kategorie: Mac mini, MorphOS 3.x
[#1] Urządzenia USB
1. Planuje dokupić do swojego macamini zewnetrzny dysk USB (bo ten oryginalny wielkoscią, na te czasy, nie grzeszy). Większość takich dysków nie ma obecnie jakiegoś zewnętrznego zasilania, a jedynie przez USB. Jak to się sprawdza w działaniu? Czy miniak uciągnie taki dysk? A jak podłącze przez huba? Mam na myśli coś w tym stylu:

http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-verbatim-store-n-go500gb-2-5-i3888107207.html

2. Chciałbym podłaczyć sobie jakąś klawiaturę i mysz bezprzewodowe. Znalazłem w Saturnie zestaw z jednym odbiornikiem do obu urządzeń, wtykanym w port USB. Spróbowałem pod morphosem na miniaku. Mysz zadziałała od razu, ale klawiatura nie dawała oznak życia, mimo, że poseidon ją widział. (sprawdziłem pod ubuntu na laptopie - działało od razu jedno i drugie). Czy jest szanasa coś takiego zmusić do działania pod morphosem? Komuś udało się konkretny model?
[#2] Re: Urządzenia USB

@Adam_K, post #1

Mam kilka dysków USB 2.5 cala (wszystkie zasilane wyłącznie z USB), żaden nie sprawiał najmniejszych problemów z miniakiem przy podpięciu bezpośrednio do złącza w komuperze. Przez niezasilany hub bywa różnie (czasami się wywala).
Z PowerBookiem (bezpośrednio do złącza) jest za mało prądu, trzeba podpinać dysk poprzez zasilany hub.

Co do klawiatury, to może coś Poseidon źle ustawia? Poeksperymentuj w ustawieniach konkretnego urządzenia pod Poseidonem.


Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 23:32:03 przez wali7
[#3] Re: Urządzenia USB

@wali7, post #2

Są kable do takich dysków które mają dwie wtyczki USB po stronie dla kompa, podpinając pod dwa porty USB zasilanie jest wystarczające.
[#4] Re: Urządzenia USB

@KJB, post #3

Dzięki za odpowiedzi. Czyli z dyskiem USB problemów nie powinno być (a przynajmniej da radę je rozwiązać).

A z klawiaturą, jesli jest ktoś, kto używa bezprzewodowej, to proszę, pochwalcie się jaki macie model.
[#5] Re: Urządzenia USB

@wali7, post #2

Co do klawiatury, to może coś Poseidon źle ustawia? Poeksperymentuj w ustawieniach konkretnego urządzenia pod Poseidonem.


Szczerze, to nie za bardzo wiem, jak to można poustawiać. W zakładce Devices wyświetliło mi na liście odbiornik, odpowiadający za mysz i klawiaturę, a potem w Interfaces była mysz i klawiatura, ale dalej już ustawienia klawiarury, w które wszedłem nic mi nie mówią... Liczyłem, że może ktoś uzywa takiej bezprzewodówki i mnie trochę oswieci
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem