kategoria: Programy
[#1] ZVNC - unknown authentication scheme
Używa ktoś ZVNC pod MorphOSem? To jest to VNC z katalogu Applications będącego częścią instalki MorphOSa 3.9. Nie bardzo potrafię się nim połączyć z Makiem z najnowszym OSX na którym jest włączone VNC (działa, bo z iOS widzę Maka). Konfiguracji w tym ZVNC nie ma za wiele więc trudno tu cokolwiek pokombinować.
Wpisuję:
Host: 192.168.1.103
Port: 5900 (tak jest standardowo)
Password: próbowałem zarówno puste jak i hasło do OSX

No i po naciśnięciu "Connect" dostaję komunikat "Unknown authentication scheme".
Gdzie ja tu mogę wklepać jakiś "user" do tego "password"? Dokumentacji do aplikacji nie widzę.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 14:25:07 przez MDW
[#2] Re: ZVNC - unknown authentication scheme

@MDW, post #1

Strzelam: A może w ustawieniach MOSa musisz dodać usera takiego jak masz na OSX? W users oczywiscie.
[#3] Re: ZVNC - unknown authentication scheme

@MDW, post #1

A ZVNC nie służy tylko do dzielenia się klawiaturą i myszką (input only)?

Tak czy siak - na stronie autora jest napisane, że nie z wszystkimi klientami VNC chce to działać.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 14:38:24 przez recedent
[#4] Re: ZVNC - unknown authentication scheme

@recedent, post #3

Tak, to służy do współdzielenia myszki i klawiatury.

Swoją droga, ten błąd mógłby być nieco bardziej rozbudowany... JAKI konkretnie auth scheme nie jest obsługiwany w kliencie.

Pamiętam, że serwer VNC w OS X można przekonfigurować z linii komend na użycie zwykłego mechanizmu opartego o login i hasło.
[#5] Re: ZVNC - unknown authentication scheme

@MDW, post #1

W tym wątku na MorphZone Jaca poleca raczej Synergy niż ZVNC do tej roboty. O Synergy doczytasz więcej w 14 numerze swojego papierowego PPA szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem