kategoria: Programy
[#1] Odyssey i Gumtree
Korzysta ktoś z Was z portalu Gumtree.pl ?
Od długiego już czasu nie działa na OWB dostęp do panelu zarządzania ogłoszeniami na gumtree.pl
Po kliknięciu w pull down menu pozycje "Moje ogłoszenia" jest brak reakcji strony. Z kolei wpisanie w pasku adresu przeglądarki adresu, który pojawia się pod w/w pozycją powoduje wyświetlenie pustej strony - "blank".
Pisałem do adminów gumtree, ale najmądrzejszą ich odp. była rada zmiany przeglądarki na najnowszą :/
[#2] Re: Odyssey i Gumtree

@R-Tea, post #1

używam ale ostatni raz chyba z jakiś miesiąc temu czy więcej, więc pozwolę sobie przetestować na firefoxie (updatowanym)
[#3] Re: Odyssey i Gumtree

@R-Tea, post #1

mnie jako webdevelopera taka rada nie dziwi. nie wiem czy na owb nawet jest jakas sensowna mozliwosci zdebugowania (konsoli), zeby sprawdzic co powoduje blad.

programisci z gumtree na pewno nie dostaja kasy za ogarnianie tak niszowych przegladarek, musialbys trafic na Amigowca by w ogole sie tym zainteresowal :(
[#4] Re: Odyssey i Gumtree

@juen, post #3

na nieniszowej chodzi, więc najprawdopodobniej jest to kwestia OWB - raczej mało prawdpodobne by zalogę gumtree obchodził soft Amigowców... wszystko pod masowe użycie :(
[#5] Re: Odyssey i Gumtree

@R-Tea, post #1

A spoofing nie działa?
[#6] Re: Odyssey i Gumtree

@juen, post #3

nie wiem czy na owb nawet jest jakas sensowna mozliwosci zdebugowania (konsoli)

Jest WebInspector. Niemniej o ile nie jest to błąd, a po prostu wykorzystanie czegoś co w OWB nie bangla, to wątpię, żeby webmasterom chciało się coś zmieniać.
[#7] Re: Odyssey i Gumtree

@recedent, post #5

@ Walti
To, że na czymś innym niż OWB Gumtree działa, to wiem już dawno Chodziło mi tylko o OWB.

@ recedent
ze spoofingiem na Firefox Windows też nie trybi

@ Krashan
To raczej ta truga opcja, ale dziwne to jest, bo w tymwspomnianym już przez mnie, pull down menu jest więcej pozycji ze ścieżką zaczynającą się http://www.gumtree.pl/my/ a później następuje xxxx.html, gdzie xxxx to nazwa odpoiwdniej podstrony, a tylko jedna z niech nie działa.
[#8] Re: Odyssey i Gumtree

@juen, post #3

Prawda jest taka, że to OWB odstaje a nie strony. Niestety, to jest efekt totalnego braku rozwoju, a będzie jeszcze gorzej. Bardzo dobrze opisał obecną sytuacje Mufa: http://www.amigaone.pl/?p=1989.
[#9] Re: Odyssey i Gumtree

@radzik, post #8

Dlatego by się przydało, żeby ktoś Liska przeportował do MorphOS'a. Ale nikomu się nie chce.
[#10] Re: Odyssey i Gumtree

@radzik, post #8

Oczywiście masz racje, MorphOS-owe OWB nie jest rozwijane od prawie dwóch lat co powoli powoduje duże problemy.
Z ciekawości uruchomiłem podane przez Mufę testy (powerbook G4 - 1.5GHz MorphOS 3.9 ):
- HTML5 - 422 pkt
- CSS3 Test - 48% ( nie jest źle, skoro najnowszy Safari ma 53% ;) )
- Octane 2.0 - tutaj widać niedobór "mocy" mojego G4 i brak Java JIT w OWB i skromna ilość ram ( 1 GB RAM ) - wynik 339 pkt to mała porażka :( .

Na MacOS X dalej rozwijany jest projekt TenFourFox, szkoda, że nie ma tego na MorphOS/AmigaOS4 :( . Tam wyniki są zdecydowanie lepsze (testowane na tym samym powerbooku pod macos x 10.4.11 )
[#11] Re: Odyssey i Gumtree

@trOLLO, post #10

@ trOLLO
Na MacOS X dalej rozwijany jest projekt TenFourFox, szkoda, że nie ma tego na MorphOS/AmigaOS4 :( . Tam wyniki są zdecydowanie lepsze (testowane na tym samym powerbooku pod macos x 10.4.11 )


A jak jest z Java JIT w TenFourFox dla MacOS X PPC? Jak odpaliłem tę przeglądarkę na swoim mini to nie zauważyłem jakiejś powalającej różnicy w porównaniu do Odyssey.


Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 13:51:04 przez R-Tea
[#12] Re: Odyssey i Gumtree

@trOLLO, post #10

...brak Java JIT w OWB...

Takie małe naprostowanie ku ścisłości nie chodzi o Java, tylko o JavaScript, to są da różne języki. Wiem, że to był skrót myślowy ale z lekka wprowadza w błąd ;)
[#13] Re: Odyssey i Gumtree

@juen, post #3

A mnie trochę dziwi, OWB nie jest aż takie "obsolete" żeby nie działały na niej nowsze strony. OWB jest na webkicie więc jest webinspector do dyspozycji do debugowania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem