kategoria: Mac mini
[#1] Zasilacz do Mac mini
Potrzebuję konkretnych informacji - czy:
- jest to dokładnie model A1105
- 18V/4,6A,
- wtyczka magnetic tip

Czy używa ktoś zamienników?

Mac mini G4, 1,5 GHz - czyli ten ostatni.
[#2] Re: Zasilacz do Mac mini

@Skotos, post #1

Ja mam oryginalny (z amerykańską wtyczką AC z dodaną przelotką do europejskich gniazdek - ale poza kablem zasilacz na 99.9% jest ten sam). Jest to A1105, 18.5 V, 4.6 A.
Nie wiem co to znaczy "magnetic tip", wtyczka jest mniej więcej rozmiarów wtyczki USB, można ją wpiąć w dwóch orientacjach (nie ma blokady jak USB) i w obydwu działa dobrze.
Mac mini 1.5 GHz, 64 MB VRAM.
[#3] Re: Zasilacz do Mac mini

@wali7, post #2

Też nie wiem dlaczego magnetic tip, ale podejrzewam lekkie namagnesowanie w celu niewypadania

Dzięki za informacje. Nie wiesz czy przypadkiem wtyczka pasuje do MacBooków /Pro?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 19:16:26 przez Skotos
[#4] Re: Zasilacz do Mac mini

@Skotos, post #3

Nie wiem czy pasuje do MacBooków (rozumiem, że pytasz o modele z Intelem). Do PowerBooków G4 na pewno nie pasuje, bo tam zasilacz ma okrągłą wtyczkę, inne napięcie i moc.
[#5] Re: Zasilacz do Mac mini

@Skotos, post #3

Nie wiesz czy przypadkiem wtyczka pasuje do MacBooków /Pro?

Nie pasuje i nie ma magnetic tipa.
[#6] Re: Zasilacz do Mac mini

@MorphOS_pl, post #5

Różnica jest w wymiarach?

Pytam, ponieważ w hurtowni widzę zamiennik dla A1172, który pasuje napięciem i natężeniem, ale przeznaczony jest do następujących modeli: - APPLE Mac Book: MA463LL/A, MA464LL/A, MA090LL, MA600LL, MA601LL, MA092LL/A, MA609LL, MA610LL, MA092LL/A, MA896LL/A, MA895LL, MA896LL, MA897LL/A, Core Duo 1.67 15-inch, 15.4-inch Glossy, 17-inch, Late 2006, Mid 2007 17-inch Santa Rosa
- APPLE MacBook: 13"" Laptops, 15"" Laptops, 17"" Laptops
- APPLE MagSafe-MacBookPRO: MagSafe MacBook PRO Laptops
- APPLE MacBook: MacBook Pro 13"" Laptops, MacBook 13"" 1.83/2 GHz Core Duo, MacBook 13"" 1.83/2.16 GHz Core 2 Duo

Niepokoi mnie to, że wspominają modele z 2006/2007 a nic o Mac mini, więc musi być jakaś różnica. Jeśli to tylko magnesik, to nie problem, a jeśli to np. zmiana polaryzacji albo spore różnice w kształcie/rozmiarach to już troszkę gorzej.

Właśnie się zorientowałem, że to może być inny problem - piny.

Czy w A1105 piny są na podobieństwo USB - czyli blaszki na ściance?
(magnetic tip to bolce umieszczone centralnie)


Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 22:49:55 przez Skotos
[#7] Re: Zasilacz do Mac mini

@Skotos, post #6

Na wtyczce od zasilacza blaszki po ściankach 'idą', od wewnątrz, po 5 na stronę.
[#8] Re: Zasilacz do Mac mini

@Skotos, post #6

Niepokoi mnie to, że wspominają modele z 2006/2007 a nic o Mac mini, więc musi być jakaś różnica.

Oczywiście. Widziałem zarówno wtyczkę do mini G4 jak i do MacBooka. One mają zupełnie inny kształt i jest zero jakiejkolwiek szansy, żeby były wymienne.
[#9] Re: Zasilacz do Mac mini

@MorphOS_pl, post #8

To zupelnie inna wtyczka w macbookowych zasilaczach. Zasilacze do intelowych mini 2006-2009 maja 110W a nie 85 W jak w G4. Reszta jest taka sama.

Ja mam w moim g4 przerobiony zasilacz od lapa pc hp tylko kabel do kompa jest oryginalny. Oryginal padl.

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 15:38:49 przez zgagato
[#10] Re: Zasilacz do Mac mini

@zgagato, post #9

jakby byl potrzebny komus zasilacz do maca mini g4 to mam na zdyciu...
[#11] Re: Zasilacz do Mac mini

@Skotos, post #3

Magnetic tip, ten obrazek wszystko wyjaśnia:

Co da zasilacza z amerykańskiego mini, to jest to ten sam zasilacz. Różnią się tylko wtyczkami do sieci, więc albo stosujemy przejściówkę, albo wyciągamy z zasilacza kabel ten z wtyczką amerykańską (tak on jest wyjmowalny) i wkładamy drugi z wtyczką europejską.

A dlaczego w hurtowniach nie ma zasilaczy do maków PPC, a no raczej dlatego, że Apple zakończyło do nich wsparcie.

A tak orientacyjnie wygląda zasilacz do maka mini:
[#12] Re: Zasilacz do Mac mini

@Skotos, post #1

Wiem, że odkopuje troche temat, ale może ktoś wie skąd wytrzasnąć zasilacz do Mini Maca G4? Jakiś zamiennik istnieje, taki bez przeróbek?
[#13] Re: Zasilacz do Mac mini

@amYgaMen, post #12

Zamiennik... Drugi minimac G4 z zasilaczem ;)
[#14] Re: Zasilacz do Mac mini

@amYgaMen, post #12

Po prostu wpisz A1105 w Googla, albo eBay albo Aliexpress i znajdziesz. Najtaniej jak widziałem to 10 dolców plus wysyłka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem