[#1] [C] odczytanie nazwy pliku w programie odpalonym jako tool w ikonie typu projekt
Witam koledzy
Mam pytanie do programistów, czy jest jakiś prosty/bądź skomplikowany sposób odczytu nazwy pliku w jakiego się ikone kliknęło z poziomu toola który jest zdefiniowany jaki tool w ikonie?

coś na zasadzie linuxowego arraya z parametrami?

int main(int argc, char **argv)


chcę z poziomu stworzonego przezmnie narzedzia znać pełną ścieżke i nazwe klikniętego pliku.
[#2] Re: [C] odczytanie nazwy pliku w programie odpalonym jako tool w ikonie typu projekt

@jarokuczi, post #1

Pewnie przez WBMessage

http://amigadev.elowar.com/read/ADCD_2.1/Libraries_Manual_guide/node05C3.html

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 22:50:05 przez michal_zukowski
[#3] Re: [C] odczytanie nazwy pliku w programie odpalonym jako tool w ikonie typu projekt

@michal_zukowski, post #2

Dodam ze jestem kompletnie zielony jesli chodzi o programowanie amigowych systemów. W rgb skala mojej zieleni to gdzieś #00ff00 a jesli chodzi o samo c jest trochę lepiej #009900. Wiec link do tutka dotyczącego mosa bądź takiego który jest z mosem kompatybilny byłby wysoce wskazany. Sam znalazłem w Google informacje o amigaos4.

Edit dzieki za link, odpowiedź pisałem przed twoją edycją.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 22:56:50 przez amilator
[#4] Re: [C] odczytanie nazwy pliku w programie odpalonym jako tool w ikonie typu projekt

@amilator, post #3

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem