[#1] [mos] ustawienia ikon i okienek
Mam cały czas jeden i ten sam problem z MorphOS-em, z którym
od wersji bodajże 3.0 nie jestem w stanie sobie poradzić. Chodzi o okienka Ambienta i opcje Snapshot, która po prostu u mnie nie działa - nie zapamiętuje ani wielkości/pozycji okna ani trybu (all icons, list etc.) ani nawet pojedyńczej pozycji ikony w katalogu. Działa to właściwie tylko na blacie.

Czy jest jakieś konkretne i całościowe rozwiązanie tego (dość wstydliwego powiedziałbym) problemu?

Pytanie bonusowe - czy jest jakiś działający gadżet pokazujący stopień rozładowania baterii na iBooku?
[#2] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #1

Odpowiedź pozostaje wciąż ta sama - aby MorphOS zapamiętał pozycję ikonek w danym folderze/szufladzie/katalogu musi ona mieć ikonkę, gdyż tam właśnie te dane są gromadzone. Domyślna ikonka nie wystarczy. To musi być plik .info i już.
[#3] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@recedent, post #2

Ależ ma ikonkę. Mimo to nie działa! Poza tym MOS mógłby sobie ją sam tworzyć przy skorzystaniu z opcji Snapshot.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 12:11:16 przez _arti
[#4] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #3

Niemożliwością to jest

Masz jakiegoś Chrysalisa zainstalowanego, czy co?
[#5] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@recedent, post #4

Ni. Mój własny zestaw. Mam np. ikonkę Programy wyciągniętą na blat i dla niej Snapshot działa ale cokolwiek nie zrobię, po otwarciu mam zawsze małe, puste okno z widokiem "tylko ikonki".
[#6] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #1

A nie działa energy.sbar dostępny od wersji 3.8 Morphosa ?
[#7] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@Norbert, post #6

Mam to wrzucone ale nigdzie sie nie pokazuje. Trzeba gdzies to jeszcze dodac?
[#8] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #7

Należy zdefiniować jak ma być pokazywane zuzycie/ladowanie baterii i włączyć to
[#9] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #5

Może być tak, że zadziała z ikonami PNG a z dawnym .info (tym z AmigaOS 68k) nie.
[#10] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@ede, post #9

Ikonki są PNG. Znalazłem w ustawieniach Ambienta wartości dla domyślnych listerów - ustawiłem na LIST/ALL FILES ale zdaje się to być kompletnie ignorowane.

PS: gdzie się ustawia te gad˜żety w górnej belce. Zupełnie zapomniałem...
[#11] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #10

zapamietywanie ikon u mnie nie dziala od dawna, sprawze w domu moze od nowej wersji cos naprawili :)
[#12] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #10

Prawy górny róg ekranu + prawy przycisk myszy
[#13] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@Norbert, post #12

OK, gadżety już ogarnięte. Zapisywanie stanu okna nie działa - trudno. Jeszcze jedno pytanie - jak przestawić kolejność bootowania OSX/MOS? W tej chwili domyślnie startuje mi MacOSX a chciałbym odwrócić kolejność.
[#14] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #13

Nie no, jaja sobie robicie? Przecież to normalnie działa! Zaraz Wam nagram filmiki i podam linki.

Odnośnie domyślnego bootowania - musisz zmienić parametr w Open Firmware. Najpierw ustal jakie oznaczenie nosi Twoja partycja boot:

dir hd:numerek,\\


aż za którymś kolejnym numerkiem zobaczysz zawartość boot: (czyli boot.img i bootinfo.txt).

Teraz wystarczy już tylko ustawić na stałe zmienną boot-command:

setenv boot-command boot hd:twójnumerek,\\bootinfo.txt


i to właściwie tyle.

reset-all


i cieszysz się domyślnym MorphOSem.
[#15] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #13

Pierwszy filmik "u mnie działa" tutaj (snapshot dla dysku).
[#16] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@recedent, post #15

Hmm, sprawdzilem jeszcze raz i wychodzi na to, ze dla dyskow to dziala ale dla jakiegos katalogu glebiej juz nie. Mozesz sprawdzic?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 19:29:03 przez _arti
[#17] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #16

Sprawdziłem już dawno, o tym jest drugi filmik, tylko się uploaduje.
[#18] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@recedent, post #17

Zauwazylem, ze u mnie, przy kliknieciu w opcje Snapshot, system w ogole nie probuje nic zapisac na dysku. W przypadku okna konkretnej partycji zapis sie wykonuje i wszystko dziala. Dziwne...

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 19:42:54 przez _arti
[#19] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #18

No i masz - katalog podrzędny na partycji.

Jesteś absolutnie, bezapelacyjnie pewien, że ten "katalog wewnątrz konkretnej partycji" ma swój plik "katalog wewnątrz konkretnej partycji.info"?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 19:45:15 przez recedent
[#20] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@recedent, post #19

No zobacz. BigFoot: to partycja, na ktorej Snapshot dziala. Games to katalog, ktory:
- inaczej sie otwiera po kliknieciu w okienku partycji (list/all files);
- inaczej ze skrotu na biurku, ktory jest na gorze, po prawo (icon/icons);

Zapis pozycji przez Snapshot w obu przypadkach nie dziala - ani dla okna ani dla ikon.

[#21] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #20

Ki pieron? A weź ten Games.info podmień na jakąś "standardową" ikonę i spróbuj jeszcze raz. Albo zrób mu MD5 przy snapshocie w widoku listy i drugi przy widoku ikon i zobacz czy te same wychodzą...
[#22] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@recedent, post #21

Jak z-md5-ować pod MOS-m?
[#23] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #22

zaznaczasz ikone i dajesz "info"
[#24] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@agrajek, post #23

A właśnie, że się nie da - każdy inny plik wylicza MD5, a .info nie.
[#25] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@recedent, post #24

a to sorki, nie wiedzialem
[#26] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #22

Version md5sum ikona.info

Wywal z desktopu ikonkę skrótu. Otwórz katalog z Ambienta, snapshot. Daj skrót na desktop.
[#27] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@Korni, post #26

Suma kontrola ikonki po użyciu opcji Snapshot jest taka sama jak przed. Sposób zaproponowany przez @Korni też niestety nie działa - ani tryb wyświetlania ikon ani rozmiar ani też pozycja okna nie jest zapamiętywana.
[#28] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #27

Dla sprawdzenia podmień Games.info na jakąś z pakietu Newicons / glowicons.
[#29] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@_arti, post #27

Suma kontrola ikonki po użyciu opcji Snapshot jest taka sama jak przed


Co najpewniej oznacza, że nic się w niej nie zapisuje. Pytanie - czemu?
Podeślij mi tę ikonkę do zbadania, zobaczymy czy u mnie będzie się zachowywać tak samo.
[#30] Re: [mos] ustawienia ikon i okienek

@R-Tea, post #28

Trick z ikonką GlowIcons również nie działa. Jedyna różnica to to, że MOS coś tam na dysku próbuje zapisać przy wybraniu Snapshot ale suma kontrolna wciąż pozostaje niezmieniona.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem