kategoria: Programy
[#1] DigiBooster 3 pytania laika
Cześć
Ktoś pomoże:
1) Dostałem kod (numer serial) odblokowujący DB3 na maila (zakup online ACP), gdzie to wpisać?
2) Pobrałem demo i widzę tam do wyboru karty muzyczne 32-bit 7.1 itd., co to za karta?
3) Kiedyś chyba Grzegorz wspominał coś o jakimś tutorialu dla DB?, ktoś kojarzy gdzie to ewentualnie znaleźć?
[wyróżniony] [#2] Re: DigiBooster 3 pytania laika

@Ender, post #1

1. Oprócz kodu powinieneś też dostać archiwum z pełną wersją programu. Instalujesz installerem, uruchamiasz i program pyta okienkiem o kod (pyta tylko za pierwszym razem).

2. To nie jest karta tylko tryb AHI. Dla DigiBoostera najlepszy jest tryb "16-bit Stereo++" (bez HiFi, chyba że jest tylko HiFi). Odradzam tryby "Unit0:", chyba, że bardziej zależy Ci na jednoczesnym słyszeniu dźwięku z innych programów, niż na jakości.

3. Nic mi nie wiadomo o tutorialu... Ale jak masz pytania, to śmiało.
[#3] Re: DigiBooster 3 pytania laika

@Krashan, post #2

1) załatwione
2) załatwione
3) muszę znaleźć chwilę czasu
[wyróżniony] [#4] Re: DigiBooster 3 pytania laika

@Ender, post #3

Co do tutorialu - pobierz sobie przykładowy moduł i zobacz co i jak (możesz go odtwarzać "krok po kroku" za pomocą klawisza Ender... pardon, Enter). Możesz też poczytać załączony plik AmigaGuide, albo jakiś kurs ProTrackera (choćby z PPA na papierze).
[#5] Re: DigiBooster 3 pytania laika

@Krashan, post #2

Czy sample, które chciałbym użyć w DB muszą być w jakimś specjalnym standardzie, mogą być stare amigowe albo dla PC?
Widziałem w sklepie internetowym, płytkę z samplami do DB (chyba 2), czy to będzie działać z DB3?
[wyróżniony] [#6] Re: DigiBooster 3 pytania laika

@Ender, post #5

Będą działać, z tym że im lepsza jakość tych sampli tym lepszą jakość dźwięku później osiągniesz. Nie bierz nic poniżej 16 bit i będzie dobrze.

DB nie robi różnicy format sampla - łyka IFF 8SVX, AIFF, czy WAV. Teoretycznie powinien móc zaimportować też mp3 do postaci sampla (tylko nie pamiętam, czy to dotyczy aktualnej wersji "trójki" czy przyszłych dopiero - DB Pro 2.2 na pewno to miał).

W sieci jest naprawdę masa sampli, jeśli wiesz czego potrzebujesz to jest z czego wybierać (chociaż - prawdę mówiąc - dźwięk trochę rozklekotanego, rozstrojonego pianina musiałem sam sobie nagrać, bo nigdzie nie znalazłem) - wejdź np. na freesound i rozejrzyj się trochę.
1
[wyróżniony] [#7] Re: DigiBooster 3 pytania laika

@Ender, post #5

Czy sample, które chciałbym użyć w DB muszą być w jakimś specjalnym standardzie, mogą być stare amigowe albo dla PC?

Mogą być i stare amigowe i dla PC. Polecam sample 16-bitowe samplowane w 44,1 kHz lub wyżej. DB3 obsługuje częstotliwości próbkowania do 192 kHz, ale biorąc pod uwagę jakość aktualnego silnika, powyżej 48 kHz nie ma się co specjalnie pchać, bo to nic nie daje, a pamięci i mocy procesora trzeba więcej.

Jeżeli masz amigowe sample w formacie raw (same próbki bez nagłówka), w oknie ładowania sampla zaznaczasz "surowe próbki" i powyżej określasz parametry, zazwyczaj będą to sample mono, 8-bit ze znakiem i próbkowaniem 8363 Hz (czasem 16726 Hz). BTW w tym trybie można wczytać jako sampla cokolwiek (np. jakiś program albo obrazek), chociaż najczęściej będzie to brzęczący szum.

Sample amigowe w formacie IFF 8SVX wczytujesz normalnie, tak samo jak WAVE i AIFF. Niemniej po takich amigowych samplach (czy to RAW czy 8SVX) nie spodziewaj się dobrej jakości.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 17:42:53 przez Krashan
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem