kategorie: MorphOS 3.x, PowerMac
[#1] [mos] emulator VICE i joystick
Czy ktoś to rozgryzŒł i ma patent by pograć sobie na iBooku/PoweBooku, czyli bez klawiatury numerycznej?
[#2] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@_arti, post #1

Działa Ci wersja 2.4 tak a propos? Ja VICE odpalam tylko do demek scenowych.
[#3] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@waldiamiga, post #2

RiverRaid i Shadow of the Beast odpaliłem, więc chyba działa, tylko nie ma jak grać.
[#4] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@_arti, post #1

A nie idzie zma(ł)pować klawiszy dowolnego pada na USB pod te numeryki w preferencjach Poseidona?
[#5] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@_arti, post #3

Mi działa tylko wersja starsza (bodajże 2.2) , na 2.4 przy odpaleniu mam freeza systemu.
[#6] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@recedent, post #4

Ja bym bardziej zajrzał w ustawienia VICE, czy nie da się wybrać po prostu joypada jako joysticka.
[#7] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@Solo Kazuki, post #6

No można coś tam wybrać ale ja nie mam ani joysticka ani pada.
[#8] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@waldiamiga, post #5

Waldi, coś masz spaprane w systemie. Stawiam, że coś pomieszałeś przy aktualizacji. 2.4 działa najnormalniej w świecie, po rozpakowaniu archiwum:

[#9] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@_arti, post #1

A nie możesz włączyć klawiatury numerycznej na w/w komputerach.
[#10] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@waldiamiga, post #5

Zauważyłem że zapisanie ustawień emulatora robi takie "szopki"
Wystarczy je wykasowac i startować z domyślnych.
[#11] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@_arti, post #7

Jesli opcja grania na klawiaturze numerycznej (po przelaczeniu FN+6) Ci nie pasuje, to moge stworzyc keymape, ktora bedzie miała przeniesione sterowanie i FIRE na np. klawisze kursora
[#12] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@Norbert, post #10

Dzięki za hint, sprawdzę co i jak.
Szkoda że nie ma na AmiSystemy wersji SuperCPU.
[#13] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@Norbert, post #11

Byłoby super. Nie pasuje mi granie na numerycznej, bo jej po prostu nie mam.
[#14] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@_arti, post #13

Masz. FN + F6

Napisz jakie obłożenie klawiszy "do grania" by cie interesowalo.

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 16:01:51 przez Norbert
[#15] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@Norbert, post #14

I, J, K, L + Spacja byłoby chyba OK.
[#16] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@_arti, post #15

Keymapa zrobiona, ale to nie zadziala z VICE
Potrzebna jest podmiana RAWKEY klawiszy.
Można to wykonać tylko pod Poseidonem, a klawiatura IBooka nie jest obsługiwana, Powerbooka powinna.

Inne wyjście to napisanie programu emulujacego joya na klawiaturze pod konkretny port na lowlevel.library.
Jest cos takiego na Aminecie (fakepad), ale zawiesza MOSa po kilkusekundowej pracy.

Myślę ze taki program nie byłby skomplikowany jeśli programistom została udostępniona emulacja pada/joya na klawiaturze

there is an emulation using keyboard.device to help programmers with no game hardware


Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 10:00:29 przez Norbert
[#17] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@_arti, post #15

W zasadzie to na C64 joystick da się obsługiwać za pomocą klawiatury. Dla portu 1 to bodajże [<-] (na emulacji tylda), [CTRL] (na emulacji [TAB], [1], [2] i [SPACE]. Dla portu 2 trzymając [SPACE] i wciskając [F1]/[F2], [Z], [C], [B] i [M]. Mało wygodne, ale się da.
[#18] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@Solo Kazuki, post #17

To o wiele wygodniej wlaczajac klawiaturę numeryczna ( jest taka na IBooku i Powerbooku)
[#19] Re: [mos] emulator VICE i joystick

@Norbert, post #18

Chyba to jedyna sensowna szansa zatem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem