kategoria: PowerMac
[#1] G5 A1047
Mam oryginalną kartę wifi w tym Macu ale mam problem typu finansowego po prostu nie stać mnie na oryginalną antenkę do wifi czy któryś z kolegów użytkowników stosował jakieś tańsze rozwiązanie związane z anteną do tego modelu.Problem drugi chciałem zmienić grafikę działającą pod Morphos i Leoparda obecnie mam G force , którą grafikę od PC wybrać do fleszowania i czy to trudne dla osoby co tego nigdy nie robiła?
[wyróżniony] [#2] Re: G5 A1047

@marcinm, post #1

to jest to samo złącze co do antenek do modemów Huawei czy częsci usbowych odbieraczydo dvbt

o flashowaniu jest tu:
http://themacelite.wikidot.com/ati-flash

ale MorphOS jako taki nie supportuje zflashowanych kart. Mogą zadziałać ale nie muszą.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 09:14:03 przez michal_zukowski
[#3] Re: G5 A1047

@marcinm, post #1

Jest jeszcze opcja, do której sam się przymierzam czyli przelotka z MCX na SMA (idzie dostać za kilkanaście złotych) i normalna antenka SMA. Złącze modułu Bluetooth też zresztą jest typu MCX tylko "płci przeciwnej" niż to od Airporta.

W ostateczności działa podobno też spinacz do papieru (ale nie polecam tego rozwiązania, bo możesz rozwalić złącze).
[#4] Re: G5 A1047

@recedent, post #3

Znalazłem taką antenkę za radą kolegi za którą dziękuję , zapłacić 20 zł i ponad 200 zł dylemat wybrałem tą tańszą gdy kołderka jest za krótka.
[#5] Re: G5 A1047

@marcinm, post #4

Mam nadzieję, że końcówka MCX w Twojej antence nie jest "kątowa", bo może nie wejść do złącza z tyłu PowerMaca. Ja skołowałem od kolegi pigtaila z kątową końcówką MCX i niestety nie wchodzi.
[#6] Re: G5 A1047

@recedent, post #5

No to tak - ponieważ chciałem mieć antenę i do AirPort i do Bluetooth, zamówiłem sobie dwie przelotki z MCX męskiego (AP) i żeńskiego (BT) na SMA (jak się okazało - niefortunnie), za niewielkie pieniądze - w sumie około 30 zł chyba dałem. Można też taniej, choćby z Chin przez Aliexpress albo eBay.
Dlaczego "niefortunnie"? Bo wziąłem przelotkę do "zwykłego" SMA typu żeńskiego (gwint na zewnątrz, wewnątrz gniazdo "dziurka"), a tu trudniej dobrać antenę - większość antenek to tzw. RP-SMA (reversed polarity - gwint mają wewnątrz, a w środku - gniazdo z "dziurką"). Jako że dwie dziurki nie dają połączenia, musiałem wygrzebać antenę z gniazdem SMA męskim (gwint wewnątrz, w środku bolec). Znalazłem takie anteny jako sprzęt do modułów GSM i dałem 8 zł za sztukę. Dziś przyszły i stwierdzam, że takie kombinowanie nawet działa. Co prawda cudów nie ma (antenka ma parę cm długości), ale jak udostępniam z PowerMaka sieć bezprzewodową telefonowi syna, to nie musi siedzieć przy komputerze, żeby mieć zasięg. OK
[#7] Re: G5 A1047

@recedent, post #6

I dlatego jak się trafia gdzieś przypadkiem na jakąś okazję (swoją oryginalną antenkę zanabyłen za niecałe 17PLN) to trza brać ;)
Najzabawniejsze w całej sytuacji jest to, że teraz leży gdzieś w rupieciach bo jak się dowiedziałem ile zapłacić trzeba za airport do G5 11.2 to skleciłem airporta na pci-e :P
[#8] Re: G5 A1047

@eastone, post #7

A to QuadCore ma jakiś inny AirPort? Nie wiedziałem nawet. Tylko po co komu QuadCore jeśli MorphOS jeszcze go nie obsługuje?
[#9] Re: G5 A1047

@recedent, post #8

Ja mam tylko duala, a poza tym nic nie pisałem, że do Mosa ;P
A tak na poważnie to jest specjalny adapter zwany RUNWAY do mocowania AP i BT w 11.2
[#10] Re: G5 A1047

@eastone, post #9

A, paniał. Czyli jeden procek dwurdzeniowy. Tak czy siak nieobsługiwany (oficjalnie) przez MorphOSa. To kicha trochę z tym Runwayem, nie mogli zostawić jak było?

No to kto lepiej wyszedł, ja z moim konwerterem/antenką za dwadzieścia parę zł i AirPortem za 50, czy Ty z antenką za 17 i bez AirPorta? Chociaż pewnie sieciówka na PCI-Express nie była wcale droga.
[#11] Re: G5 A1047

@recedent, post #10

Pamiętam jak szukałem RUNWAYa i nic poniżej 130 funciaków czy baksów (już nie pamiętam) nie było.
Zdecydowałem się na Applowskiego BCM43xx z Macbooka i chiński adapter ( z trzema antenkami) do pci-e.
Całość wyszła jakieś 15 ojro z wysyłką za komplet i śmiga jako oryginalny AP.
Fakt starciłem jeden slot pci-e, ale da się z tym żyć ;P
A oryginalną antenkę to na coś wymienię ;)


Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 23:47:19 przez eastone

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 00:01:08 przez eastone

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 00:01:42 przez eastone
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem