[#1] IBook - monitor zewnętrzny
Podpiąłem zewnetrzny monitor do IBooka i Morphos dostepny jest tylko w rozdziałce 640x480.
Monitor zostaje poprawnie wykryty.
Czy planowane pełne wsparcie dla dodatkowego monitora?


Czy istnieje parametr do boot.img wymuszajacy start Morphosa w 640x480 ( opcja dostepna w bootmenu = klawisz V )
[#2] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Norbert, post #1

A co będzie jak odpalisz na zewnętrznym ale z zamkniętą klapą ? (ew. zamknąć zaraz po wciśnięciu 'power')
[#3] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@ede, post #2

To co napisałem działa właśnie na zamkniętym IBooku.
[#4] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Norbert, post #3

A próbowałeś dodać inne tryby graficzne ręcznie?
[#5] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Jacek Piszczek, post #4

Tak próbowałem. Nie działa.

Korzystałem również z ustawiem jakie MOS dodał sam.
Dziala tylko 640x480.
Wieksze rozdzialki z VESA czy bez, dają czarny ekran
Testowałem dwa monitorach.


No nic. Poczekam do nowszych wersji MOSa. Moze one coś w tym kierunku poprawią.

ps.
Adapter jest sprawny. Pod OSX mam dostęp do monitora zewnetrznego


Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 11:41:49 przez Norbert
[#6] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Norbert, post #5

Sam sobie odpowiem

Działa zewnętrzny monitor w iBooku.
Udało się osiągnąć natywną rozdzielczość monitora 1920x1080
[#7] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Norbert, post #6

Cześć.
Również rozpatruję zakup iBook-a. Jak udało Ci się osiągnąć taką rozdzielczość. Pozdrawiam!
[#8] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@cytrynek, post #7

Na monitorze zewnętrznym.
[#9] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Norbert, post #8

Naprawdę ? :) Pisałeś wcześniej, że występował problem z uzyskaniem wyższej rozdzielczości na monitorze zewnętrznym. Więc dopytuję co zrobiłeś, że się udało? Inny monitor? Inny sterownik? Inny kabel/przejściówka?
Pozdrawiam
[#10] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@cytrynek, post #9

Uruchomienie wczesniej OSX i ustawienie rozdzialki 1920x1080 na monitorze zewnetrznym pozwala po resecie na dzialanie Morphosa na IBooku w rozdzialczosci HD
[#11] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Norbert, post #10

Dzięki.
[#12] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Norbert, post #10

Zaskakujące rozwiązanie. Jeśli MorphOS jednak potrafi obsłużyć wszystkie rozdzielczości zewnętrznego monitora, to dlaczego potrzebuje do tego pomocy OSX?
[#13] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@R-Tea, post #12

Bez uruchamiania OSX, Morphos na IBooku bez problemu obsługuje 640x480 na monitorze zewnętrznym..
Większe rozdzialki wymaga juz metody podanej wyzej
[#14] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@R-Tea, post #12

Stawiam na jakiś bzdurny ficzer sprzętowy po stronie Maczka. Oni mieli tyle genialnych, własnych pomysłów na wszystko...
[#15] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@recedent, post #14

Pod PB działa to jednak normalnie, nie trzeba odpalać MacOSa wcześniej. W instrukcji od iBooka brakuje wpisu o "closed display mode", który jest obecny w manualach od Powerbooka. MorphOSowi brakuje opcji przełączania monitorów, więc zdany jest tylko na sprzętowe rozwiązanie, które w przypadku iBooka jest słabe.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 21:16:51 przez Korni
[#16] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Korni, post #15

Ale to dziala na Ibooku tak samo jak na powerbooku, ale tylko w przypadku rozdzialki 640x480.
Dziala, ale nie do konca jest wspierane przez MOS
[#17] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Norbert, post #16

W 640x480, wiec nie tak samo. Pod Mac OS X działa dobrze? Przy zamknietym ekranie od razu odpala w dobrej rozdzielczości? Jeśli tak, to faktycznie słabo pod MorphOSem.
[#18] Re: IBook - monitor zewnętrzny

@Korni, post #17

Jeśli Morphos ustawiony jest w 640x480 to przy zamkniętym IBooku , na zewnętrznym monitorze pokazuje sie system.
Wszelkie inne rozdzialki dają czarny ekran z informacja ze sygnał poza zakresem, chyba ze zrobi się trick z OSX.
Monitor jest poprawnie wykrywany, jak i jego dostępne rozdzialki.
[#19] Powerbook G4 - monitor zewnętrzny

@Norbert, post #18

Hej! Podpiąłem testowo swego PB pod monitor zewnętrzny. Obraz na monitorze jest jaśniejszy. Czy to normalne? Dodam, że w lapku ustawiłem jasność na maksa. Są w preferencjach Morphosa jakieś dodatkowe ustawienia dotyczące jasności obrazu? Pozdrawiam
[#20] Re: Powerbook G4 - monitor zewnętrzny

@cytrynek, post #19

To jest normalne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem