kategoria: Pegasos II
[#1] Pegasos II WLKP / Lubuskie
W bazie nie znalazłem - może jest ktoś ze sprawnym Pegasosem II w WLKP albo w lubuskiem?
Ja wczoraj dostałem wyładowaniem od karty AGP gdy ją wyjmowałem (zasilacz miał włącznik w pozycji 0) i od tego czasu komputer się nie uruchamia.
Chciałbym ustalić czy uszkodziła się karta G4, czy płyta główna, bez drugiego Pega się więc nie obejdzie.
[#2] Re: Pegasos II WLKP / Lubuskie

@lord_spider, post #1

sprawdzales logi jakie wyrzuca Pegasos po zlączu szeregowym ?
[#3] Re: Pegasos II WLKP / Lubuskie

@Norbert, post #2

Albo mój kabel null-modem jest uszkodzony, albo niczego nie wyrzuca.
Zamówiłem kabel null-modem żeby i ten czynnik wykluczyć.
[#4] Re: Pegasos II WLKP / Lubuskie

@lord_spider, post #3

Albo płyta nic nie wysyła, bo jest uszkodzona.
[#5] Re: Pegasos II WLKP / Lubuskie

@stachu100, post #4

A co moze byc popsute jesli procek G3 jest sprawny, sprawdzone w innym P2, plyta wyrzuca logi po serialu, ktore po chwili sie zatrzymuja i komputer nie wstaje ?
[#6] Re: Pegasos II WLKP / Lubuskie

@stachu100, post #4

. dubel

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 20:16:11 przez Norbert
[#7] Re: Pegasos II WLKP / Lubuskie

@Norbert, post #5

Niestety nie jestem jasnowidzem.
Natomiast autor wątku szuka drugiego kopmutera aby sprawdzić kartę procesorową. Co ma sens.
[#8] Re: Pegasos II WLKP / Lubuskie

@stachu100, post #7

szkoda

gdy dojdzie do skutku spotkanie w Boszkowie, to moge przywiezc mojego Pegaza do testow.
[#9] Re: Pegasos II WLKP / Lubuskie

@lord_spider, post #1

Najlepiej jest wyłączać wtyczkę z zasilacza. I się dotknąć do czegoś uziemionego. A swoją drogą to na 99% poleciała płyta główna. Procesory rzadko robią wysiadkę. A jeszcze jak piszesz, że padła przy wyciąganiu karty graficznej. Karta graficzna jest tu połączona prawdopodobnie z mostkiem północnym lub z południowym. Ale na pewno nie z procesorem.

Jeszcze sprawdź w innym kompie kartę graficzną. Może to ona wysiadkę zrobiła.
[#10] Re: Pegasos II WLKP / Lubuskie

@gilban, post #9

Karta graficzna w innym kompie nie działa, natomiast inna która działa w PC po podłączeniu do Pega niczego nie zmiania, czyli pewnie płyta padła.
[#11] Re: Pegasos II WLKP / Lubuskie

@lord_spider, post #10

Czyli najpewniej padła płyta główna jak myślałem. Licencję z Mosa możesz przenieść na jakiegoś Maka i na tym zakończyć. Swoją drogą to Ci współczuję, bo to duża strata.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem