kategoria: Amiga Classic
[#1] Zainstalowany MorpOS Classic poszukuję.
Elou
Od kilku dni walczę z MorphOSem Classic na WinUAE Beta 16. Na razie ze skutkiem mizernym. Jako że nie wiem czy dobrze go uruchamiam czy to czasem nie wina Bety to poszukuję poprawnie zainstalowanego systemu. Pomoże ktoś?

[#2] Re: Zainstalowany MorpOS Classic poszukuję.

@waldiamiga, post #1

a mos juz dziala na winuae ?
[#3] Re: Zainstalowany MorpOS Classic poszukuję.

@Norbert, post #2

To jest dobre pytanie, prawdopodobnie nie, ale wolę się upewnić :)
[wyróżniony] [#4] Re: Zainstalowany MorpOS Classic poszukuję.

@waldiamiga, post #3

jeszcze nie :)

naprostsza instalacja mosa to przegranie go 1:1 na inny nosnik :)
w przypadku mosa classic najwazniejsze jest, aby winuae "dogadał" sie z programem STARTUP ze s-s
[#5] Re: Zainstalowany MorpOS Classic poszukuję.

@Norbert, post #4

Nie działa i raczej nie zadziała. Tony powiedział że debugowanie PPC go nie interesuje (chociaż kiedyś nie interesowała go emulacja PPC..) Tak czy inaczej mała strata, pomiędzy MorphOSem 1.4.5 a 3.8 jest ogromna przepaść.
[#6] Re: Zainstalowany MorpOS Classic poszukuję.

@pamp3rs, post #5

MOSC PPC taki zabugowany czy, że co?
[#7] Re: Zainstalowany MorpOS Classic poszukuję.

@waldiamiga, post #1

winuae nie ma "emulacji" bvision/cvision i g-rexa.
[#8] Re: Zainstalowany MorpOS Classic poszukuję.

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

A na emulowanej karcie Picasso IV MorphOS Classic się nie uruchomi?
[wyróżniony] [#9] Re: Zainstalowany MorpOS Classic poszukuję.

@waldiamiga, post #1

WinUAE nie emuluje wszystkich instrukcji, których używa MorphOS, więc nie liczcie na to, że będzie działał.
[#10] Re: Zainstalowany MorpOS Classic poszukuję.

@Jacek Piszczek, post #9

Szkoda, przygodę z MorphOSem zacząłem od wersji 2.2 więc chciałem zobaczyć jak wyglądają starsze wersje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem