spróbuje z wbudowanych portów.
Dysk 500GB w kieszonce podpięty do PowerBookaG4 nawet się nie pokazuje na pulpicie. I to zarówno pod Mac OS X i MorphOS 3.3, brakuje zasilania, dysk z huba z dodatkowym zasilaczem rusza od strzału OK

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 10:30:55 przez Voyox
[#8] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@Voyox, post #7

Powerbooki chyba mają słabo zasilane porty USB, u mnie też dysk 500 GB Toshiba USB nie działa podpiety bezpośrednio do PowerBooka. Po podpięciu przez zasilany hub oczywiście działa pięknie. Natomiast ten sam dysk bezpośrednio podpiety do miniaka, maca G5, czy pecetowego lapka działa bezproblemowo.
Co do śmietnika pod MOSem, to jak go nie chcesz, to podczas formatowania odptaszkuj opcję założenia śmietnika. Wtedy na pewno będzie bez błędów.
[#9] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@Voyox, post #7

Odpal program Filer4.07 i wpisz sciezke dostepu "DH1:.recycled", da sie wejsc?
[#10] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@Voyox, post #7

Z tym hasiokiem to masz rację.
Dobrze by mieć jeden na blacie.
[#11] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@Voyox, post #7

Po prostu musiałem skasować .recycled. Wtedy zapewne wystąpił wyjątek że kosz usunąłem do samego kosza, To jakby wąż chciał siebie pożreć za ogon. No i wszystko znikło.


.recycled nie da sie skasowac, co wiecej jak .recycled jest na blacie to nawet nie ma opcji Delete.
[#12] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@AS, post #6

No ciekawe, mam .recycled na kazdej partycji, ale to co napisałeś u mnie nie działa.
Zawsze wchodze do .recycled z CLI.
[#13] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@deez, post #12

U mnie funkcjonuje.
[#14] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@deez, post #12

U mnie jest na każdym dysku. Pewnie to kwestia formatowania, jest tam opcja pokazuj .recycled - pewnie ją odptaszkowałeś.
[#15] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@AS, post #14

Nie pewnie tylko na pewno ją odptaszkowałem, założyłem, że przedmówca ma tak samo odptaszkowane :) Mógł też wspomnieć o tym ;)
[#16] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@deez, post #15

I niektóre rodzaje standardu formatowania nie pozwalają na założenie śmietnika. Np ja systemową mam sformatowaną PFS3, a ten standard nawet nie proponuje założenia śmietnika.

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 13:23:27 przez gilban
[#17] Re: MorphOS 3.x i Śmietnik

@gilban, post #16

PFS3 może i nie proponuje założenia śmietnika ale z tego co pamiętam, takowy pod nazwą ".undeleted" można zrobić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem