kategoria: Programy
[#1] MODPlayer na MOSie
Dajcież mi do cholery coś, co potrafi grać moduły, a nie zasłaniacie się na IRCu głupimi tekstami w stylu "zgraj se do emptrójek" i "i tak przez całe życie ich nie przesłuchasz". Dlaczego niby na Amigę było tak dużo modplayerów (EaglePlayer, DeliTracker, HippoPlayer), a jak zapytałem na kanale o jakiś odpowiednik dla MOSa, to usłyszałem "a co to w ogóle był ten EaglePlayer?".
No dobrze, może inaczej - szukam czegoś, co:
  • Ma GUI
  • Potrafi odtwarzać pliki *.MOD.*, .MED, .DIGI, jak również formaty "blaszane", *.XM, *.IT, *.S3M, ewentualnie ośmiobitowe *.SID, *.SAP, doliczając różne pochodne
  • Ma możliwość grania playlist i importu/eksportu ich
  • Ma możliwość podglądu/przewijania czasu piosenek i kolejkowania ich
  • Ma możliwość dekompresji i decrunchowania plików
  • Nie jest to UADE (brak GUI, Exciter Player to tylko taka namiastka) ani MPlayer (nie odtwarza wszystkich formatów, a do odtwarzania tych, które umie używa libmodplug, które bardzo fałszuje).

Po prostu, bardzo irytuje mnie brak takiego elementarnego programu dla każdego Amigowca, jak również (a może i nawet bardziej) odpowiedzi, jakie w tym temacie otrzymałem (podałem powyżej).
Poproszę o informację, jakie mam dostępne rozwiązania (odpowiedź "napisz se", się nie liczy).
[#2] Re: MODPlayer na MOSie

@Skrzyp, post #1

Po prostu, bardzo irytuje mnie brak takiego elementarnego programu dla każdego Amigowca

Gdyby ten program był tak bardzo elementarny dla każdego, to można podejrzewać, że by do tej pory powstał... Od irytowania się sytuacja nie ulegnie zmianie .

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 06:09:47 przez Krashan
[#3] Re: MODPlayer na MOSie

@Skrzyp, post #1

Jakby tak dopisać porządne GUI do UADE (czyli to do czego przymierzam się od kilku lat ) to sprawa byłaby rozwiązana. BSzili miał plan żeby podpiąć UADE pod AmiNet Radio, ale chyba nic z tego nie wyszło.
[#4] Re: MODPlayer na MOSie

@MarX, post #3

Może to i dobrze, że nie podpiął bo ANR to kiepska baza. (jedynie ładnie wygląda). Mam na myśli, że jest zbagowany (w tym playlista) i kiepski dźwięk (resampling AHI).
[#5] Re: MODPlayer na MOSie

@ede, post #4

ANR rzeczywiście ma dodatek do obsługi MODów i działa to dobrze na MOS PUP (ANR też świetnie na nim działa i w MP3 daje o wiele lepszą jakość niż cokolwiek pod AHI dla Os3.9).

Tylko, że to wszystko pod starym MOSem, z nowym podobno są problemy jak już wspomnieli przedmówcy.
[#6] Re: MODPlayer na MOSie

@Skrzyp, post #1

DigiBoosterPro umie :) Przynajmniej stara 2jka.
[#7] Re: MODPlayer na MOSie

@BULI, post #5

ANR na Efice chodzi stabilnie, jednak jest problem ze sterownikiem (efika.audio) AHI, dźwięk jest dobry (bez "trzeszczenia" w jednym kanale) tylko w trybach mono, które co najgorsze są dostępne tylko przez audio.device. Przez mikser dźwięk nie trzeszczy, to jest jakiś bug w sterowniku audio. Niższe natywne tryby audio w AHI też by się bardzo przydały. Jak to zrobią to zarejestruje system.

(ANR też świetnie na nim działa i w MP3 daje o wiele lepszą jakość niż cokolwiek pod AHI dla Os3.9)


Jak z AHI to SongPlayer 1.53 pod każdym systemem z ustawieniem AHI tak jak na obrazku HiFi bez ++ ... nawet AmigaAMP nie umie tak NORMALNIE odtwarzać dźwięku. Jak na Pauli to bez "Use AHI" natywnie w 14bit na Pauli z DMA (pod AHI w 14bit leci bez DMA i jest gorsza jakość dźwięku). SongPlayer 1.53 rulez!

[#8] Re: MODPlayer na MOSie

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

Czy to jest ten ostatni (najnowszy) SpngPlayer? Pamiętam, że się z nim definitywnie rozstałem, gdy od której-tam wersjo MorphOS-a zaczął się masakrycznie wieszać.
[#9] Re: MODPlayer na MOSie

@R-Tea, post #8

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem