kategoria: PowerMac
[#31] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@kguranowski, post #30

ja taki bialy ekran mialem raz jak odpalilem maka. mam wczesniejszy model niz twoj, 2.0 dp pci-x, reboot wystarczyl i odpalilo normalnie. wloz plytke do napedy, najlepiej wypal tez iso w tym samym napedzie, pod osx. rebootnij i trzymac lewy alt lub makowy odpowiednik po lewej od spacji i w boot menu plytka powinna sie po chwili pojawic jesli ja prawidlowo rozpozna.
[#32] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@kguranowski, post #30

Ja mam to samo, penie masz model nie obsługiwany przez MOSa (masz taki sam jak mój). Zobacz wątek:
o MOSie 3.2 posty 92, 96, 105, 107 i natępne. Pod tym względem MOS 3.3 nie został poprawiony. Niestety nie umówiliśmy się z Jackiem z przyczyn niezależnych.

@Valvit
Możesz napisać jak dokonałeś reboot jak masz biały ekran? Jak dokonałem wyłączenia sprzętowo to ponownie mam biały ekran.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 09:54:16 przez AS
[#33] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@AS, post #32

Mój nieobsługiwany identyfikował się jako PowerMac7.2. Kolega kguranowski pisze, że jego identyfikuje się jako PowerMac 7.3. A te chyba działały.
[#34] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@wali7, post #33

Racja, ale coś mi się wydawało, że kolega napisał o posiadaniu PowerMaka G5 PCI-X, a te wszystkie są 7.2. Teraz dokładniej popatrzyłem na listing i tam jest napisane, że to 7.3. Objawy są co prawda takie jak u mnie - biały ekran i brak wczytywanie się dalej systemu. Ale może to faktycznie karta graficzna z peceta i MOS jej nie widzi.

@kolego Kuranowski'
jakie masz wyjścia z karty graficznej w swoim Maku: masz 2 x DVI, czy może DVI + ADB? Jeżeli to pierwsze to przy tym modelu (9600) nie jest to karta Makowa.
[#35] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@AS, post #34

Podejrzewam, że kolega ma jednak niewspieranego maka 7,3. Wystarczy, że zabootuje go pod OSX i pokaże co ma w środku. Posiadania przeflashowanej karty jest mało prawdopodobne wg mnie.
[#36] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@pampers, post #35

W sprzęcie mam: PCI Firewire, PCI USB VIA 4+1, Bluetooth USB, podczerwien USB, drukarke Epson USB, klawiature bluetooth, mysz na podczerwien
[#37] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@kguranowski, post #36

WITAM PONOWNIE
SPRAWA ROZWIĄZANA
OKAZAŁO SIĘ ŻE TO WINA KARTY PCI USB2.0.
MOS BOOTUJE SIĘ Z PŁYTY
[#38] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@kguranowski, post #37

I jak pierwsze wrażenia?
[#39] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@waldiamiga, post #38

Narazie odpalalem tlko z cd. Najpierw musze kupic dysk do 250 GB SATA
[#40] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@kguranowski, post #39

Zauważyłem właśnie iż MorphOS nie jest dla Ciebie nowością. Masz Efke i Pega...
[#41] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@waldiamiga, post #40

Miałem :D
[#42] Re: PM G5 problem z bootowaniem z CD (biały ekran)

@AS, post #32

wciskam power na pol sekundy mniej wiecej, w sensie nie przytrzymuje dluzej.

edit: o fajnie ze sie rozwiazlo :)

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 00:50:11 przez Valwit
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem