kategoria: Mac mini
[#1] Złe wyświetlanie ikon partycji
Wcześniej tego nie obserwowałem, a na MOSie 3.3 zauważyłem taki problem: czasem na jednej z ikon partycji na pulpicie pojawia się szary poziomy pasek. Wygląda to tak, że zajmuje ok. 1/3 wysokości i praktycznie całą szerokość ikony (chyba zawsze tyle samo). Gdy ją kliknę wszystko wraca do normy. Dzieje się tak raz kilka razy dziennie (przyjmując, że siedzę przy kompie powiedzmy pół dnia), szczególnie, gdy uruchamiam Kryptosa, ale nie zawsze. Dotyczy to wszystkich ikon partycji z tym, że pasek pojawia się raz na jednej, raz na drugiej - nigdy na kilku i nigdy na innych ikonach czy elementach na ekranie. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi problemami, nic się nie wiesza, ani nie zwalnia w systemie. Gdy na takiej "popsutej" ikonie otworzę np. okno też jest wszystko OK, tylko ikona jest źle wyświetlana - reszta w porządku. Co to może być?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 00:01:53 przez Tom3k
[#2] Re: Złe wyświetlanie ikon partycji

@Tom3k, post #1

Wygląda na złe odświeżanie ekranu. U mnie czasami pojawia się kropka i znika dopiero po restarcie. A jak masz ustawione buforowanie ekanu? Może warto tu poeksperymentować?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 00:02:23 przez AS
[#3] Re: Złe wyświetlanie ikon partycji

@AS, post #2

Faktycznie wyłączyłem buforowanie ekranu (podwójne i potrójne), jeśli złe odświeżanie to rozumiem, że to może być przyczyna?
[#4] Re: Złe wyświetlanie ikon partycji

@Tom3k, post #3

Wcześniej tego nie obserwowałem, a na MOSie 3.3 zauważyłem taki problem: czasem na jednej z ikon partycji na pulpicie pojawia się szary poziomy pasek.


Faktycznie tak jest. Ja mam ustawione wszystkie trzy opcje w DisplayEngine.

U mnie czasami pojawia się kropka i znika dopiero po restarcie.


Znika też po np. zmianie skalowania tapety w ustawieniach Ambienta, jak się odrysuje tapeta to kropka znika. 'Problem' kropki jest już nie pamiętam od kiedy - czy od 1.45 czy od 2.0 ...
[#5] Re: Złe wyświetlanie ikon partycji

@ede, post #4

U mnie to nie jest kropka, tylko coś większego, ale pewnie te same są przyczyny. Na poprzedniej wersji MOSa tego nie miałem w ogóle.
[#6] Re: Złe wyświetlanie ikon partycji

@Tom3k, post #5

Kropka występuje na tapecie. Na ikonie napędu pojawia się mi się właśnie taki szary pasek.

U mnie jeszcze czasem dzieje się coś dziwnego z tekstem wyświetlanym z pliku txt przez Ambienta i edytor Ed. Szczególnie jak linie tekstu w pliku są długie (szerokość ekranu i większe), błędy w wyświetlaniu i w tym samym czasie w takim oknie coś kaszani tekst na belce tytułowej.
[#7] Re: Złe wyświetlanie ikon partycji

@ede, post #6

Ja mam tylko ten pasek, a czy to nie ma związku z rozdzielczością ekranu? U mnie na mniejszej pojawia się rzadziej. Reszty z tego co napisałeś nie zauważyłem ani razu.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 00:42:45 przez Tom3k
[#8] Re: Złe wyświetlanie ikon partycji

@Tom3k, post #7

Kropkę można zrobić jak się jakoś niezgrabnie zakliknie na pulpicie, tak jakbyś chciał zaciągnąć lasso ale w tej samej sekundzie odkliknął/odpuścił, trzeba tak zamotać kursorem prawie w miejscu. Mam taki efekt na różnych maszynach Pegasos/MiniMac/PowerBook. Popróbuj, na pewno kiedyś się uda
[#9] Re: Złe wyświetlanie ikon partycji

@ede, post #8

Na razie się nie udaje, ale będę próbował
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem