kategorie: Mac mini, MorphOS 3.x, PowerBook
[#1] MOS 3.6 wydany
W tym temacie celebrujemy wydanie MOSa 3.6 i mówimy, co działa i jak działa

MorphOS 3.6 Release Notes

MorphOS 3.0 Thanks brawo! pokłony Szok szczęka opada! yippee

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 21:43:37 przez Skrzyp
[wyróżniony] [#2] Re: MOS 3.6 wydany

@Skrzyp, post #1

Jeszcze dwie minuty i 7 sekund zasysania i biorę się za instalkę. Jutro pójdę do tyry baaardzo nie wyspany :/
[#3] Re: MOS 3.6 wydany

@waldiamiga, post #2

A ja mam od dzisiaj wakacje...
..i od przedwczoraj PowerBooka :P
[#4] Re: MOS 3.6 wydany

@Skrzyp, post #1

:piwox:
niestety nie mam na czym odpalić :( Wszystko poszło w Amigę. Ale cieszę się razem z Wami :)
[#5] Re: MOS 3.6 wydany

@Skrzyp, post #3

No i system uaktualniony, wifi działa. Cisco arionet poszedł do szuflady, może się do czegoś przyda.

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 22:06:49 przez waldiamiga
[#6] Re: MOS 3.6 wydany

@Skrzyp, post #1

Zassałem, zaktualizowałem swojego PowerBooka i... wbudowane WiFi faktycznie działa. Mogę już wyrzucić kartę TP-LINK PCMCIA. Teraz nic mi z PowerBooka już nie wystaje. :) Do preferencji systemowych wróciło "Monitors" i teraz legalnie można sobie robić tryby graficzne jakie się chce. Fajnie. :)
[#7] Re: MOS 3.6 wydany

@Skrzyp, post #1

To MOS jeszcze nie przegrał? szeroki uśmiech
[#8] Re: MOS 3.6 wydany

@MDW, post #6

No i poprawili RemoteShell, które obsługuje UTF8 natywnie, bez pomocy z TTEngine, więc można ustawić bitmapowe czcionki ISO, które się w locie konwertują, co jest bardzo fajne ;3
[#9] Re: MOS 3.6 wydany

@waldiamiga, post #5

Właśnie zasysam i nie mogę się doczekać wiec zapytam się.
Czy WiFi w Mini tez już działa?

P.S. Wypomnę po raz kolejny. Tak niedawno krzyczano, ze WiFi nie będzie działał bo nie ma tego czy tamtego bla bla no i proszę!
[#10] Re: MOS 3.6 wydany

@MaveRick, post #9

Odpowiem sam sobie :P

Dziala! Na MiniMAcu WiFi dziala! W ustawieniach trzeba wlaczyc wl0. Wybrac swoja siec, haslo i zapisac.

Restrart systemu wymagany!

P.S. Jest modul do WiFi. Trzeba go tylko wlaczyc :)

Dzieki Ci MosTeam!
[#11] Re: MOS 3.6 wydany

@Skrzyp, post #1

O co kaman z tym owb 1.23? O ile pamiętam już była dostępna wersja 1.24...
[#12] Re: MOS 3.6 wydany

@eastone, post #11

O co kaman z tym owb 1.23? O ile pamiętam już była dostępna wersja 1.24...

Chyba panowie pomylili się w opisie, bo po instalacji MOS 3.6, OWB mówi że jest w wersji 1.24 :D
[#13] Re: MOS 3.6 wydany

@trOLLO, post #12

Z 3.6 jest OWB 1.23 (bo Fab jest śmierdzącym leniem ;) IWizard natomiast sprawdza, czy ktoś nie ma zainstalowanej nowszej wersji - dlatego masz 1.24.
[#14] Re: MOS 3.6 wydany

@Jacek Piszczek, post #13

Z 3.6 jest OWB 1.23 (bo Fab jest śmierdzącym leniem ;) IWizard natomiast sprawdza, czy ktoś nie ma zainstalowanej nowszej wersji - dlatego masz 1.24.

Tak zrobił u mnie, dodatkowo tylko przeładował fonty.
[#15] Re: MOS 3.6 wydany

@eastone, post #11

Pewnie dlatego, że w 1.24 nie działa (przewżnie) SSL.
[#16] Re: MOS 3.6 wydany

@Skrzyp, post #1

Kurczę, zrobiłem update z 3.3 do 3.6 (w ogóle pierwszy raz wypróbowałem opcji update), i po ponownym uruchomieniu Pegaza nir działa i net. Nie wiem, gdzie szukać problemu, bo przecież wszystkie ustawienia w netconfig mam po staremu.
[#17] Re: MOS 3.6 wydany

@R-Tea, post #16

W międzyczasie zmienił się stos tcp-ip... może nie lubi się z dhcp u ciebie.
[#18] Re: MOS 3.6 wydany

@Jacek Piszczek, post #17

Dzięki Jacek, faktycznie chyba tak jest, bo przypomniało mi się, że gdy instalowałem 3.3, to musiałem podmienić NetStack 4.10 (14.1.2013) na starszy 4.9 (17.4.2012)
[#19] Re: MOS 3.6 wydany

@Jacek Piszczek, post #17

U mnie w końcu ostatni komp po wifi poleciał ;)
Dzięki MorphOS Team :)

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 18:01:53 przez eastone
[#20] Re: MOS 3.6 wydany

@eastone, post #19

A to jest bezpłatny system i czy można go zainstalować na virtualbox tak dla zaspokojenia ciekawości?
[#21] Re: MOS 3.6 wydany

@Mruk, post #20

System jest w wersji demonstracyjnej.
[#22] Re: MOS 3.6 wydany

@Mruk, post #20

Na virtualboxie nie.
Zgodny sprzęt masz w tym linku. Tutaj możesz ściągnąć ISO, system po instalacji lub uruchomieniu (LiveCD) masz 30 minut na popróbowanie, potem system zwalnia - reset naprawia sprawę :)
[#23] Re: MOS 3.6 wydany

@Mruk, post #20

System jest w wersji demonstracyjnej (ta wersja ma pewne ograniczenia), ale można go zarejestrować (i te ograniczenia znikają, ale trzeba go zarejestrować- koszt około 600 zł). Jeżeli chodzi o virtualbox na pc x86 to nie da rady. Wiem, że na pc jest emulator pearpc, ale nie wiem jak to działa, nigdy nie udało mi się postawić na tym czymś morphosa. Ciekawość da się zaspokoić tylko na prawdziwej maszynie (ja właśnie z takiej pisze), i naprawdę warto, jeżeli interesuje Cię amigowy feel w XXI wieku. Ja w to wszedłem i nie żałuję. Classic leży w kącie
[#24] Re: MOS 3.6 wydany

@madman15, post #22

Madman był szybszy
[#25] Re: MOS 3.6 wydany

@thomek, post #23

Wiem, że na pc jest emulator pearpc, ale nie wiem jak to działa, nigdy nie udało mi się postawić na tym czymś morphosa

Ja też próbowałem, tak z ciekawości. Wiem że są prowadzone są jakieś próby (Jest temat na MorphZone)

Ja w to wszedłem i nie żałuję

Ja też nie żałuję.
[#26] Re: MOS 3.6 wydany

@waldiamiga, post #25

Nawet chcę zarejestrować, żeby nie było, tylko kaskę zbieram. Zastanawiałem się nad różnymi opcjami amigowania, ale jak popatrzyłem na ceny sam, czy pegów, jakoś tak postanowiłem, że może na początek spróbuję powermaca. I co? Daje radę Stare workbenchowe czasy nastały tylko na ambiencie. Jest w porzo, a hardzik nabyłem za uczciwą kasę. Klasyka mam, ale czeka na hdd (brak czasu). Chociaż szczerze mówiąc macmini, którego męczę, ogarnia parę rzeczy, których w klasyku mi brakowało zawsze, a szczerze mówiąc na samym uae (tudzież winuae) długo wyżyć się nie da.....
[#27] Re: MOS 3.6 wydany

@thomek, post #26

Emu zawsze daje złudne wrażenia. Lepiej się tym nie posiłkować, radzę spróbować na jakimś hardware u znajomego np.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem