kategoria: PowerMac
[#1] Problem z Apple Cinema Display i przelotką A1006
Żeby nie zaśmiecać wątku o flaszowaniu Radeonów napiszę tutaj:

Mam monitor (a nawet dwa) Apple Cinema Display oraz (niestety, tylko jedną) przelotkę DVI->ADC Apple A1006. Mam też przeflaszowaną kartę Radeon X800XT nie posiadającą złącza ADC. Pomyślałem sobie - "Podłączę dziada przez applowską przelotkę" i tak też zrobiłem. Jakieś było moje zdziwienie, gdy zamiast spodziewanego obrazu na monitorze zobaczyłem nic. Monitor się nie "budzi", a przełączanie przycisku "Power" włącza go tylko na chwilę (tzn. światełko mignie i z powrotem się wyłącza). Niezależnie który monitor podłączę.

Jest to o tyle ciekawe, że na "Makowej" karcie Radeon 9600XT na tej samej przelotce i tym samym monitorze/monitorach połączenie przez DVI działa bez najmniejszego problemu. Możliwe, że oryginalna applowska karta gfx podaje przez DVI jeszcze jakiś dodatkowy sygnał, który potrafi wybudzić monitor?

Wpadłem jeszcze na jedną myśl - podłączę przez tę samą przelotkę peceta po DVI i zobaczymy czy efekt będzie ten sam. Ale zanim to zrobię - jakieś pomysły?
[#2] Re: Problem z Apple Cinema Display i przelotką A1006

@recedent, post #1

Mógłbyś pokazać zdjęcie przelotki od strony DVI?
Na ostatnim SACPie miałem taki sam numer. Okazało się, że Indi AGA działa z przelotką, która musi mieć wszystkie piny. Chodzi o coś takiego pełne DVI

Jeśli masz np takie coś: niepełne DVI to nie zadziała.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 11:11:01 przez Azzorek
[#3] Re: Problem z Apple Cinema Display i przelotką A1006

@Azzorek, post #2

Ta pierwsza przelotka przekazuje sygnał cyfrowy i analogowy. Druga pozbawiona 4 pinów analogowych to tylko cyfra.
[#4] Re: Problem z Apple Cinema Display i przelotką A1006

@amigachelm, post #3

Dokładnie. Ja chciałem być taki mądry przy Mac Mini na Core 2 Duo 2,26GHz. Ma z tyłu wyjścia display port i DVI. Ponieważ mój monitor ma jedno DVI i jedno VGA, do DVI podłączyłem PC, a maka chciałem do VGA poprzez przelotkę (ja w drugim przykładzie). Po zastosowaniu takiej przelotki mak nie trybił. Dopiero zakupienie przelotki display port na VGA rozwiązało sprawę. Możliwe też że DVI w moim MacMini jest tylko cyfrowe (nie przesyła analogowo).

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 11:34:48 przez Azzorek
[#5] Re: Problem z Apple Cinema Display i przelotką A1006

@Azzorek, post #2

OK, zerknąłem na "przelotkową" wtyczkę DVI i faktycznie - czterech pinów brak. Znaczy to, że nie przekaże sygnału cyfrowego, tak? Krótko mówiąc - zadziałają tylko niektóre karty graficzne, takie jak makowy Radeon 9600XT albo pecetowy Radeon HD 5450 (którego właśnie podłączyłem i też działa), natomiast z jakiegoś powodu nie zadziała X800XT, albo Indivision AGA tudzież losowe inne karty? Gdzie tu sens, gdzie logika?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem